News

Wasteland Story

2018-09-02

Wasteland Story

Riverside powraca do gry. Zespół, który istnieje od 2001 roku i na swoim koncie ma już sześć płyt długogrających, jeden album kompilacyjny, dwa minialbumy, dwa albumu live, mnóstwo zagranych tras koncertowych, powraca w tym roku z siódmym albumem zatytułowanym „Wasteland”. Tym razem w składzie trzyosobowym. Piotr Kozieradzki - perkusja, Michał Łapaj - klawisze, Mariusz Duda - gitary, bas i wokal.

"Pamietam moment kiedy ogłosiliśmy całemu światu, że istniejemy dalej, ale jako trio" - mówi Mariusz Duda - "Robiliśmy sobie sesję zdjęciową nad polskim morzem. Powiedziałem wtedy do chłopaków - Pamiętajmy, że to dopiero początek. Wielu z naszych fanów nie wyobraża sobie jeszcze albumu bez Grudnia, a dla części z nich, wraz z jego śmiercią nastąpił właśnie koniec zespołu. Musimy udowodnić, że jesteśmy w stanie przetrwać grając nie tylko koncerty, ale przede wszystkim nagrywając nowy album."

Tragedia, która wydarzyła się w lutym 2016 roku postawiła działalność zespołu pod znakiem zapytania. Współzałożyciel i gitarzysta zespołu Piotr Grudziński zmarł niespodziewanie tuż przed swoimi 41 urodzinami. Riverside do końca roku odwołał wtedy wszystkie zaplanowane koncerty. Wydany we wrześniu 2016 album „Eye of the Soundscape” zespół zadedykował zmarłemu przyjacielowi.

"„Eye of the Soundscape” to kompilacja starych i nowych rzeczy" - mówi Duda - "ale to nie jest następca „Love, Fear and The Time Machine”. To nie jest jeszcze nowy muzyczny rozdział. Nowy rozdział zaczyna się dopiero teraz - w tym roku."

Wcześniej, wiosną 2017 roku Riverside powrócił do grania koncertów. Podczas trasy „Towards The Blue Horizon” zespół wspierany był przez gitarzystę Macieja Mellera, który oficjalnie dołączył do składu koncertowego. Dlaczego jednak nie stał się oficjalnie czwartym członkiem zespołu?

"To nie takie proste" - tłumaczy Duda - "15 lat do nadrobienia to bardzo dużo. Uwielbiam Maćka, ale wszystko musi mieć swoje miejsce i czas. Na razie jesteśmy kwartetem tylko na koncertach."

Duda już wtedy miał wizję na kolejny album. Na nowy początek Riverside musiało nagrać płytę z punktu widzenia osoby opuszczonej, z punktu widzenia kogoś, kto przeżył tragedię. Fakt, że album byłby nagrywamy w pomniejszonym składzie mógłby zmusić do większych eksperymentów muzycznych, ale przede wszystkim wpłynąć na większą siłę przekazu i jego symbolikę. "Czułem, że sobie poradzimy i możemy stworzyć coś pięknego i wyjątkowego" - wspomina.

Zespół wszedł do studia w grudniu 2017. Mariusz Duda wziął na siebie ciężar obowiązków gitarzysty. "Ponieważ gram na różnych instrumentach, a większość kompozycji tworzę przede wszystkim na gitarze akustycznej, postanowiliśmy, że zrobimy tak, jak robiliśmy do tej pory, z tą różnicą, że dodatkowo chwycę jeszcze za gitarę elektryczną. Wsparłem się też moim nowym nabytkiem - bassem piccolo, który momentami też brzmi jak gitara. Nagraliśmy demo. Okazało się, że jest nieźle. Wspólnie w studiu zdaliśmy sobie sprawę, że sobie poradzę, zagram wszystkie rytmiczne partie, melodie, niektóre solówki. Oczywiście, żeby wzbogacić album, zrobimy też miejsce dla gości."

I tak na najnowszym albumie dodatkowo Riverside pojawia się Maciej Meller dodając w kilku miejscach swoje gitarowe sola. W jednym z utworów swoją partię solową prezentuje również Mateusz Owczarek, młody i utalentowany gitarzysta, który występował z zespołem podczas warszawskiego koncertu poświęconego pamięci Piotra Grudzińskiego. Po raz pierwszy w muzyce Riverside pojawiają się również skrzypce na których zagrał Michał Jelonek.

