Trzeci singiel Riverside ukazał się światu.

12/01/2023

Trzeci singiel Riverside ukazał się światu. Dziękujemy Wam za tak miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że okładka nowej płyty nabrała w końcu właściwego sensu, gdyż muzyka na „ID.Entity” jest właśnie w ten sposób pokolorowana. Już 20 stycznia usłyszycie wszystkie jej wszystkie barwy.

Nowy album jest koncept albumem o kryzysie tożsamości i o jej poszukiwaniu. Poszukiwanie tożsamości wyobrażaliśmy sobie, jako zmieniające się muzyczne nastroje pełne stylistycznych wolt. Takie mamy czasy. Pełne zmian.

<p.„ID.Entity” nie jest więc albumem muzycznie jednobarwnym jak rdzawe „Wasteland”, błękitne „Love, Fear and The Time Machine” czy czerwone „Anno Domini High Definition”. Jest kolorowe. W kategorii nośników winylowych naszą nową muzykę widzimy w formie kolorowego splattera.

To koncept album. Może nie linearny, ale tematyczny. Album, który najlepiej smakuje w całości. Z singlami zawsze jest problem, bo jeszcze nie pozwalają tych klocków w głowie poukładać. Ale pamiętajcie proszę, że w Riverside nic się nie zmieniło. Wciąż tworzymy albumy, których najlepiej słucha się w całości.

„ID.Entity” brzmi jak nowy rozdział w naszej karierze i jest albumem dla Riverside przełomowym z kilku powodów, ale jeden powód, o którym teraz napiszemy jest osobiście dla nas najważniejszy. Mamy już dosyć płaczu i żałoby.

Czujemy, że nasz zespół po wszystkich przejściach i 20 latach działalności potrzebuje odnowy i odświeżenia. Chcemy odpocząć od smutnych albumów (Bez obawy, melancholia wciąż istnieje :)) Dlatego przynajmniej na dwie, trzy najbliższe płyty przewidujemy zupełnie inny zastrzyk energii. Nowy album będzie początkiem nowego rozdziału. Początkiem naszej nowej dekady. W przeszłość oglądaliśmy się na „Riverside 20”. Przed nami przyszłość i być może… zupełnie nowa trylogia?

Wybitnie smutne rzeczy zostawimy sobie na nasze projekty solowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy będą chcieli kontynuować z nami tę naszą wspólną podróż. Mamy nadzieję, że "ID.Entity" dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń! Premiera już za tydzień!

R

Zdjęcie: Radek Zawadzki

Przedsprzedaż ID.Entity: https://mystic.pl/RIVERSIDE-ID-Entity-ccms-pol-107.html