News

Wydawnictwa koncertowe

2020-10-17

Wydawnictwa koncertowe

W tym roku ukażą się dwa koncertowe wydawnictwa Riverside. Jedno nowe, nieoficjalne, które otrzymają osoby w zamian za bilety koncertowe, oraz Ci, którzy odwiedzą naszą fanklubową stronę.

Drugie, znane już ze sprzedaży na naszych koncertach i w fanklubie, ale wzbogacone o krążek DVD i tym razem wydane oficjalnie przez firmę Inside Out. Jedno ukaże się w listopadzie, drugie w grudniu. O wszystkich szczegółach poinformujemy Was już niebawem! Bądźcie zdrowi i miłego weekendu!

photo by Wil Delissen

Lunatic Soul - Navvie

2020-10-15

Lunatic Soul - Navvie

Pisane po polsku "Nawie" a po angielsku "Nav" to inaczej słowiańskie zaświaty, również określenie dusz zmarłych. Jest mi więc bardzo miło powitać wszystkich w moich muzycznych zaświatach. Najnowszy album Lunatic Soul "Through Shaded Woods" mówi o wydostaniu się z nich, o przejściu na drugą stronę, o drugiej szansie, o powrocie do życia.

Obecne na grafice płyty i w najnowszym teledysku "tańczące dusze" sprawiają, że świat zmienia swój kolor na zielony. A kolor zielony to kolor uzdrowienia, nadziei i wolności.

W tych niezwykle trudnych czasach życzę dzisiaj każdemu z nas przede wszystkim uzdrowienia, nadziei i wolności.
Miłego oglądania!

Posłuchaj nowego utworu Lunatic Soul "The Passage"

2020-09-24

Posłuchaj nowego utworu Lunatic Soul

„The Passage” jest jak wizytówka nowej płyty Lunatic Soul, na której trafimy do tajemniczego lasu pełnego dynamicznych, rytualnych tańców. Tytułowe „Przejście”, to cel podróży głównego bohatera, gdzie ma nastąpić oczyszczenie i ponowne narodziny.

„Shaded Woods” to nasze najgorsze traumy i koszmary, to nasze najtrudniejsze życiowe momenty. To również symbolika naszych obecnych, trudnych czasów. Przejście przez nie ma symbolizować ich przezwyciężenie. Niech ten utwór, jak i cała płyta, będzie taką pochodnią, która nie dość, że pomoże nam oświetlić mrok, to jeszcze przyda się do odganiania potworów.

Preorder: mystic.pl

Lunatic Soul "Through Shaded Woods”

2020-09-10

Lunatic Soul

I tak oto nadchodzi ten dzień. Jest mi bardzo miło ogłosić, że 13.11.2020 ukaże się najnowszy, siódmy już (!) album Lunatic Soul zatytułowany "Through Shaded Woods”.
"Shaded Woods" to nasze najgorsze traumy i koszmary. Przejście przez ten las ma symbolizować zmierzenie się z nimi, stawienie im czoła. To próba odwagi. Muzycznie udamy się tym razem w dźwiękową podróż zainspirowaną mrocznym skandynawskim i słowiańskim folkiem.

„Through Shaded Woods” ukaże się w wersji 1LP, 1 CD i w specjalnej rozszerzonej wersji 2CD zawierającej między innymi suitę „Transition II”, będzie też dostępny w streamingu i na wszystkich platformach cyfrowych.

Tracklista nowego albumu przedstawia się następująco:
1. Navvie 04:03
2. The Passage 08:57
3. Through Shaded Woods 05:51
4. Oblivion 05:03
5. Summoning Dance 09:52
6. The Fountain 06:04

Bonus disc:
1. Vyraj 05:32
2. Hylophobia 03:20
3. Transition II 27:45

Pierwszą odsłonę muzyczną poznamy już 25 września!

News

2020-08-11

News

Witajcie,
Jak zapewne niektórzy z Was zauważyli Riverside umieszcza na swoich socjalach, w tym trudnym covidowym czasie, przeważnie wspomnienia oraz nasze muzyczne projekty indywudualne. Dlaczego? No cóż - do września 2020 zrobiliśmy sobie przerwę, jednocześnie przeglądając pliki z koncertami z trasy Wasteland i przygotowując nową salę prób 🙂 Czas przerwy powoli się kończy, więc obiecujemy, że już niebawem wrócimy do Was z nowymi planami zespołowymi!