"„Wasteland” jest bez wątpienia jedną z cięższych brzmieniowo i bardziej emocjonalnych płyt w naszej dyskografii" - mówi Michał Łapaj - "W jakimś stopniu sięga do początków naszego grania, pojawiają się tam spore dawki riffów gitarowych, mrocznych elementów i przestrzeni. Połączone jest to z nowym, surowym brzmieniem jakiego do tej pory nie mieliśmy, co czyni z płyty dość niebezpieczną mieszankę. Przeżywamy teraz syndrom drugiego życia i nagrywając tę płytę umieściliśmy pewne wyraźne elementy nawiązujące właśnie do naszego drugiego albumu studyjnego, co czyni z „Wasteland” w pewnym stopniu drugą część SLS-a."

Mariusz Duda pisząc teksty na nowy album zdecydował się na specyficzny zabieg tytułując pierwszy i ostatni utwór w sposób wyraźnie nawiązujący do albumu „Second Life Syndrome”. Płytę rozpoczyna kompozycja „The Day After” a kończy „The Night Before”. Dodatkowo „Wasteland” zaczyna się od samego wokalu, tak jak to miało miejsce na początku drugiego albumu zespołu. Na płycie jest również dziewięć kompozycji.

Tematem „Wasteland” jest próba przetrwania w świecie po Apokalipsie, do którego nawiązują niektóre fragmenty tekstów oraz niektóre tytuły utworów („The Day After”/„Nazajutrz”, to tytuł filmu z 1983 wchodzącego w poczet filmów o tzw. tematyce „postapo”). Duda w mediach społecznościowych wyraźnie przyznawał się do inspiracji książką „Droga” Cormaca McCarthego czy grami z serii „Fallout”. Symbolika albumu nawiązuje jednak nie tylko do klimatów „postapo”, ale odnosi się także do śmierci Piotra Grudzińskiego, do próby odnalezienia się zespołu w nowych okolicznościach, oraz ogólnie do sytuacji jaka panuje współcześnie w coraz bardziej niespokojnym świecie, pełnym nowych podziałów i konfliktów.

"„Wasteland” to duża płyta" - mówi Robert Srzednicki, realizator i współproducent albumu - "Emocjonalna i pełna kontrastów. Poważna i, cokolwiek to znaczy, ciężka, a z drugiej strony niesłychanie wręcz melodyjna i na swój sposób „przebojowa”. Trzon brzmieniowy płyty tworzą „żywe” instrumenty. Czasem przestrzenne i miękkie, czasem surowe i twarde. Zaczynajac od niezwykle rozbudowanego zestawu perkusyjnego, poprzez bardzo szeroką gamę basów, akustycznych i elektrycznych gitar, organów Hammonda i analogowych syntezatorów, aż po cała paletę barw wokalnych."

"Nie sądziłem, że po 17 latach istnienia Riverside i wydaniu 6 pełnoprawnych płyt oraz masy różnorodnych wydawnictw, będę czuł się jak bym wydawał ponownie pierwszą płytę." - mówi Piotr Kozieradzki - "W moim odczuciu to nasz „drugi debiut”. Debiut bardzo ważny. Niemal tak samo ważny jak „Out of Myself”. Płyta sama w sobie niesie ogromną dawkę emocji odzwierciedlającą to wszystko, co działo się przez ostatnie lata z zespołem. To dużo cięższa i mroczniejsza strona Riverside."

Na oryginalność nowej płyty Riverside składa się kilka elementów. Po pierwsze bardzo specyficzne i raczej niespotykane przesterowane brzmienie gitar i basów, po drugie - solidnie brzmiąca perkusja, po trzecie - Mariusz Duda śpiewający w niższych rejestrach, częściej niż miało to miejsce kiedykolwiek wcześniej, po czwarte - elementy nawiązujące do ścieżki dźwiękowej z... westernów.

"Riverside odnalazło swój styl na dobre" - mówi Duda - "poszerzyło swoje horyzonty. To przedziwna mieszanina kontrastów, amerykańskiego westernu, kina drogi i słowiańskich melodii. Wszystko to, razem z niezwykle emocjonalnymi momentami na tej płycie tworzy niezwykle wyjątkową i oryginalną kombinację. Niewiele ma to już wszystko wspólnego z zespołami, do których nas się wcześniej porównywało.

Charakterystyczne riversidowe gitarowe sola grane są tym razem przez trzech muzyków. Duda, Owczarek i Meller sprawiają, że płyta jest pod tym względem niezwykle bogata. Najwięcej solowych dźwięków zagrał Maciej Meller, który pojawił się gościnnie w czterech kompozycjach. Co sam Meller sądzi o najnowszym albumie Riverside?

