News

Riverside w Progresji - 6.III.2004!

2004-02-03

Są już bilety na nasz najbliższy koncert, który odbędzie się 6.III.2004w warszawskim klubie Progresja.
Można je nabyć w dwóch miejscach: sklepie Hey Joe (na tyłach kina Relax) oraz oczywiście w Progresji. Przypominamy, że do każdego zakupionego w przedsprzedaży biletu dołączony jest singiel "Loose Heart" gratis. Cena biletu to 12 zł. Osoby spoza Warszawy, zainteresowane rezerwacją biletów, prosimy o bezpośredni kontakt z Progresją.

Na pierwszym koncercie w nowym składzie nie będziemy ograniczali się tylko do ?odtwarzania? materiału z naszej debiutanckiej płyty. Pojawią się trzy nowe kompozycje, pojawią się także inne wersje znanych już utworów. Mamy zamiar trochę poeksperymentować i pobawić się naszą muzyką, co - mamy nadzieję - uczyni ten koncert na swój sposób szczególnym...

Do zobaczenia 6 marca w Progresji!

Światowa premiera Out of Myself w kwietniu!!!

2004-01-30

Czasami w życiu mają miejsce bardzo niespodziewane sytuacje, w których musisz podjąć bardzo szybką decyzję, a ta może mieć wpływ na Twoje dalsze losy. Taka sytuacja przydarzyła się nam klika dni temu, a jej wynikiem jest kontrakt, który podpisaliśmy z amerykańską wytwórnią Laser's Edge.
Życie czasem płata figle, bo przecież byliśmy już prawie zdecydowani na podpisanie umowy ze szwajcarską Galileo Records. Myślimy jednak, że droga, którą wybraliśmy jest o wiele lepsza dla zespołu.
Konsekwencją naszej decyzji jest jednak to, iż nie wystąpimy na festiwalu ProgSol. Cóż mówi się trudno...
Powiemy jednak o tym, z czym wiąże się nasz wybór, bo to jest chyba teraz bardziej istotne :)))
Przede wszystkim płyta będzie miała nową oprawę graficzną autorstwa Travisa Smitha (min. Anathema, Opeth, Katatonia, Devin Townsend). Mieliśmy swego rodzaju problem moralny ale po rozmowie z Pjepshem (autorem okładki do polskiej wersji OoM) doszliśmy do wniosku, że taka sytuacja może się więcej nie powtórzyć, a sam Pjepshysh uważa Travisa za jednego z najlepszych grafików.

"Out of Myself" zostanie jeszcze raz poddane masteringowi w USA. Mamy nadzieje, ze zabieg ten poprawi brzmienie płyty.

Pierwsze newsy 2004!

2004-01-11

"Out of Myself" juz w sprzedaży!

Mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani już wiedzą, a tych, którzy jeszcze nie są wtajemniczeni, informujemy, że nasza debiutancka płyta ujrzała światło dzienne 22 grudnia 2003.
W niektórych miejscach można ją kupić bez problemu, gdzieniegdzie te problemy jeszcze występują, co powinno się niedługo zmienić :-) Poprzez internet można ją nabyć na stronie www.rockserwis.pl

W związku z wydaniem "Out of Myself" wkrótce na stronie pojawią się informacje związane z płytą, teksty, komentarze oraz pewnego rodzaju wprowadzenie do historii zawartej w warstwie tekstowej na tym krążku.

Koncerty:

Pierwszy koncert w nowym składzie odbędzie się 6 marca 2004 w warszawskim klubie "Progresja". W związku z tym już niebawem planujemy przedsprzedaż biletów (12 zł), do których dołączony zostanie singiel "Loose Heart" gratis (wyłacznie w przedsprzedaży!). Bilety będą do nabycia w klubie "Progresja", salonie muzycznym "Traffic Club" oraz w sklepie muzycznym "Hey Joe".

W planach również trasa koncertowa (ok. 12 koncertów), w którą mamy zamiar wyruszyć na przełomie kwietnia i maja. Szczegóły dotyczące tej trasy już wkrótce.

Potwierdzona została data koncertu, który zagramy na festiwalu "ProgSol" w szwajcarskim Solothurn, a więc 17 września 2004 początek podboju Europy :-))))))))

Out of Myself już wkrótce!!!

2003-12-04

Dużo dobrych wiadomości przyniosły nam pierwsze dni Grudnia.

Po pierwsze - w końcu możemy to z pełna odpowiedzialnością powiedzieć:
Polska premiera Out of Myself - 15 grudnia 2003!!!
Dystybucją zajmie się Sony Music Entertainment.
Mamy nadzieje, że w ciągu kilku najbliższych dni będziemy mogli Was również poinformować o losach "Out of Myself" poza Polską.
Natomiast juz w tym tygodniu pojawi się w eterze singiel "Loose Heart" promujący nasz debiut.

Druga bardzo istotna wiadomość... uwaga... werble... Riverside jest znowu kwartetem! Do zespołu dołączył klawiszowiec Michał Łapaj, o którym więcej na stronie już niedługo. Oznacza to, że wkrótce będziemy mogli podać pierwsze realne daty koncertów.

Trzecią dosyć ciekawą informacją jest to, że zostaliśmy zaproszeni na festiwal rocka progresywnego ProgSol, który odbędzie się w październiku 2004, w Solothurn, w Szwajcarii.

Na stronie troche zmian i trochę nowych rzeczy jako, że po krótkiej przygodzie z wojskiem, wrócił do nas Sgt. Pepper (zwany rownież Pjepshem) :))
Przede wszystkim kilka zdjęć z okresu istnienia Riverside jako trio oraz zdjęcia z nieoczekiwanego spotkania, jakie miało miejsce w warszawskim klubie Progresja (dział ZDJĘCIA).
W związku z ukazaniem się "Out of Myself" wkrótce pojawią się na stronie wszelkie informacje o naszej pierwszej płycie: teksty, tłumaczenia oraz różnego rodzaju opisy i komentarze.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

Out of Myself coraz bliżej!

2003-10-15

Uwaga, uwaga - po blisko roku, nareszcie udało się ją skończyć!!! Płyta "Out of Myself", bo o niej mowa, po ostatecznych zabiegach kosmetycznych jest już w naszych rękach. Niestety nie jest jeszcze dostępna w sklepach, ale wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku się w nich znajdzie. Zawiera 9 utworów na które składaja się na nowo zmiksowane piosenki z naszego demo oraz cztery niepublikowane dotąd kompozycje. Co jeszcze? Materiał ma ponad 52 minuty, historia w tekstach nabrała wyrazu i złożyła sie na swego rodzaju "concept album". Pjepshu stworzył piękną strone wizualną, za co z tego miejsca chcielibyśmy mu kolejny raz podziękować (Stary, wychodź juz z tego wojska, tak? :-)) Całość naszego debiutanckiego albumu przedstawia się następująco:

1. The Same River
2. Out of Myself
3. I Believe
4. Reality Dream I (instrumentalny)
5. Loose Heart (znany jako "Loosing Heart")
6. Reality Dream II (instrumentalny)
7. In Two Minds
8. The Curtain Falls
9. OK

Już niedługo w dziale dyskografia pojawi się do ściągnięcia nowy utwór - "In Two Minds", dlatego zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony :-)

Co nowego? W chwili obecnej możecie zapoznać się z dwiema nowymi recenzjami w dziale media/recenzje opublikowanymi na zagranicznych portalach poświęconych muzyce progresywnej.

Jak zapewne zauważyliście zmienił się trochę układ w liście gości. Mieliśmy z nią małe problemy techniczne co spowodowało, że niektóre wpisy zniknęły. Osoby, które nie mogą znaleźć swojego wpisu bardzo przepraszamy (Zawsze można to jednak nadrobić :-)) Na szczęście wszystko jest juz pod kontrolą. MarCin - dzieki:-)))

I na koniec trochę smutna wiadomość. Niestety zmuszeni jesteśmy odwołać wszystkie koncerty jakie planowaliśmy w najbliższym czasie. Powód? Jacek z przyczyn osobistych opuścił zespół. Szanujemy jego decyzję. Chcielibysmy mu bardzo serdecznie podziękować za wszystko co zrobił, za swój wkład i zaangażowanie w Riverside. Nie wyobrażamy sobie jednak naszej muzyki bez instrumentów klawiszowych więc zanim z trio przerodzimy się w kwartet musi minąć trochę czasu. Aktualnie poszukujemy klawiszowca, jeżeli więc ktoś z Was chciałby spróbować swoich sił - zapraszamy :-)

Nadal jesteśmy, istniejemy i absolutnie nie zamierzamy się rozpaść :-) Po dłuższej przerwie nareszcie znowu gramy próby, tworzymy nowe kompozycje. Nie mamy zamiaru również obniżać poprzeczki jaką sobie postawiliśmy.

Na razie tyle. C.D.N.

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears