NEWS

Ostatni tydzień miksów

16 sierpień 2022

Pamiętacie jak pisałem o deadline’ach? Nowy album Riverside to prywatnie jedno z moich największych wyzwań w karierze. Albo już zapomniałem jak to zawsze było.

„Zrobić wszystko w niecałe trzy miesiące!” Taki to właśnie znak interpunkcyjny umieściłem na koniec zdania, zdobiącego pierwszą stronę nowego zeszytu, tuż pod kolejnym jednowyrazowym tytułem. Był też moment kryzysu. Przerobiłem wtedy wykrzyknik na znak zapytania. Od razu zrobiło się aktualniej, bo teksty na nowej płycie krytykują m.in. turbokapitalistyczne parcie do przodu kosztem wszystkiego, co w życiu najważniejsze. Ale potem chociażby dlatego, że właśnie w tych tekstach jest aktualniej niż kiedykolwiek wcześniej, zamazałem znak zapytania i zmieniłem na trzy wykrzykniki. Od powrotu z trasy po Stanach i Ameryce Łacińskiej trwają non stop prace, symultanicznie w dwóch studiach: otwockim The Boogie Town i warszawskim studiu Serakos. Nowy album będzie miał siedem utworów na dysku głównym i dwa instrumentalne na dysku bonusowym. Czy to będzie dobra płyta? Czy będzie to Riverside, które może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak i tak. Pod warunkiem oczywiście, że uda nam się w zdrowiu i skupieniu dobrnąć do końca tego tygodnia.

Trzymajcie zatem kciuki!

MD

Riverside rozpoczyna nagrania nowego albumu!

07 czerwiec 2022

No i stało się. Po blisko czterech latach od wydania „Wasteland” nareszcie weszliśmy do studia w celu nagrania naszego ósmego albumu. Tym razem materiał będzie powstawał w dwóch studiach nagraniowych, w otwockim Boogie Town Studio, z którego aktualnie pozdrawiamy, oraz warszawskim studiu Serakos.

Nowy materiał - w większości już skomponowany - z racji tytułu i tematyki - będzie zawierał wszystkie charakterystyczne elementy stylu Riverside i zapowiada się najmocniejszym i najbardziej intensywnym od czasów „Anno Domini High Definition”.

Gorąco zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie znajdziecie wszystkie informacje o procesie powstawania najnowszej płyty. Nie jest też wykluczone, że na nadchodzącej, finałowej europejskiej trasie „Riverside 20” we wrześniu 2022, już coś Wam z tego nowego krążka zaprezentujemy.

Premiera ósmego albumu Riverside przewidziana jest na styczeń 2023.

Zdjęcie: Radek Zawadzki


WIDEO

Koncerty

Brak zaplanowanych koncertów

WYWIADY

 • hi-fi.com.pl
  15 luty 2022
  M. DUDA
 • muzyka.interia.pl
  19 maj 2021
  M. DUDA
 • infomuza.pl
  20 luty 2019
  M.DUDA
 • kvlt.pl
  02 czerwiec 2018
  M. DUDA
 • interia.pl
  19 listopad 2016
  M.DUDA

RECENZJE

 • WASTELAND - rockarea.eu
  28 wrzesień 2018
  10/10
 • WASTELAND - spidersweb.pl
  28 wrzesień 2018
  brak
 • WASTELAND - interia.pl
  26 wrzesień 2018
  8/10
 • WASTELAND - artrock.pl
  23 wrzesień 2018
  8+
 • WASTELAND - muzycznyzbawicielswiata.blogspot.com
  21 wrzesień 2018
  brak