"Być może łatwiej mi oceniać, stoję nieco z boku" - mówi - "dla mnie „Wasteland” to jakby synteza elementów z całej historii Riverside, które najbardziej lubię. Ale i spora dawka rzeczy nowych! Jest emocjonalny ciężar „SLS”, jest przestrzeń „OOM”, jest pokręcony gitarowy cios „ADHD” i wreszcie melodyjność „LFATTM”. Ale jest też jakiś nowy rodzaj opowieści, coś czego wcześniej nie słyszałem. Jest jakoś tak filmowo i epicko, to są muzyczne obrazy. Pusta droga, kurz, spalona ziemia i bohater pognębiony jakąś smutną historią. Koniec, ale może i początek? - takie rzeczy widzę. Jakkolwiek głupio to zabrzmi - na ten moment to dla mnie najlepsza i najbardziej spójna płyta Riverside."

Mariusz Duda: "Słuchałem ostatnio całej dyskografii Riverside, tego jak zmieniała się nasza muzyka. Na pierwszych płytach była produkcyjna niedoskonałość, ale też niewinność i pewien niepowtarzalny i specyficzny rodzaj emocji, głębi, taki „wewnętrzny krzyk”, który po jakimś czasie gdzieś w naszej muzyce zniknął. Pojawił się na moment na czarnym albumie mojego solowego Lunatic Soul, ale potem też gdzieś przepadł. Nie wiem czy to dobrze czy nie, ale ten właśnie rodzaj emocji, ta głębia powróciła teraz na „Wasteland” ze zdwojoną siłą. Nie pamiętam już momentu żebym słuchając nowej muzyki Riverside miał łzy w oczach, a tutaj są takie momenty. Muzyka często ściska za gardło. Wydałem niedawno dwie solowe płyty - „Fractured” i „Under The Fragmented Sky”, płyty o pogodzeniu się ze stratą, ale były to opowieści z punktu widzenia kogoś, kto już postanowił podnieść się na nogi i rozpocząć nowe życie. „Wasteland” chwyta za kołnierz i mówi - poczekaj, opowiedz jeszcze o tym co było wcześniej, jak czułeś się na samym początku, opowiedz o tym, czego jeszcze nie powiedziałeś. I wracam. Wracam do tego największego mroku. Okazało się, że ten „wewnętrzny krzyk” zostawiłem sobie na sam koniec. Najwidoczniej to właśnie w Riverside musiałem się z nim rozliczyć."

„Wasteland” to album wyjątkowy, wyraźnie podkreślający wszystko to, co jest w muzyce Riverside najważniejsze. Niezwykle emocjonalny charakter każdego z utworów nie pozostawia słuchacza obojętnym. Siódmy album zespołu, to nowy rozdział, nowe rozdanie, nowy początek. Czy nowe oblicze Riverside i zaproszeni goście sprostali presji i ciężkiemu zadaniu. O tym dowiemy się już 28 września.

W połowie października Riverside wyruszy również na swoją największą trasę „Wasteland Tour”. Koncerty 2018 zaplanowane zostały w największych do tej pory klubach w Europie. Kolejne odsłony trasy odbędą się wiosną 2019 roku.

„Wasteland” ukazuje się już 28 września 2018. Zamów najnowszy album w przedsprzedaży - http://bit.ly/RiversideWasteland7

Zobacz zespół na żywo - Koncerty

zdjęcie: Oskar Szramka

Vale of Tears

2018-07-27

Vale of Tears

Przedsprzedaż Wasteland:

mystic
insideout

***

VALE OF TEARS

Shake me down
I’ll make a noise
Tap my hand
I’ll make you smile
Give me hope
Then take away

Like you did the last time
Like the last time
Like the last time

Tell me who I have to be
Cross my head, lips and heart
Make me get down on my knees

Like you did the last time
Like the last time
Like the last time

Wading through the desert
I am wading through the desert
To the promised land
You burned to the ground

Take me to the highest hill
Show the fireworks display
Tell me it’s for my own good

Like you did the last time
Like the last time
Like the last time

Turn poetry into prose
Then launch a crusade
Make another vale of tears

Like you did the last time
Like the last time
Like the last time

Wading through the desert
I am wading through the desert
To the promised land
You burned to the ground

***

Muzyka, teksty: Mariusz Duda
Okładka: Travis Smith
Klip: Tomasz Pulsakowski / Sightsphere
Nagranie: Serakos Studio, Warszawa, Magda i Robert Srzedniccy

Mariusz Duda - wokale, gitara elektryczna, bas, bas piccolo
Piotr Kozieradzki - perkusja
Michał Łapaj - klawisze, organy hamonda

Solo Mateusz Owczarek

Riverside prezentuje okładkę i tytuły utworów z najnowszej płyty „Wasteland”!

