Już niedługo premiera minialbumu !

czwartek, 10 luty 2005

Zgodnie z obietnicą na przełomie lutego i marca pojawi się pierwszy minialbum Riverside zatytułowany "Voices In My Head" i w specjalnym limitowanym nakładzie będzie dostępny tylko w wydawnictwie rockserwis. Zawierać będzie ponad 35 minut muzyki i podzielony zostanie na dwie części. Kompozycje nowe i kompozycje "live". Przypominamy, że nowe utwory z VIMH nie znajdą się na naszej drugiej płycie.

VOICES IN MY HEAD

1. Us
2. Acronym Love
3. Dna ts. Rednum or F.Raf
4. The Time I Was Daydreaming
5. Stuck Between

6. I Believe (live)
7. Loose Heart (live)
8. Out Of Myself (live)


Pozdrawiamy wszystkich fanklubowiczów zarówno tych, którzy są z nami od samego początku jak i tych, którzy do fanklubu dopiero się zapisują. Pamietajcie, że głównie z myślą o Was powstawał ten minialbum.

Mamy nadzieję, że VIMH umili wszystkim zainteresowanym oczekiwanie na naszą drugą płytę długogrającą, której premiera przewidziana jest wstępnie na jesień 2005.

R.

Riverside - debiut roku 2004 wg czytelników Metal Hammer.

czwartek, 03 luty 2005

Miło nam poinformować, że w lutowym wydaniu miesięcznika Metal Hammer zamieszczone zostało podsumowanie roku 2004, w którym Riverside uznano za najlepszy w naszym kraju debiut! Zaskoczenia i wzruszenia nie kryjemy, a wszystkim głosującym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.

Plany 2005

środa, 12 styczeń 2005

Nowy rok się zaczął, czas więc na podzielenie się kilkoma tegorocznymi planami:

Druga płyta

Tego czy uda nam się przeskoczyć poprzeczkę, zaskoczyć, potwierdzić, że "OOM" nie wyszło nam przez przypadek i innych tego typu rzeczy dowiecie się niestety dopiero... kchm... jesienią tego roku. Składa się na to kilka powodów – m.in. fakt, że nasz debiut wyszedł za granicą dopiero 21 września 2004, a tym razem chcielibyśmy wydać płytę mniej więcej w tym samym terminie zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Materiał na drugą płytę cały czas komponujemy, zmieniamy i układamy w jedną całość. Jej nagrywanie rozpoczniemy najprawdopodobniej w marcu. Na razie powiemy Wam, że będzie to tekstowa kontynuacja "OOM". Muzycznie zaś zapowiada się trochę... dynamiczniej :) Dwie kompozycje z nowej płyty prezentowaliśmy już podczas trasy "Progressive Tour" w maju i październiku ubiegłego roku (m.in. instrumentalny "Reality Dream III")

Koncerty

Kwiecień 2005 – w tym miesiącu planujemy kilka koncertów w Europie i najprawdopodobniej jeden koncert w Polsce. Szczegóły wkrótce.

W oficjalną trasę promującą nasz drugi album wyruszymy dopiero po jego wydaniu (październik/ listopad) o czym oczywiście również odpowiednio wcześniej wszystkich poinformujemy :)

Ze średnio miłych informacji – niestety musieliśmy odwołać nasz występ na tegorocznym NEARfest. Problemy z wizami okazały się poważną przeszkodą w wyjeździe, mamy jednak stałe zaproszenie od organizatorów i liczymy na to, że prędzej czy później uda nam się na tamtej scenie zaistnieć.

"Voices in my head"

Ponieważ nasza druga płyta będzie miała swoją premierę dopiero po wakacjach, dlatego z myślą o fanklubowiczach i osobach, które nowych kompozycji nie mogą się już doczekać :) przygotowujemy małą niespodziankę w postaci... minialbumu.

Minialbum, nad którym obecnie pracujemy w studio, będzie się nazywał "Voices in my head"i w limitowanym nakładzie dostępny będzie na przełomie lutego i marca 2005. Znajdzie się na nim 5 premierowych kompozycji oraz trzy znane już z naszego debiutu utwory w wersji "live". Kompozycje z minialbumu nie znajdą się na naszej drugiej płycie... Już niedługo więcej informacji na ten temat.

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy, życząc obfitującego w wiele doznań muzycznych roku 2005.

Riverside

Oficjalny Fanklub Riverside

wtorek, 23 listopad 2004

Miło nam zakomunikować, że dzięki chęci i zaangażowaniu naszych przyjaciół doczekaliśmy się... Oficjalnego Fanklubu Riverside!
Już teraz wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na świeżo upieczoną fanklubową stronę internetową www.riverside.art.pl/fanklub.
Młoda, Valdas, Vincent - szacunek bardzo wielki!!!

Poza tym garść aktualizacji na naszej stronie: nowe zdjęcia, nowe recenzje światowego i polskiego wydania "Out of Myself", relacje z koncertów itp.

Przypominamy, że cały czas możecie na nas głosować:
- Rockowa Lista Przebojów PR I Polskiego Radia
- Radioaktywna Lista Przebojów radia 94
- Witryna roku klubu MTV

Dziękujemy

piątek, 29 październik 2004

Ach co to była za trasa :)
Progressive Tour II Team – wielkie dzięki: Młoda, Marecki, Garwol, Wolfram, Włodek, Navigator & Alkofan.
Zdjęcia, relacje i komentarze już niedługo na naszej stronie. We wszystkich najdrobniejszych szczegółach :) Dziękujemy wszystkim, którzy na nasze koncerty przybyli, pomogli je współogranizować, którzy z nami rozmawiali, którzy pod sceną znane nam melodie wyśpiewywali. Wielki ukłon od całego zespołu.

Dzięki Waszej pomocy i zainteresowaniu naszą muzyką zagraliśmy w tym roku ponad trzydzieści koncertów w całej Polsce + jeden (na dobry początek :)) na festiwalu w Holandii. Jesteśmy Wam wszystkim ogromnie wdzięczni za wsparcie i za wszystkie „voices in your heads”. Chcemy być zespołem koncertowym i będziemy robili wszystko, żeby nasze koncerty były jeszcze lepsze... dlatego... informujemy że koncertem w Lublinie, podsumowującym Progressive Tour II zakończyliśmy jednocześnie tegoroczne występy na żywo.

Po pierwsze, dlatego żeby się nie przejadło, po drugie dlatego żebyśmy mogli nareszcie nagrać drugą płytę.
Kiedy? Na to pytanie odpowiemy wam kiedy sami zobaczymy na czym stoimy :) Na razie zamykamy się przed całym światem i tworzymy. W międzyczasie szykujemy kilka niespodzianek żeby wam oczekiwanie na tę drugą płytę umilić, ale na razie... to tajemnica :)

Marivsz, Grudzień, Mittloff, Michał

Progressive Tour 2004 część II

wtorek, 21 wrzesień 2004

Tak jak obiecywaliśmy pół roku temu, w październiku rozpoczynamy drugą część trasy Progressive Tour 2004 .
Tym razem formuła trasy jest troche zmieniona, zamiast trzech tych samych zespołów zobaczycie "Riverside i gości"

Szczególowy plan trasy:

07.10.2004 Białystok - klub "Fabryka"godz. 20.00 cena biletu 15 zł
gość: Bright Ophidia
08.10.2004 Olsztyn - klub "Andergrant"godz. 20.00 cena biletu 13 zł
gość: Anamor
09.10.2004 Gdynia - klub "Ucho"godz. 18.00 cena biletu 15 zł
goście: Anamor, Blindead
10.10.2004 Toruń - klub "Bunkier" godz. 19.00 cena biletu 15 zł
gość: Pryzmath
11.10.2004 Poznań - klub "Blue Note"godz. 20.00 cena biletu 15 zł
13.10.2004 Wrocław - klub "Diabolique"godz. 20.00 cena biletu 20 zł (15 zł przedsprzedaż)
gość: Lavender
14.10.2004 Katowice - klub "Mega Club"godz. 20.00 cena biletu 15 zł
gość: Osada Vida
15.10.2004 Bochnia - klub "Kopalnia Soli" godz. 20.00 cena biletu 15 zł
gość: Anamor
16.10.2004 Kraków - klub "Zaścianek" godz. 21.00 cena biletu 10 zł studenci, 15 zł nie studenci
gość: Anamor
17.10.2004 Lublin - klub "C.K. Lublin"godz. 20.00 cena biletu 15 zł
gość: Anamor

Informacje i rezerwacje biletów pod numerem telefonu 501-267 857 lub mailowo piotr.kozieradzki@riversideband.pl

Światowa premiera Out of Myself - 21 września 2004!

wtorek, 07 wrzesień 2004

No i udało się! Dzięki amerykańskiemu wydawnictwu Laser's Edge21 września 2004 roku "Out of Myself" dotrze do słuchaczy na całym świecie! Płyta ukaże się w zmienionej szacie graficznej autorstwa Travisa Smitha. Jaki będzie na nią odzew - zobaczymy. Na razie trzymajcie za nas kciuki :)

Niestety płyta w tym wydaniu nie będzie dostępna w Polsce, ale... od czego mamy nasz koncertowy sklepik? :) Przedpremierowo będzie można ją nabyć już 11 września.

I kolejna miła informacja - w związku ze światową premierą naszego debiutu zaproszono nas za Wielką Wodę na progresywny festiwal NEARfest, który odbędzie się 9-10.07.2005 w Bethlehem w stanie Pensylwania. Na stronie NEARfestjest już oficjalne potwierdzenie naszego udziału. Nie chcemy nic sugerować, ale chyba powolutku powinniście odkładać do skarbonki na... bilet do USA! :))))

WWW.itryna roku

środa, 01 wrzesień 2004

Po wygranej na WWW.itrynę miesiąca lipca, przyszedł czas na głosowanie na WWW.itrynę roku Clubu MTV. Zapraszamy do głosowania.

Alternatywne Granie

wtorek, 17 sierpień 2004

Po wakacyjnej przerwie znów będzie można zobaczyć nas na żywo:
4.09 - festiwal muzyki alternatywnej "Alternatywne Granie, edycja 1"
Amfiteatr Miejski w Zgorzelcu, godz. 17:00
wstęp wolny

Zagrają zespoły:

Dust Blow
Blue Raincoat
Three Wishes
Tlen
Riverside

WWW.itryna miesiąca!!!

wtorek, 03 sierpień 2004

Zakończyło się wczoraj głosowanie na WWW.itrynę miesiąca lipca na stronie Clubu MTV i z przyjemnością chcielibyśmy ogłosić, że udało nam się tą rywalizację wygrać!!!
Bardzo dziękujemy wszystkim za oddane głosy i mamy nadzieje, że oddacie je jeszcze raz w głosowaniu na WWW.itrynę roku, które odbędzie się we wrześniu.

Dzięki Waszym głosom również, opuściliśmy poczekalnię i weszliśmy do pierwszej trzydziestki Listy Przebojów Trójki, na tej liście wciąż liczymy na Wasze głosy ;)

Podziękowania, plany i nominacja!!!

czwartek, 01 lipiec 2004

Minęło pół roku od premiery "Out of Myself", to według nas bardzo udany i intensywny okres promocji płyty. Pierwsza odsłona Progressive Tour 2004 już za nami, za nami również pierwszy koncert "Open Air" w Goleniowie i support Anathemy w Bydgoszczy. W związku z tym, chcielibyśmy podziękować zespołom Anamor i Inricate Divison za wspólną trasę oraz całej, wesołej ekipie, która nam na niej towarzyszyła, i bez której pomocy pewnie nie dalibyśmy rady... Marecki, Garwol, Wolfram, Alkofan, Łysy, Ostry - WIELKIE DZIĘKI!!!

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli we współorganizacji koncertów oraz wszystkim tym, którzy na te koncerty przybyli. Mamy nadzieję, że druga część trasy Progressive Tour 2004, która planowana jest na październik, będzie równie udana. O jej szczegółach będziemy informować w następnych newsach.

Okres wakacyjny mamy zamiar poświęcić na komponowanie materiału na naszą drugą płytę, która już... w przyszłym roku :))))))

A teraz komunikat (Pjepshu BACZNOŚĆ ;)).

Strona internetowa RIVERSIDE nominowana została do miana "Witryny Miesiąca: Lipiec 2004" w plebiscycie na
"WWWitrynę Roku" organizowanym przez internetowy Club MTV Polska (www.clubmtv.glt.pl). Od dzisiaj aż do końca miesiąca można oddawać głosy na naszą stronę na www.clubmtv.glt.pl - Można głosować raz na 24h!

Przypominamy również o głosowaniu na Listę Przebojów Trójki :)

A więc... DO URN!!! :))))

Riverside przed Anathemą w Bydgoszczy!!!

czwartek, 27 maj 2004

Mieliśmy po Goleniowie jechać do Bydgoszczy na koncert Anathemy w roli widzów, jednak los lubi płatać figle i pojedziemy na ten koncert w roli supportu przed Anathemą. Czyż to nie cudowne??? :)
A więc jeszcze raz gorąco zapraszamy do wycieczki Goleniów - Bydgoszcz. ;)