A tymczasem pamiętajcie, że już 18 września ukazuje się "Zenith" solowy album Maćka (więcej na oficjalnym profilu - Maciej Meller) a na przełomie października i listopada (nie znamy jeszcze dokładnej daty) najnowszy siódmy album Lunatic Soul. Mariusz chwilę wcześniej (21 sierpnia) wypuści jeszcze nowy singiel "Are You Ready For The Sun", którego "pre-save" można zrobić już teraz w tym miejscu - https://bit.ly/3ajet3R

I na koniec informacja. Koncerty w Ameryce Południowej i Europie, które musieliśmy odwołać w 2020 - dołożymy wszelkich starań, żeby powrócić do Was w 2021 kiedy tylko sytuacja się uspokoi. Dziękujemy za Waszą cierpliwość i zrozumienie! Uważajcie na siebie i jesteśmy w kontakcie!

zdjęcie: Matteo Bassoli

Maciej Meller - Zenith

2020-07-22

Maciej Meller - Zenith

Posłuchaj nowego utworu Macieja Mellera z jego pierwszej solowej płyty ZENITH!!!

Premiera albumu 18 września 2020.

Dbałość o melodie, kolor i artykulacje chyba zawsze będą dla mnie kluczową kwestią. Ale też jest tak, że ja po prostu zawsze staram się dostosować swój instrument do kompozycji, do stanów i emocji, które się pojawiają. Utwór, jego klimat czy treść narzucają niejako moje myślenie o sposobie poprowadzenia swojego instrumentu. A życie to nie tylko landrynki i ładne melodyjki na gitarze :-) Jest ból, radość, zaduma, gniew, złość..." - fragment wywiadu z magazynu Gitarzysta.

Tracklista:
I. Aside
II. Knife
III. Plan B
IV. Zenith
V. Frozen
VI. Fox
VII. Trip
VIII. Magic

Preorder:
CD preorder
LP preorder

Personel:

Maciej Meller – gitary, mandolina, gwizdek
Krzysztof Borek – wokale
Robert Szydło – bass
Łukasz Damrych – klawisze
Łukasz Sobolak – perkusja

oraz

Szymon Paduszyński – dodatkowe wokale w “Plan B”
Muzyka Maciej Meller
Z wyjątkiem “Trip”, muzyka Mariusz Duda i Maciej Meller
Teksty Krzysztof Borek
Wszystkie utwory nagrane pomiędzy styczniem a czerwcem 2020
Perkusja i wokale nagrane w Paputek Studio przez Szymona Paduszyńskiego
Gitary akustyczne nagrane w Alaskan Studio przez Wojciecha Piotrowskiego
Gitary elektryczne nagrane w JNS Studio przez Pawła Grabowskiego
Produkcja Maciej Meller
Miks i mastering Robert Szydło
Konsultacje językowe Anna Gancarczyk
Zdjęcia Kaja Sosnowska, Anna Gancarczyk
Zdjęcie Macieja Bartłomiej Hałat
Oprawa graficzna, design Kaja Sosnowska, Łukasz Pach

OGŁOSZENIE W SPRAWIE TRASY „I’M YOUR PRIVATE WASTELAND 2020”

2020-06-08

Kochani,

Zbliżają się terminy naszych czerwcowych koncertów w Polsce, i jak się zapewne domyślacie nie będziemy mogli dla Was w tych terminach wystąpić. Niestety nie pokonaliśmy jeszcze wirusa, a odmrażanie gospodarki w naszym kraju wciąż nie pozwala na koncerty w klubach na 2000 osób.

Zapytacie się więc pewnie na kiedy kolejny raz przekładamy koncerty, i czy będzie to jesień 2020, czy też wiosna 2021? I tutaj z przykrością chcielibyśmy Was poinformować, że polska trasa „I’m Your Private Wasteland” już się niestety nie odbędzie.

Nie mamy żadnej gwarancji, że jesienią 2020 wszystko wróci do normy, a wiosna 2021 to już zdecydowanie nowy rozdział w naszej karierze i nowe plany płytowe.

A więc co z biletami?