2018-07-17

Riverside prezentuje okładkę i tytuły utworów z najnowszej płyty „Wasteland”!

Mamy przyjemność poinformować, że nasz nadchodzący siódmy studyjny album zatytułowany będzie „Wasteland” i ukaże się dzięki Mystic Production w Polsce oraz Inside Out Music na całym świecie 28 września 2018 roku.

Okładkę nowego albumu stworzył współpracujący od wielu lat z zespołem amerykański artysta Travis Smith (Opeth, Devin Townsend). Tytuły utworów prezentują się następująco:

RIVERSIDE – “Wasteland”:
1. The Day After
2. Acid Rain
3. Vale Of Tears
4. Guardian Angel
5. Lament
6. The Struggle For Survival
7. River Down Below
8. Wasteland
9. The Night Before

Tym razem zespół zdecydował się na tematykę post-apo. Mariusz Duda - lider zespołu komentuje:

"Tematyka „post-apokaliptyczna” chodziła za mną już od dawna - książki, filmy, gry video, opowieści o próbie przetrwania w świecie, który się skończył. Dopiero teraz jednak napisanie takiej historii nabrało sensu i znaczenia, kiedy to RIVERSIDE rozpoczyna swój nowy rozdział. „Wasteland” mówi przede wszystkim o tym, co dzieje się obecnie na świecie oraz nawiązuje do tragedii jaka wydarzyła się w zespole w 2016 roku. Muzycznie powróciliśmy do mroczniejszego grania, ale i stworzyliśmy nową jakość i charakter. To wciąż RIVERSIDE, ale znacznie głębsze i dojrzalsze w swojej wymowie. Wszyscy artyści podczas promocji nowych płyt mówią o tym, że stworzyli swoje najlepsze dzieło. Ja tego nie powiem, bo wszystko co udało nam się do tej pory napisać, było bardzo dobre, wyjątkowe i na poziomie. Jednak takiego ładunku emocjonalnego, jaki ma miejsce na najnowszym albumie, nie było jeszcze nigdy, i najprawdopodobniej nigdy już nie będzie. „Wasteland” to duży, poetycki, wielowymiarowy i bardzo głęboki album. Taki, co to być może powstaje raz na całe życie."

„Wasteland” to pierwszy studyjny album skomponowany już bez udziału tragicznie zmarłego w lutym 2016 roku współzałożyciela i gitarzysty zespołu Piotra Grudzińskiego. Tym razem zespół zdecydował się nagrać płytę jako trio przy udziale zaproszonych gości.

Uwaga! Więcej szczegółów, początek przedsprzedaży płyty oraz zaprezentowanie nowego singla będzie miało swoje miejsce 27 lipca!

W październiku 2018 rusza europejska trasa koncertowa „WASTELAND TOUR”, promująca najnowsze wydawnictwo zespołu. W Polsce RIVERSIDE wystąpi w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Krakowie i Warszawie.

Bilety dostępne na: Koncerty

Wasteland 2018 Tour

2018-05-28

Wasteland 2018 Tour

Miło nam ogłosić, że w tym roku wyruszamy na trasę koncertową „WASTELAND TOUR 2018” promującą najnowszy album Riverside zatytułowany „Wasteland”, który ukaże się pod koniec września tego roku.

Poniżej lista miast, które odwiedzimy jesienią 2018:

12.10 B90, Gdańsk, PL
13.10 Tama, Poznań, PL
14.10 A2, Wrocław, PL
16.10 Miasto Ogrodów, Katowice, PL
17.10 Magnetofon, Łódź, PL
18.10 Od Nowa, Toruń, PL
20.10 Studio, Kraków, PL
21.10 Hala Koło, Warszawa, PL
30.10 Kesselhaus, Berlin, DE
31.10 Manufaktur, Schorndorf, DE
03.11 Lav, Lisbon, PT
04.11 Mon Live, Madrid, ES
05.11 Salamandra 1, Barcelona, ES
06.11 CCO, Lyon, FR
07.11 La Machine, Paris, FR
09.11 Academy 2, Manchester, UK
10.11 The Electric Ballroom, London, UK
11.11 Casino, Sint-Niklaas, BE
12.11 TivoliVredenburg, Utrecht, NL
14.11 Markthalle, Hamburg, DE
15.11 Turbinenhalle 2, Oberhausen, DE
16.11 Z7, Pratteln, CH
17.11 Gloomaar Festival, Neunkirchen, DE

Sprzedaż biletów startuje w piątek 1.06.

Więcej informacji niebawem!

Wasteland

2018-05-21

Wasteland

No to wracamy do gry!

