Dziękujemy Wam, że tak licznie przybyliście na nasze tegoroczne koncerty

06/11/2023

I tak oto dotarliśmy do końca koncertowej promocji płyty „ID.Entity” w roku 2023. Dziękujemy Wam, że tak licznie przybyliście na nasze tegoroczne koncerty.

Nowy album, na początek trzeciej dekady działalności zespołu, miał podkreślić nową tożsamość Riverside. Z nowym składem i nową energią. Tę energię chcieliśmy przekazać Wam podczas naszych występów na żywo. Nowy album miał również pomóc udynamicznić nasze koncerty. Wierzymy, że to się udało.

Z każdym kolejnym występem kompozycje z nowej płyty coraz bardziej się osadzały i nabierały blasku. Na koniec osadziły się już tak bardzo, że wręcz żałujemy, że nie możemy nagrać „ID.Entity” jeszcze raz 🙂 Ale niech będzie to dowód, że Riverside w wersji koncertowej wciąż jest innym zespołem niż na płytach. I że warto - przynajmniej raz - przekonać się o tym osobiście 🙂

„ID.Entity Tour 2023” było niesamowitą przygodą. Setlista przygotowana została w taki sposób, aby wszystkie utwory zahaczały o temat tożsamości. By nie było w nich gniewu i przesadnej melancholii. Chcieliśmy również podkreślić, że zespół i publiczność stanowią jeden spójny organizm. Dziękujemy, że nam w tym pomogliście. Zwłaszcza pod koniec trasy, kiedy mogliśmy pozwolić sobie na prawdziwe show.

I na koniec - ze sceny wielokrotnie i często żartobliwie, padały słowa o tym, jak jesteśmy postrzegani przez innych, co oczywiście miało nawiązywać do tekstu utworu „Friend or Foe” i ogólnego przesłania, które chcieliśmy podczas naszych koncertów uwypuklić. Że każdy z nas nie powinien poddawać się presji ani różnego rodzaju naciskom czy oczekiwaniom, tylko postępować zgodnie ze swoimi potrzebami i swoim sumieniem. Jednym słowem - zawsze być sobą.

My na tej trasie mogliśmy być sobą. I za to jesteśmy Wam wdzięczni.

Dziękujemy Wam za Waszą obecność, za Waszą miłość i wsparcie.

To były piękne chwile.

Teraz zrobimy sobie zasłużoną przerwę, podczas której każdy z nas zajmie się własnymi projektami, a już na wiosnę 2024 wracamy do Was z kolejnymi koncertami i kolejnymi newsami. Na początek Cruise to The Edge 2024 i trasa po Ameryce Łacińskiej, poźniej kilka koncertów w maju, a latem - duże letnie festiwale. Będzie się działo! 🙂

Kłaniamy się nisko i do zobaczenia w następnym roku!

Riverside.

Zdjęcie Radek Zawadzki