Mamy dla Was dwie propozycje. Oprócz zwrotu środków za bilet przygotowaliśmy jeszcze pewną dosyć interesującą niespodziankę, której szczegóły poznacie w dzisiejszym mailu od bileterii. Liczymy na to, że pomysł Wam się spodoba.

***

„Wasteland Tour” była bez wątpienia naszą najlepszą trasą koncertową. Dziękujemy Wam za ten cudowny maraton 2018-2020. Nie udało się wprawdzie zagrać wielkiego finału, ale i tak było fantastycznie. Wciąż jesteście najlepszą publicznością na świecie!

Kochamy Was, dziękujemy za wsparcie i zrozumienie!

Wasz Riverside

***

I pamiętajcie, to jeszcze nie koniec, sprawdźcie dzisiaj swoje skrzynki pocztowe!

Riverside - Trasa "I'm Your Private Wasteland 2020" przełożona na czerwiec!

2020-03-17

Riverside - Trasa

Kochani,

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia zdrowia i niepewnością, co do kwietniowych terminów, zdecydowaliśmy, że finał naszej trasy „I’m Your Private Wasteland Tour 2020” zostanie przełożony na miesiąc czerwiec 2020. Wierzymy, że do tego czasu uda się wspólnymi siłami opanować całą sytuację.

Poniżej znajduje się lista nowych dat. Koncerty odbędą się w tych samych miejscach, a bilety zakupione na pierwotne terminy zachowują swoją ważność. Wszystkie osoby, które bilety nabyły, otrzymają stosowne maile ze szczegółowymi informacjami, również na temat ewentualnego zwrotu biletów.

Mamy nadzieję, że mimo zmiany terminów, wciąż uda nam się z Wami spotkać.

A tymczasem dbajcie o siebie i zostańcie przez najbliższe dni w domach. Bo nigdzie nie jest tak dobrze jak we własnym „shelter of mine” :)

Riverside - „I’m Your Private Wasteland 2020” + gość specjalny - „Mission Jupiter”

18.06 - Wrocław - A2
19.06 - Gliwice - Arena Gliwice (Mała Hala)
20.06 - Gdańsk - Stary Maneż
21.06 - Poznań - Sala Ziemi
24.06 - Warszawa - Progresja
27.06 - Kraków - Studio

The Song of a Dying Memory

2020-02-20

The Song of a Dying Memory

Wieści od Mariusza: Zanim zagram z Riverside pierwsze koncerty ostatniej edycji trasy „Wasteland” i zanim odkryję przed Wami informacje na temat nowego, siódmego albumu Lunatic Soul, nad którym pracuję już od roku, pozwólcie, że przedstawię Wam tytuł pierwszej piosenki, która zostanie wydana pod szyldem „MD”.

„The Song of a Dying Memory” rozpoczyna pewien specyficzny cykl wydawniczy, który nazwałem „piosenkami podskórnymi”, albo inaczej „piosenkami przylegającymi”. Kompozycje będą ukazywały się co kilka miesięcy, i będą charakteryzowały się... łagodniejszą formą i stonowanym wokalem (przynajmniej dwie pierwsze :))

„Piosenki podskórne” sygnowane moim imieniem i nazwiskiem, na razie będą pojawiać się jedynie w wersji cyfrowej. Dzięki temu będę mógł się z Wami nimi dzielić, w przerwach działań Riverside i Lunatic Soul, nie powodując chaosu i ingerencji w inne muzyczne światy.

Wraz z premierą pierwszej piosenki wystartuje też strona internetowa, na której pozwoliłem sobie zebrać w jedną całość wszystkie moje muzyczne dokonania.

Premiera „The Song of a Dying Memory” już w połowie marca. Więcej informacji niebawem!

grafika: Travis Smith

Numer 4

2020-02-12

Numer 4

Bardzo dziękuję za ogrom ciepłych słów i wsparcia, którego doświadczam od soboty, ale tak naprawdę to od początku mojego pojawienia się z Riverside...To były wspaniałe, choć momentami trudne 3 lata. Szczególnie na początku. Wszyscy musieliśmy zanurzyć się w nowej sytuacji, a rzeka jak wiadomo płynie. Myślę jednak, że dobre, trwałe rzeczy nie powstają łatwo, wymagają pracy, uważności i po prostu czasu. I to się właśnie dzieje.