Miło nam poinformować, że nasz siódmy krążek będzie zatytułowany "Wasteland" i ukaże się pod koniec września tego roku.

Więcej informacji niebawem!

Trio

2018-05-04

Trio

Nowa płyta coraz bliżej, w związku z czym dostajemy od Was liczne pytania. Czy Riverside wciąż jest tym trio ze zdjęcia czy już raczej kwartetem z koncertów? I co z nowym albumem? Czy na płycie będą grali gościnni gitarzyści czy w ogóle nie będzie gitary?

Wiemy, że dla wielu z Was nie do pomyślenia jest żeby Riverside istniało bez gitarzysty w składzie. Fakt, że jesienią 2016 ogłosiliśmy, że jesteśmy trio i zrobiliśmy sobie serię czarno-białych zdjęć nad morzem to jedno, ale trasa „Towards The Blue Horizon” w 2017 była już w składzie czteroosobowym. Jak więc sprawy mają się w przypadku najnowszego siódmego albumu, nad którym obecnie pracuje zespół?

Odpowiedź mamy następującą. Riverside jest zespołem w którym łączymy kilka światów, kilka miejsc, w których panują różne podziały i w których mamy ustalone pewne schematy. Dzięki temu nasz zespół wciąż działa i jak się okazało jest w stanie przetrwać nawet najgorsze trzęsienie ziemi. Na koncerty znaleźliśmy sobie bratnią duszę w postaci Macieja Mellera i dzięki niemu na scenie wciąż możemy być kwartetem i brzmieć jak Riverside. W studiu chcemy być jednak konsekwentni i najnowszy album powstaje przede wszystkim w składzie trzyosobowym.

Maciej wystąpi gościnnie w kilku utworach, ale będzie jedynym gościnnym gitarzystą na tej płycie, co nie znaczy, że jedynym gościem.

Co na tę chwilę możemy powiedzieć o nowym albumie? Tylko tyle, że takiego ładunku emocjonalnego jaki się na nim znajdzie nie było jeszcze na naszych płytach nigdy. Nagrywamy nasz najbardziej dojrzały i emocjonalny album w karierze. Gęsty, mroczny i bardzo męski. W każdej nucie słychać będzie, że wydarzyła się tragedia, że jesteśmy już innym zespołem, ale że przetrwaliśmy, idziemy przez życie z podniesioną głową i wciąż nazywamy się Riverside. Cały czas towarzyszy nam też uczucie, że tworzymy coś wielkiego, coś niezwykle ważnego i coś, co zostanie zapamiętane na długie lata. Czy nam się to uda? Zobaczymy.

Tym wszystkim, którzy w nas wierzą, którzy z nami zostali i którzy do nas dołączyli - chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i Waszą przy nas obecność. Już niebawem odkryjemy więcej kart, a tymczasem bardzo riversajdowo Was wszystkich pozdrawiamy!

zdjęcie: Oskar Szramka

Nagrania siódmego albumu rozpoczęte

2018-03-05

Nagrania siódmego albumu rozpoczęte

Witajcie,

Rozpoczynamy właśnie nagrania najnowszego, siódmego albumu Riverside (tradycyjnie w warszawskim Studiu Serakos). Będzie to pierwszy album nagrywany jako trio.

Ponieważ dwa lata temu „skończył nam się świat”, zdecydowaliśmy, że najnowszy album będzie w klimatach "postapokaliptycznych". Przymierzaliśmy się do nich już od dawna, ale teraz historia będzie miała o wiele głębsze znaczenie.

Skoro klimaty "post-apo" to i dużo cięższa i mroczniejsza muzyka, wciąż jednak klimatyczna i pełna przestrzeni, z dużą ilością żywych instrumentów.

Autorem większości muzyki jest Mariusz, który będzie teraz odpowiadał nie tylko za gitary akustyczne, ale również za gitary rytmiczne. Od strony kompozytorskiej zaprezentuje się również Michał.

Będą goście, a na pewno ten najważniejszy - Maciej Meller. Odetchnąć więc mogą Ci, którzy oczami wyobraźni widzieli już tylko solówki na basie.

Jaka będzie muzyka bez Grudnia? Na pewno wciąż będzie to muzyka Riverside. Płyta będzie jednak inna, ale byłaby też inna gdyby Grudzień wciąż był z nami. Wiecie, że nie lubimy nagrywać dwóch takich samych albumów, stąd też i nie mamy zamiaru imitować brzmienia którejś z poprzednich płyt. Nasza muzyka spoważniała i bardzo dojrzała, szykujcie się więc na męski i emocjonalny album. Jego premierę przewidujemy na koniec września tego roku.

