Porządna aktualizacja

28/03/2022

Witajcie.

Dawno nie było dłuższego newsa w stylu „co u nas słychać”. W związku z wiosennymi porządkami nadrabiamy tę zaległość.

O tym, że świat kilka już razy stanął na głowie wiemy wszyscy. I ledwo co wyczołgaliśmy się z dwuletniego kryzysu pandemicznego od razu trafiliśmy na wojnę. Mimo że od początku nieuzasadnionej agresji Rosji na wolne demokratyczne państwo jakim jest Ukraina minął już miesiąc, wciąż nie wiemy jak ten konflikt się zakończy i jakie będą jego skutki.

Początki tragedii zwykle angażują wiele osób, a potem następuje stopniowe przyzwyczajanie się do nowej rzeczywistości i powrót do zajmowanie się swoimi sprawami. Dbajmy o to, by nie zapominać. Wojna w Ukrainie wciąż trwa, wciąż giną ludzie i wciąż potrzebna jest nasza pomoc. Jej forma zależy tylko od kreatywności każdego z nas.

***

Ostatnie dwa lata to głównie wysyp naszych solowych płyt i projektów. Mariusz wydał płyt aż cztery, z czego jedną jako Lunatic Soul („Through Shaded Woods”) a trzy pod nazwiskiem („Lockdown Trilogy”). Michał i Maciej zadebiutowali z solowymi albumami („Are You There i „Zenith”) i rozwinęli je jeszcze o elektroniczne („Sessions”) i akustyczne („Zenith Acoustic”) uzupełnienia. Piotr zaangażował się zaś w organizację festiwalu United Arts Festival, na pierwszej edycji którego wystąpiliśmy z jednym z naszych koncertów w ramach trasy „Riverside 20” (przy okazji, druga edycja UAF startuje już 12 sierpnia 2022).

Oczywiście, żeby nie było, nie tylko nasze solowe wydawnictwa gościły przez ostatnie lata w waszej świadomości. Przypomnijmy bowiem, że jako zespół wydaliśmy jeszcze koncertowy box „Wasteland Tour 2018-2020”, „Acoustic Live” (oba wydawnictwa dostępne są w naszym fanklubie) oraz cyfrową kompilację „Riverside 20” wraz z nowym premierowym singlem „Story of My Dream”, który doczekał się całkiem żywiołowego klipu.

Zapytacie się zapewne teraz - „Co w takim razie z nową płytą Riverside? I czy zaczęliśmy już nad nią pracować?

Odpowiemy krótko - tak

Zanim jednak więcej o przygotowaniach nowej płyty, pozostańmy przy naszym jubileuszu 20-lecia. Wydaliśmy w związku z nim, owszem, kompilację z nowym singlem, ale jeśli chodzi o koncerty, to z wiadomych powodów zagraliśmy ich w 2021 jedynie symboliczną ilość. I to tylko u siebie w domu. W 2022 postanowiliśmy nasz jubileusz jeszcze trochę przedłużyć i z programem „Riverside 20” zagrać dla Was koncerty w Stanach, Kanadzie, Meksyku, Chile, Brazylii i… w Europie.

Nie zaczęło się najszczęśliwiej, bo z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy odwołać połowę amerykańskiej trasy. Obiecujemy jednak, że do odwołanych miejsc wrócimy asap, a reszta potwierdzonych koncertów odbędzie się już bez żadnych niespodzianek. W Stanach i Kanadzie zawsze czujemy się jak u sobie w domu i już trochę nie możemy się tych koncertów doczekać. Bardzo cieszymy się też na kolejne spotkania podczas najnowszej edycji „Cruise To The Edge”!

Meksyk, Chile, Brazylia - wybaczcie nam tę dwuletnią obsuwę. Mieliśmy być w 2020, będziemy dwa lata później. I tutaj nie przewidujemy już żadnych zawirowań. A propos Chile, bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie i upgrade do większego i bardziej prestiżowego miejsca. (Przypominamy, że spotykamy się teraz w Teatro Caupolican.)

Pytanie zatem co z Europą? Cóż, z pewnością chcemy wrócić do miejsc, które zostały odwołane w marcu 2020, dlatego miło nam ogłosić, że… we wrześniu 2022 nadrobimy te zaległości! Zahaczymy też o Zachód i z pewnością nie odmówimy sobie finału w Polsce. Wszystkie szczegóły dotyczące europejskiej i już finałowej odsłony „RIVERSIDE 20” podamy Wam za kilka dni.

***

Postawiony na głowie świat zmusił nas przez ostatnie dwa lata do zwolnienia tempa. Nie ukrywamy jednak, że pomógł nam się trochę zregenerować, a przede wszystkim zrealizować w indywidualnych solowych projektach. Ale już wystarczy. Już wracamy 2022 to praca nad nowym albumem, o którym więcej niebawem, ale przede wszystkim - wielki finał naszych jubileuszowych koncertów. Widzimy się na nich, prawda?

Więcej informacji w kolejnych newsach.

Dbajcie o siebie w tych niespokojnych czasach i wyczekujcie informacji o kolejnych koncertowych datach przewidzianych na ten rok! Najbliższe ogłoszenie już w ten czwartek!

Wasz Riverside

zdjęcie: Radek Zawadzki