Bardzo się cieszę, że jestem w Riverside.

Dziękuję sympatykom zespołu za wszystkie miłe słowa skierowane pod moim adresem.

Dziękuję Sheltersom z fanklubu, szczególnie za sobotę - super, że dzieliliśmy razem ten moment.

Dziękuję Kolegom z koncertowego teamu za wprowadzenie mnie w ten riverside’owy świat scenicznych przygód i niespodzianek.

Bardzo dziękuję Mariuszowi, Michałowi i Mitkowi za zaufanie, a Grudniowi za tę cząstkę siebie i swojej pasji, którą z nami zostawił.

Najbardziej dziękuję mojej Rodzinie - żonie, córkom i teściom, bo to im jest chyba najtrudniej, a mimo to wspierają tę decyzję i dzięki nim mogę być w życiu zawodowym tym, kim potrafię być chyba najlepiej - gitarzystą...

Nie udało mi się pewnie zareagować na wszystkie wczorajsze wpisy i komentarze, ale za wszystkie każdemu z Was bardzo dziękuję.

Za moment ostatnie koncerty „Wasteland Tour”, wiec będziemy sobie jeszcze dziękować.

Do zobaczenia!
Maciej Meller

zdjęcie: Radek Zawadzki

Riverside ponownie kwartetem!

2020-02-03

Riverside ponownie kwartetem!

Zespół Riverside oficjalnie nie jest już trio. Do składu na stałe dołączył gitarzysta Maciej Meller, o czym zespół poinformował podczas sobotniego spotkania z fanklubem oraz na swoich mediach społecznościowych.

W oświadczeniu zespołu czytamy:

***

Kochani, oto niezwykle ważny moment na kartach historii naszego zespołu. Wraz z początkiem lutego 2020 Riverside oficjalnie przestaje być trio i ponownie staje się kwartetem! Z niezwykłą radością chcielibyśmy ogłosić, że czwartym, oficjalnym członkiem zespołu zostaje…

Jest już z nami od ponad trzech lat. Pozwolił nam podnieść się po ogromnej stracie, jakiej wszyscy doświadczyliśmy, pomógł nam przetrwać i z roku na rok stawać się coraz lepszym koncertowym zespołem. Był i jest naszym przyjacielem i bratem. Z wielką radością witamy go w naszych szeregach. Mam nadzieję, że tę radość podzielacie!

Przed państwem gitarzysta Riverside - Maciej Meller!

Bycie dobrym gitarzystą i miłość do muzyki, to jedno, ale wpasowanie się charakterem, niezwykła skromność i pokora, to rzecz niezwykle w naszym zespole istotna. Maciej spełnia wszystkie te warunki i niezmiernie cieszymy się, że chce razem z nami kontynuować naszą podróż.

***

Wciąż pamiętamy. I wciąż wracamy do momentu, kiedy po stracie Piotrka, w 2016, ogrom waszego wsparcia sprawił, że postanowiliśmy kontynuować naszą działalność. Nie potrafiliśmy wtedy jeszcze przyjąć nikogo do naszej rodziny. „Wasteland” musiał być nagrany jako trio. Z tym, co nas spotkało, musieliśmy zmierzyć się samodzielnie.

Dzisiaj, najwyższy już czas, żeby Riverside ponownie miało gitarzystę w składzie, i to nie tylko na koncertach, ale również podczas pracy w studiu, przy tworzeniu nowych płyt. Miło jest więc nam ogłosić, że zaraz po wiosennej finałowej edycji „Wasteland Tour 2020”, razem z Maćkiem, w nowym czteroosobowym składzie zabierzemy się do komponowania ósmego albumu.

Najbliższe wiosenne koncerty będą więc miały już zdecydowanie inny wydźwięk, a Riverside zabrzmi potężniej niż kiedykolwiek wcześniej. Serdecznie Was na nie zapraszamy!

Na koniec jeszcze jedno - Piotrek Grudziński zawsze będzie w naszych sercach, wszyscy wciąż go kochamy i pamiętamy. Musimy jednak iść dalej. Jesteśmy w podróży, czekają na nas. Jest w tym życiu jeszcze trochę do stworzenia, do poznania, do zobaczenia, do uratowania. Mamy nadzieję, że znowu z nami zostaniecie i pozwolicie, by nawzajem sobie w tym wszystkim jakoś pomagać.