Dziękujemy, że z nami jesteście.

Mariusz Duda, Piotr Kozieradzki, Michał Łapaj

Zdjęcie Radek Zawadzki

TERAZ najlepsi 2017

2018-01-31

TERAZ najlepsi 2017

Miło nam poinformować, że w ankiecie TERAZ najlepsi 2017, w której wzięli udział czytelnicy miesięcznika Teraz Rock, znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w kategorii zespół roku 2017 oraz na drugim w kategorii koncert/trasa 2017! Doceniono również najnowszy album Lunatic Soul oraz Mariusza jako wokalistę.

Dziękujemy pięknie wszystkim czytelnikom za oddane głosy!
Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach i już niebawem powrócimy do Was z nowymi rzekobrzeżnymi informacjami na temat naszych najbliższych planów!

kasetowe wydanie Love, Fear and the Time Machine i Fractured

2017-12-12

kasetowe wydanie Love, Fear and the Time Machine i Fractured

Kochani, jeśli szukacie pomysłu na Święta, to mamy dla Was podpowiedź :)

Dzięki Oldschool Records w najbliższy piątek, 15 grudnia, o godzinie 12.00, wystartuje przedsprzedaż kasetowych wydań Riverside "Love, Fear and the Time Machine" oraz Lunatic Soul "Fractured" (premiera 19 grudnia). Kasety będzie można zamówić na stronach oldschoolrecords.eu oraz mystic.pl.

Zarówno „Love, Fear…” jak i „Fractured” zainspirowane są latami 80, stąd też i pomysł by doczekały się wydań kasetowych (nie planujemy wydawania innych tytułów).

Ich nakład jest jednak ściśle limitowany, więc bądźcie czujni :)

To już koniec

2017-10-08

To już koniec

5.10.2017 roku w Rzeszowie zakończyła się trasa "Towards The Blue Horizon". Zagraliśmy w tym roku 50 koncertów. Riverside przetrwało. Dzięki Waszemu wsparciu i zaangażowaniu wiemy, że mamy dla kogo istnieć.

Dziękujemy wszystkim, którzy z nami byli i doświadczali wszystkich najważniejszych emocji. Dziękujemy naszej ekipie. Dziękujemy zespołowi Lion Shepherd. Było przepięknie.

Wciąż jesteśmy z Wami i dla Was. Kłaniamy się nisko i do zobaczenia niebawem!

zdjęcie Robert Grablewski

ostatnia odsłona "Towards The Blue Horizon Tour 2017"

2017-09-11

ostatnia odsłona

Witajcie,

Już za tydzień startuje ostatnia odsłona - „Towards The Blue Horizon Tour 2017” - trasy, dzięki której Riverside powróciło do życia koncertowego. Dwa wyprzedane koncerty w lutym w warszawskiej Progresji, świetne przyjęcie i tłumy podczas kwietniowo - majowych występów w Polsce i Europie sprawiły, że poczuliśmy siłę i wiarę w przyszłość. Dziękujemy Wam bardzo za możliwość powrotu.

Po wakacyjnej przerwie i kilku letnich festiwalach znowu zagramy w klubach. Podczas ostatnich 13 koncertów trasy pojawimy się w miejscach, w których w tym roku jeszcze nas nie było. Wybaczcie, że nie możemy dotrzeć wszędzie, obiecujemy, że nadrobimy to w przyszłości.

Na gitarze wspiera nas Maciej Meller. Maciej z wielkim szacunkiem podchodzi do partii Piotra Grudzińskiego zachowując klimat i charakter naszej muzyki. Mamy nadzieję, że dwugodzinne wieczory z dźwiękami Riverside sprawią, że wszyscy wspólnie poczujemy, że uczestniczymy w ważnym wydarzeniu, a ten rok będzie zapamiętamy jako ten dobry.

Do zobaczenia już niebawem!
R

***

Riverside - Towards The Blue Horizon 2017 - Autumn Edition
(gość specjalny: Lion Shepherd)

20.09. Słowianin, Szczecin, PL [BILETY]
22.09. Vega, Copenhagen, DK [BILETY]
23.09. Sticky Fingers, Gothenburg, SE [BILETY]
24.09. John Dee, Oslo, NO [BILETY]
25.09. Bryggarsalen, Stockholm, SE [BILETY]
27.09. Lutakko, Jyväskylä, FI [BILETY]
28.09. Kerubi, Joensuu, FI [BILETY]
29.09. Klubi, Tampere, FI [BILETY]
30.09. Tavastia, Helsinki, FI [BILETY]
01.10. Rockclub Tapper, Tallinn, EE [BILETY]
03.10. Zmiana Klimatu, Białystok, PL [BILETY]
04.10. Graffiti, Lublin, PL [BILETY]
05.10. Life House, Rzeszów, PL [BILETY]

zdjęcie Oskar Szramka

Kilka planów

2017-06-09

Kilka planów

Nasza kwietniowo-majowa edycja trasy "Towards The Blue Horizon Tour" zakończyła sie fantastycznym koncertem w Krakowie i wręczeniem złotej płyty za LFTM. Zagraliśmy w tym roku dokładnie 30 koncertów. I wystąpiliśmy przed najlepszą publicznością na świecie. Z ręka na sercu potwierdzamy to, co mówiliśmy Wam przed każdym bisem. My już nie mamy zwyklych fanów, mamy rodzinę. Dzięki Wam i dla Was jesteśmy.

W tym roku czeka nas kilka planów. Chwilowo odpoczywamy po trasie (z wyjątkiem paru zapracowanych członków zespołu ;-)) ale już niedlugo powracamy z letnimi koncertami, oraz jesienną edycją trasy "Towards The Blue Horizon" podczas której zawitamy do Danii (po raz pierwszy), Szwecji, Finlandii i Norwegii. Myślimy jeszcze o zagraniu w trzech miastach w Polsce, w których dawno nie występowaliśmy. W tym roku również rozpoczniemy nagrania naszego nowego studyjnego albumu, ale o tym wszystkim w następnych newsach.

Dziękujemy, że jesteście i spokojnego weekendu wszystkim!

Najbliższe koncerty:
13.07. 11. Festiwal Legend Rocka, Dolina Charlotty, Słupsk, PL [BILETY]
28.07. ARTmania Festival 2017, Sibiu, RO [BILETY]
12.08. Huntenpop Festival, Ulft, NL [BILETY]
19.08. Cieszanów Rock Festiwal, Cieszanów, PL [BILETY]
20.08. Prog In Park, Park Sowińskiego, Warszawa, PL [BILETY]
01.09. wROCK for Freedom, Centrum Historii Zajezdnia, Wrocław, PL [BILETY]
02.09. MateriaFest 2017, Plac Koncertowy, Szczecinek, PL [BILETY]
20.09. Słowianin, Szczecin, PL [BILETY]
22.09. Vega, Copenhagen, DK [BILETY]
23.09. Sticky Fingers, Gothenburg, SE [BILETY]
24.09. John Dee, Oslo, NO [BILETY]
25.09. Bryggarsalen, Stockholm, SE [BILETY]
27.09. Lutakko, Jyväskylä, FI [BILETY]
28.09. Kerubi, Joensuu, FI [BILETY]
29.09. Klubi, Tampere, FI [BILETY]
30.09. Tavastia, Helsinki, FI [BILETY]
01.10. Rockclub Tapper, Tallinn, EE [BILETY]
03.10. Zmiana Klimatu, Białystok, PL [BILETY]
04.10. Graffiti, Lublin, PL [BILETY]
05.10. Life House, Rzeszów, PL [BILETY]

zdjęcie: Hajo Müller

Riverside - "Lost 'n' Found" - Live in Tilburg

2017-04-03

Riverside -

Raz na 10 lat pojawiają się w naszej dyskografii trudno dostępne wydawnictwa koncertowe :) Miło nam poinformować, że już niedługo Riverside będzie miało kolejne takie wydawnictwo.

"Lost 'n' Found - Live in Tilburg" to zapis występu w holenderskim klubie 013 w Tilburgu, który miał miejsce jesienią 2015 roku.

Dwupłytowe wydawnictwo CD, z szatą graficzną autorstwa Travisa Smitha, będzie można nabyć jedynie podczas tegorocznych koncertów Riverside w ramach "Towards The Blue Horizon Tour".

Riverside potwierdza skład koncertowy na nadchodzącą trasę!

2017-03-30

Riverside potwierdza skład koncertowy na nadchodzącą trasę!

Coraz większymi krokami zbliża się „Towards the Blue Horizon Tour” – pierwsza po dłuższej przerwie trasa Riverside, która wystartuje już 20 kwietnia 2017 r. w Olsztynie i obejmie 9 koncertów w Polsce i 19 na Zachodzie. Pod koniec 2016 r. zespół oficjalnie ogłosił, że pozostaje trio - w tym roku oficjalnie potwierdza skład koncertowy na tegoroczne występy.

Jest nam niezwykle miło zakomunikować, że wszystkie koncerty roku 2017 zagramy z naszym przyjacielem Maciejem Mellerem, gitarzystą, dzięki któremu nasza muzyka zabrzmi tak, jak powinna, nie tylko dlatego, że jest bardzo dobrym muzykiem, ale przede wszystkim dlatego, że ma w sobie skromność i pokorę, która na scenie zawsze była dla nas niezwykle ważna.

Mariusz: Z Maćkiem znamy się z czasów, kiedy nie było jeszcze Riverside. Dokładnie od 1993 r., od wspólnego festiwalu, na którym ja grałem w zespole Xanadu, a Maciej w Deep River, który potem przerodził się w Quidam. Przez lata zdążyliśmy się dobrze poznać, a nawet stworzyć coś razem. Maciek w 2008 r. zagrał na pierwszej płycie Lunatic Soul w utworze „Adrift”, w 2015 r. wspólnie nagraliśmy płytę, którą pod koniec ubiegłego roku wydaliśmy pod szyldem „Meller Gołyźniak Duda”. Znamy dobrze naszą muzyczną wrażliwość. Obaj jesteśmy z tego samego rocznika, z którego jest również Piotrek Grudziński, i obaj mamy wspólne korzenie muzyczne. Nie sztuką jest znaleźć muzyka, który zagra wszystko o każdej porze dnia i nocy, technika, który przyćmi swoją charyzmą i umiejętnościami. Sztuką jest znaleźć kogoś, kto będzie potrafił przekazać na scenie muzykę i charakter zespołu, i jednocześnie doda swoje własne brzmienie i interpretację. Od samego początku Maciek wydawał się jedynym słusznym uzupełnieniem naszego krajobrazu po bitwie. Wiem, że dzięki niemu na scenie znowu będzie można zobaczyć zespół. A siłą Riverside zawsze było to, że na scenie byliśmy przede wszystkim zespołem.

Riverside po dwóch wyprzedanych koncertach w warszawskiej Progresji, na których zagrał dla 4000 osób, pierwszy egzamin ma już za sobą. Trasa „Towards the Blue Horizon Tour” zapowiada powrót w zupełnie innym muzycznym stylu. Usłyszymy na niej kompozycje odpowiednio dobrane do historii i wydarzeń, jakie miały miejsce w ostatnim czasie.

Jesteśmy naznaczeni przez życie, bardziej dojrzali, poważniejsi i zaczynamy nowy rozdział w naszej muzycznej karierze. W tym roku chcemy zagrać swoje najlepsze koncerty, wiemy, że ta trasa będzie wyjątkowa i niepowtarzalna, bo każdy koncert wywoła inny rodzaj emocji. Wszystkich, którzy chcieliby być z nami, zapraszamy serdecznie do następujących miejsc:

20.04. Nowy Andegrant, Olsztyn, PL [BILETY]
21.04. Stary Maneż, Gdańsk, PL [BILETY]
22.04. B17, Poznań, PL [BILETY]
23.04. A2, Wrocław, PL [BILETY]
26.04. Stara Kopalnia, Wałbrzych, PL [BILETY]
27.04. Mega Club, Katowice, PL [BILETY]
28.04. Rude Boy, Bielsko Biała, PL [BILETY]
29.04. Estrada, Bydgoszcz, PL [BILETY]
05.05. Columbia Theater, Berlin, DE [BILETY]
06.05. Music Hall, Worpswede, DE [BILETY]
07.05. Markthalle, Hamburg, DE [BILETY]
09.05. Colos-saal, Aschaffenburg, DE [BILETY]
10.05. Z7, Pratteln, CH [BILETY]
12.05. MJC Ô Totem, Lyon, FR [BILETY]
13.05. Salamandra 1, Barcelona, ES [BILETY]
14.05. Teatro Barcelo, Madrid, ES [BILETY]
16.05. Krakatoa, Bordeaux, FR [BILETY]
17.05. Divan du Monde, Paris, FR [BILETY]
19.05. Liquid Room, Edinburgh, UK [BILETY]
20.05. Marble Factory, Bristol, UK [BILETY]
21.05. Assembly, Leamington Spa, UK [BILETY]
22.05. Islington Assembly Hall, London, UK [BILETY]
24.05. Muziekgieterij, Maastricht, NL [BILETY]
25.05. De Boerderij, Zoetermeer, NL [BILETY]
26.05. Hedon, Zwolle, NL [BILETY]
27.05. De Pul, Uden, NL [BILETY]
28.05. Die Kantine, Cologne, DE [BILETY]
30.05. Łaźnia, Kraków, PL [BILETY], [BILETY]

Na polskiej trasie pojawią sie gościnnie zespoły Lion Shepherd oraz Sounds Like The End of The World.

zdjęcie Radek Zawadzki

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears