Plany na resztę 2016 roku

17 lipiec 2016

Witajcie,

Mijają kolejne miesiące. Wspomnienia mieszają się z nowymi perspektywami, kolejnymi pytaniami o przyszłość zespołu, ale przede wszystkim realizacją naszych planów. Poniżej - trochę w ramach przypomnienia, trochę zaakcentowania, że wciąż istniejemy - garść informacji o planach Riverside na rok 2016.

Już 22 lipca 2016 roku, dzięki firmie Inside Out, ukaże się nasze pierwsze wydawnictwo w formacie 5.1 surround. Album „Love, Fear and the Time Machine” doczekał się bowiem specjalnego wydania CD + DVDA, na którym oprócz wersji 5.1 surround będzie można usłyszeć również wersję „hi-res stereo 24”, suplement muzyczny - „Day Session” (także w formacie „hi-res stereo 24”) oraz obejrzeć teledysk do utworu „Found” oraz trzy video trailery. Specjalną edycję albumu można już zamawiać w przedsprzedaży na stronach wydawcy.

Po wakacjach szykują się dwa kolejne wydawnictwa. Jedno muzyczne, drugie książkowe.

21 paździerbnika 2016 roku, dzięki Inside Out oraz Mystic Production, ukaże się dwupłytowy album "Eye of the Soundscape" zawierający kompilację wszystkich naszych utworów instrumentalnych. Ponad sto minut muzyki znajdzie się na fizycznym nośniku w wersji mediabook 2CD oraz 3LP. A na nich między innymi: nowe miksy utworów z lat 2007/2008, „bonusy” do dwóch ostatnich płyt oraz najnowsze, niepublikowane jeszcze utwory nagrane z Piotrem w styczniu i lutym 2016 roku.

Pod koniec tego roku ukaże się również nasza biografia, nad którą pracowaliśmy od ponad dwóch lat. Odpowiedzią na pytanie „czy nie za wcześnie na takie wydawnictwo” niech będzie stwierdzenie, że gdybyśmy nie zdecydowali się na taki ruch, wielu wypowiedzi nie poznalibyśmy już nigdy. Na razie planujemy wydanie biografii jedynie w języku polskim. Nie wiemy czy znajdzie się wydawca zagraniczny i czy będzie takie zainteresowanie w przyszłości, ale naturalnie jeśli tak się stanie - nie będziemy mieli nic przeciwko temu :)

Każdy z nas zajmuje się w tej chwili również swoimi indywidualnymi projektami muzycznymi i okołomuzycznymi, o których więcej w oddzielnych newsach.

Po wakacjach odkryjemy kolejne karty dotyczące naszej przyszłości. Bądźcie z nami. A w to lato życzymy Wam dużo wypoczynku, spokoju i oczywiście jak najczęstszego obcowania z naszą muzyką :)

R.