Jesteśmy z Wami i dla Was.

Riverside

***

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć zespół na żywo informujemy, że finałowe koncerty trasy „I’m Your Private Wasteland 2020” Riverside zagra w następujących miejscach:

16.04 - WROCŁAW, A2
17.04 - GLIWICE, ARENA GLIWICE
18.04 - KRAKÓW, STUDIO
19.04 - WARSZAWA, PROGRESJA (SOLD OUT!)
25.04 - GDAŃSK, STARY MANEŻ (SOLD OUT!)
26.04 - POZNAŃ, SALA ZIEMI (SOLD OUT!)

zdjęcie Radek Zawadzki

Finał „wastelandowej” przygody

2019-11-07

Finał „wastelandowej” przygody

Zbliżamy się do wielkiego finału naszej „wastelandowej” przygody. Już za chwilę premiera wersji „surround” - rozszerzonej o nową epkę “Acoustic Session” oraz finałowe koncerty trasy „Wasteland Tour” zapowiedziane na marzec i kwiecień 2020. Zaczynamy jednak od nowego teledysku do kompozycji tytułowej, autorstwa naszej zaprzyjaźnionej grupy „Sightsphere”.

„Wasteland” to zdecydowanie jeden z naszych najważniejszych albumów, dzięki któremu zespół narodził się na nowo. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili bardzo serdecznie dziękujemy!

Riverside Live 2020: link

"Wasteland" Surround przedsprzedaż: link

Riverside - „I’m Your Private Wasteland Tour 2020”

2019-10-17

Riverside - „I’m Your Private Wasteland Tour 2020”

Miło nam poinformować, że już w kwietniu 2020 powracamy z kolejnymi polskimi koncertami w ramach trasy „I’m Your Private Wasteland”. Tym razem pojawimy się w największych miastach Polski, które ominęliśmy w ubiegłym roku. Będą to nasze ostatnie występy przed dłuższą przerwą, wielki finał i podsumowanie największej i najdłuższej trasy koncertowej Riverside, która wniosła zespół na zupełnie inny poziom.

„I’m Your Private Wasteland 2020” będzie też naszą największą produkcją sceniczną, setlista będzie zmodyfikowana i pojawią się niespodzianki.

Zakończona we wrześniu pierwsza edycja, która obejmowała dziewięć koncertów, została w całości wyprzedana i wiele osób nie było w stanie nabyć biletów. Mamy nadzieję, że tym razem szanse będą większe ;)

A w kwietniu 2020 widzimy się w następujących miejscach:

16.04. Wrocław - A2
17.04. Gliwice - Arena Gliwice
18.04. Kraków - Studio - soldout
19.04. Warszawa - Progresja - soldout
25.04. Gdańsk - Stary Maneż - soldout
26.04. Poznań - Sala Ziemi - soldout

Więcej szczegółowych informacji podamy w kolejnych newsach.
Dziękujemy, że z nami jesteście!

BILETY

Jesteśmy zespołem koncertowym

2019-06-10

Jesteśmy zespołem koncertowym

To nie albumy studyjne, a właśnie koncerty ostatecznie przekonywały wielu fanów do Riverside.

Jeśli nie widziałeś naszego koncertu, to znaczy, że jeszcze się nie poznaliśmy :)

***

Żyjemy w czasach dużych koncertowych produkcji, oszałamiających efektów świetlnych, coraz większych ścian ledowych, prezentacji multimedialnych i zaprogramowanych od początku do końca utworów, gdzie artyści nie mogą sobie często pozwolić na żadną improwizację, i często stanowią jedynie tło do tego co dzieje się na ekranach. Oby to ostatnie nigdy nam się nie przytrafiło.

Oczywiście i na naszych koncertach dbamy o sferę wizualną, jednak... nie to jest dla nas najważniejsze...

Najważniejsi jesteście Wy.

I my :)

Chcemy dobrze czuć se na scenie. Chcemy się na niej bawić, dlatego też często pozwalamy sobie na zmiany, na improwizacje, na inne wersje utworów. I tak jak w naszej muzyce gloryfikujemy melodię, tak na naszych koncertach gloryfikujemy przede wszystkim interakcję. Tę pomiędzy nami na scenie i tę pomiędzy zespołem a publicznością.

