River Down Below

07 wrzesień 2018

Posłuchaj naszego najnowszego utworu 'River Down Below', z nadchodzącego siódmego studyjnego albumu 'Wasteland' (premiera 28 września 2018).

Mariusz Duda: "'River Down Below' to nasz kolejny utwór z rzeką w tytule, chyba czwarty z tego co dobrze liczę. Rzeka w naszym wypadku z symbolizuje pamięć. Tekst opowiada historię wędrowca, który przypadkowo trafia na grób jednego z tych, którym nie udało się przetrwać apokalipsy i słyszy głos: 'Zabierz mnie stąd'... 'Zabierz mnie nad rzekę', 'To tam jest moje miejsce'..."

"'Jeśli zespół będzie istniał - pamięć o Grudniu przetrwa' - powiedział mi jeden przyjaciel, w chwili, w której myślałem, że to koniec zespołu. Na płycie musiał więc się znaleźć jakiś utwór, który do tego nawiązuje. Nie dosłownie. To wciąż historia o świecie w alternatywnej przyszłości, ale do czytania między wierszami."

"To prosty, delikatny i jednocześnie niezwykle potężny utwór. Z jedną z najładniejszych riversajdowych melodii, jakie udało mi się skomponować i świetnym solo gościnnie tu występującego Macieja Mellera. Zawsze wyznawaliśmy zasadę, że największa siła tkwi w prostocie. 'River Down Below' pokazuje na czym polega esencja naszej muzyki i przybliża emocje, jakie towarzyszyć nam będą na, zbliżającym się coraz większymi krokami, najnowszym albumie."

RIVERSIDE - River Down Below:
Mariusz Duda - wokal, gitara akustyczna, gitara elektryczna, bas, bas piccolo
Michał Łapaj - klawisze, organy Hammonda
Piotr Kozieradzki - perkusja

Maciej Meller - solo
Mariusz Duda - muzyka, tekst
Travis Smith - artwork
Tomasz Pulsakowski / Sightsphere - klip