Jeśli chcesz iść na nasz koncert i poczuć się jak w domu, na kanapie, z kieliszkiem wina i zamkniętymi oczami chłonąć piękno dźwięków - pomyliłeś zespół :)

Na koncertach Riverside jest rockowa energia i o wiele mocniejsze brzmienie niż na płytach. (Widać w głębi duszy zawsze byliśmy metalowcami :) Na szczęście jest i miejsce na refleksję, i na to, co daje nam więcej niż tylko fizyczną przyjemność. Gdzieś pojawia się coś, co sprawia, że i my, i wszyscy, którzy na nasze koncerty przychodzą doświadczają pewnego rodzaju „katharsis” oraz zyskują dodatkową energię”, która zostaje jeszcze wiele dni po koncercie.

Szukaliśmy tej równowagi przez wiele lat, z mniejszym lub większym skutkiem. Na „Wasteland Tour” trafiliśmy w inny wymiar. Już od pierwszych koncertów zagranych jesienią 2018, próbujemy zrozumieć na czym polega jej fenomen. Zmiana setlisty? Więcej ludzi na koncertach? Nowe miejsca? Nie, to nie wszystko. Każdy z nas czuje, że jest inaczej, że zrobiło się jakoś tak... treściwiej, konkretniej, i przede wszystkim niesamowicie dobrze ;)

Teraz tę równowagę chcemy przekazać Wam podczas naszych koncertów. Chcemy, żeby stały się one pewnego rodzaju rytuałem, który pozwoli Wam odkryć nas i osiągnąć wewnętrzny spokój. Bo, prawdę mówiąc, płyty mają tylko wypełnić luki i pomóc w przetrwaniu do kolejnych tras ;)

***

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się podczas dotychczasowych koncertów „Wasteland Tour”. Dziękujemy wszystkim za waszą lojalność, miłość, wsparcie i zaufanie.

Amerykańska i kanadyjska odsłona? Wow - to była jedna z naszych największych przygód i podróży przez wszystkie możliwe stany umysłu ;) Pisaliśmy już o tym w poprzednim newsie. Naprawdę - wszyscy byliście rewelacyjni. Jeszcze raz obiecujemy, że powrócimy za ocean tak szybko jak tylko się da.

Kłaniamy się nisko i do zobaczenia na kolejnych koncertach!

Wasz Riverside

zdjęcie Kaley Nelson

I'm Your Private Wasteland

2019-04-01

I'm Your Private Wasteland

Kochani,

Miło nam ogłosić, że już we wrześniu 2019, powracamy z kolejnymi „wastelandowymi” koncertami w naszym kraju.

Ubiegłoroczna polska edycja „Wasteland Tour” - promująca nasz siódmy album „Wasteland” (który uzyskał już status złotej płyty) - zawitała do takich miast jak Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Toruń oraz Łódź. W tym roku zdecydowaliśmy, że zagramy w miastach, w których podczas ubiegłorocznej trasy nas nie było i - uwaga - będą to głównie koncerty kameralne.

Trasa będzie się nazywać „I’M YOUR PRIVATE WASTELAND” i obejmie następujące miejsca i daty:

- 05.09 - Białystok, “ZMIANA KLIMATU” wyprzedany
- 06.09 - Lublin, “KLUB 30” wyprzedany
- 07.09 - Rzeszów, „POD PALMĄ” wyprzedany
- 08.09 - Bielsko Biała, „BCK” wyprzedany
- 10.09 - Wałbrzych, „STARA KOPALNIA” wyprzedany
- 12.09 - Lubin, „CK Muza” wyprzedany
- 13.09 - Zielona Góra, „KAWON” wyprzedany
- 14.09 - Koszalin, „G38” wyprzedany
- 15.09 - Gdynia, „UCHO” wyprzedany

Koncerty kameralne oznaczają bardziej intymną atmosferę, ale też i ograniczoną ilość miejsc, dlatego zachęcamy wszystkich do nabycia biletów w przedsprzedaży, która wystartuje już 15 kwietnia na naszej stronie internetowej.

Już niebawem kolejne informacje!

Rezerwujcie wrześniowe terminy w kalendarzach!

Do zobaczenia!
  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears