News

Riverside - „Memories In My Head” od poniedziałku w sklepach!

2011-06-17

Memories In My HeadJuż w najbliższy poniedziałek 20 czerwca we wszystkich dobrych sklepach muzycznych będzie można nabyć specjalne wydawnictwo Riverside „Memories In My Head”. Specjalne, bo przygotowane z myślą o jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu. Do tej pory płytę można było zdobyć przedpremierowo jedynie na koncertach wchodzących w skład „10th Anniversary Tour”. Z najbliższym poniedziałkiem, dzięki firmie Progteam, wydawnictwo trafi do oficjalnej sprzedaży.

„Memories In My Head”, zawierające ponad 30 minut całkowicie premierowej muzyki, można już teraz zamawiać drogą internetową, między innymi na stronie wydawnictwa Rock-Serwis.

Można też zagłosować! Bowiem pochodzący z minialbumu „Forgotten Land” znalazł się w propozycjach do Listy Przebojów radiowej Trójki! Link do głosowania znajduje się tutaj, a najbliższe wydanie LP3 już dzisiaj o 19.

Riverside 10th Anniversary Tour – dziękujemy!

2011-06-01

To był piękny maj!

Dziękujemy wszystkim, którzy zawitali na nasze koncerty, i te polskie i te zagraniczne, wchodzące w skład trasy „10th Anniversary Tour”. Przede wszystkim dziękujemy naszym cudownym i wiernym fanom, najlepszej na świecie ekipie technicznej i zespołom Tides From Nebula, Paatos i The Pineapple Thief. Miła informacja - w trzech miastach w Polsce udało się pobić rekordy frekwencyjne! Dziękujemy za wsparcie i za tak liczne przybycie. Być może w tym roku powrócimy jeszcze z kilkoma koncertami jesienią, o czym poinformujemy w stosownym czasie. Na razie, w ramach podziękowań, zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania utworu „Forgotten Land” w wersji live z holenderskiego Hengelo.

Specjalne podziękowania dla Johna Visa i jego ekipy!

Riverside 10th Anniversary Tour – polskie koncerty już od środy!

2011-05-23

photo Shirin Kasraeian

Sobotnim koncertem w Zoetermeer (Holandia), wyprzedanym już długi czas przed datą występu, zespół Riverside zakończył zagraniczną edycję trasy jubileuszowej "10th Anniversary Tour". Trasa objęła 12 koncertów, a zespół odwiedził m.in. Francję, Anglię, Holandię, Niemcy, Bułgarię, Rumunię i Węgry. Gościem specjalnym trasy był warszawski zespół Tides From Nebula.

Mariusz Duda: Przyjęcie podczas koncertów było bardziej niż entuzjastyczne, publiczność śpiewała nawet utwory instrumentalne, myślę, że setlista jaką przygotowaliśmy doskonale sprawdza się w wersji live. Chcielibyśmy bardzo podziękować całej ekipie za 3 wspólne tygodnie profesjonalnej roboty połączonej ze świetną zabawą, dziękujemy również zespołowi Tides From Nebula - stworzyliśmy z chłopakami świetny team, nie tylko na scenie, i pewnym jest, że jeszcze kiedyś powtórzymy wspólne występy.

A tymczasem juz od środy rusza polska edycja, która obejmie 5 koncertów:

25.05 - Wrocław – Eter
26.05 - Kraków – Rotunda
27.05 – Poznań - Eskulap
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska
29.05 - Warszawa – Stodoła

Gośćmi specjalnymi tym razem będą dwa zespoły z zagranicy, brytyjski The Pineapple Thief oraz szwedzki Paatos. Bilety w cenie przedsprzedażowej można jeszcze nabyć bezpośrednio w klubach oraz w sieci Eventim, Ticketpro czy Shortcut. Przypominamy, że na trasie będzie można również nabyć przedpremierowo najnowsze wydawnictwo zespołu „Memories In My Head”, które w oficjalnej sprzedaży ukaże się dopiero 20 czerwca.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Riverside - 10th Anniversary Tour - Koncert w Łodzi odwołany

2011-05-20

Mamy dzisiaj dwie wiadomości - dobrą i złą. Dobra jest taka, że polskie koncerty trasy jubileuszowej ruszają już za niecały tydzień, zła, że niestety ominą... Łódź.

Jest nam bardzo przykro, ale z przyczyn niezależnych zmuszeni jesteśmy łódzki koncert odwołać. Wszystkich, którzy nabyli bilety bardzo serdecznie przepraszamy i jednocześnie informujemy, że zachowują one ważność na inne koncerty trasy jubileuszowej. Bilety można także zwrócić w miejscu zakupu.

Polska edycja trasy 10th Anniversary Tour wystartuje więc 25 maja koncertem we Wrocławiu, cała reszta terminów pozostaje bez zmian. Przypominamy, że gośćmi specjalnymi będą zespoły Paatos i The Pineapple Thief. Bilety w przedsprzedażowej cenie 50 zł wciąż są do nabycia bezpośrednio w klubach, oraz m. in. w sieci Ticketpro, Eventim i Shortcut.

25.05 - Wrocław – Eter
26.05 - Kraków – Rotunda
27.05 – Poznań - Eskulap
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska
29.05 - Warszawa – Stodoła

Do zobaczenia!

„Memories In My Head” – w sklepach od 20 czerwca!

2011-05-12

Memories In My Head

Mamy już potwierdzone informacje, że najnowsze wydawnictwo Riverside pojawi się w oficjalnej sprzedaży. Minialbum „Memories In My Head”, ukaże się w naszym kraju dzięki firmie Progteam, w pozostałej części Europy dzięki Glassville Records, a w USA dzięki Laser’s Edge. Okładkę do minialbumu stworzył stale współpracujący z zespołem Travis Smith.

Przypominamy, że „Memories In My Head” można nabyć już teraz, przedpremierowo, podczas trasy „10th Anniversary Tour” , która rozpoczęła się 5 maja koncertem w Pradze. Zespół wystąpił do tej pory m.in. na Węgrzech, w Rumunii i Bułgarii. Info o pozostałych koncertach – tutaj.

W naszym kraju będzie można zobaczyć Riverside na 6 koncertach:

24.05 - Łódź – Wytwórnia
25.05 - Wrocław – Eter
26.05 - Kraków – Rotunda
27.05 – Poznań -Eskulap
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska
29.05 - Warszawa – Stodoła

Bilety do nabycia bezpośrednio w klubach, oraz m.in. sieci Ticketpro, Eventim i Shortcut.

„Forgotten Land” utworem promującym grę „Wiedźmin 2”

2011-05-04

Wiedźmin 2

Miło nam donieść, i przy okazji potwierdzić nieoficjalne informacje, że w związku ze zbliżającą się premierą gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" Riverside nawiązało współpracę z firmą CD Projekt RED, a najnowsza kompozycja zespołu – "Forgotten Land" – została utworem oficjalnie promującym grę.

Utwór "Forgotten Land" po raz pierwszy zaprezentowany został na konferencji CD Project RED, której fragment możecie obejrzeć w tym miejscu. Nie jest to jednak oficjalny teledysk - oficjalne video powstanie pod koniec maja!

Przypominamy, że kompozycja "Forgotten Land" pochodzi z najnowszego wydawnictwa zespołu "Memories In My Head", które już niedługo będzie można nabyć na właśnie rozpoczynającej się europejskiej trasie koncertowej z okazji jubileuszu 10-lecia zespołu Riverside (szczegóły tutaj), a gra "Wiedźmin 2 – Zabójcy Królów" będzie miała swoją premierę 17 maja 2011 r.

„Reality Dream Trilogy” Box - Jeszcze jedno jubileuszowe wydawnictwo Riverside!

2011-04-22

Miło nam zakomunikować, że oprócz minialbumu "Memories In My Head" szykuje się niedługo jeszcze jedno interesujące wydawnictwo zespołu. W związku z tegorocznym jubileuszem dziesięciolecia istnienia Riverside, firma Mystic Production przygotowała specjalną niespodziankę w postaci pięknie wydanego boxu "Reality Dream Trilogy", w którego skład wejdą wszystkie płyty z tzw. trylogii "Reality Dream" wraz z dodatkami.

Reality Dream Trilogy

Lista płyt wchodzących w skład "Reality Dream Trilogy" to:

1. Out Of Myself
2. Voices In My Head
3. Second Life Syndrome
4. Second Live Syndrome
5. Rapid Eye Movement
6. Rapid Eye Movement II

Okładkę boxu zaprojektował tradycyjnie Travis Smith. Więcej informacji odnośnie szczegółów wydawnictwa i daty premiery już niebawem!

A tymczasem - Happy Easter Everybody! :)

Posłuchaj nowego utworu Riverside!

2011-04-15

Od dzisiaj można posłuchać kompozycji Riverside zatytułowanej "Forgotten Land", pochodzącej z najnowszego wydawnictwa - "Memories In My Head", które już niedługo będzie można nabyć na jubileuszowej trasie z okazji 10-lecia zespołu.

Przypominamy, że bilety na nadchodzącą trasę Riverside, której gośćmi specjalnymi będą Paatos i The Pineapple Thief, dostępne są między innymi w klubach oraz sieciach EVENTIM, TICKETPRO i SHORTCUT.

Zapraszamy!

Riverside “10th Anniversary Tour” – Bilety na polskie koncerty już w sprzedaży!

2011-04-05

Oto miejsca, w których już od dzisiaj można nabyć bilety na polską edycję jubileuszowej trasy Riverside.

24.05 - Łódź – Wytwórnia - Klub Wytwórnia, Eventim, Ticketpro
25.05 - Wrocław – Eter – Klub Eter, Eventim, Shortcut
26.05 - Kraków – Rotunda – Klub Rotunda, Eventim, Ticketpro
27.05 - Poznań – Eskulap - Klub Pod Pretekstem, Carton Shop, Rock Long Luck, Eventim
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska – C.H. Wielki Młyn, Gemini, Puls, Manhattan, Chrom, Eventim
29.05 - Warszawa – Stodoła – Klub Stodoła, Klub Progresja, Traffic Club, Eventim, Ticketpro, Shortcut

Przypominamy, że gośćmi specjalnymi na trasie będą The Pineaple Thief i Paatos oraz, że w sklepiku koncertowym pojawi się nowe wydawnictwo Riverside – „Memories In My Head”. Nowe kompozycje będzie można usłyszeć również na żywo.

Zapraszamy!

“Memories In My Head” – nowe wydawnictwo Riverside

2011-03-29

W związku z jubileuszem 10-lecia zespołu, Riverside przygotowało specjalne wydawnictwo, które będzie można nabyć na nadchodzącej trasie koncertowej. Płyta o tytule „Memories In My Head” będzie zawierała 33 minuty premierowego materiału. Tytuły utworów będą prezentowały się następująco:

Riverside – Memories In My Head

1. Goodbye Sweet Innocence
2. Living In The Past
3. Forgotten Land

Mariusz Duda: „Riverside, w najnowszej muzycznej odsłonie okraszonej z wiadomych względów tematyką związaną z upływem czasu, będzie miłą niespodzianką dla tych, którym na ostatnich wydawnictwach brakowało specyficznych melodii i przestrzeni. Świadomie nawiązaliśmy do naszych początków, żeby zatoczyć swego rodzaju koło. Na nowym minialbumie znajdą się trzy dłuższe kompozycje w stylu chyba najbardziej zbliżonym do tego z dwóch pierwszych płyt. Wyszła z tego dosyć ciekawa, przestrzenna, filmowa, nostalgiczna i przede wszystkim rockowa muzyczna mikstura, chyba całkiem udanie podsumowująca pierwszą dekadę w naszej karierze. „Memories In My Head” to płytka, która pojawia się dosłownie znikąd, bez zbytniej reklamy i promocji, mamy jednak nadzieję, że wystarczająco obroni się zawartością i dostarczy wam wielu pozytywnych emocji. Nam dostarcza, co udowodnimy wam już niedługo, grając nowe utwory podczas nadchodzących koncertów”.

Koncerty, na których będzie można nabyć minialbum i przede wszystkim usłyszeć nowe utwory na żywo, rozpoczną się już 5 maja w Pradze, a zakończą 29 maja koncertem w Warszawskiej Stodole. Na 12 koncertach w Europie zespołowi towarzyszyć będzie warszawski Tides From Nebula, a na 6 koncertach w Polsce – brytyjski The Pineapple Thief oraz szwedzki Paatos. Bilety na polskie koncerty już od piątku w sprzedaży!

Pełna lista koncertów do zobaczenia tutaj.

Więcej informacji już niebawem!

Riverside na letnich festiwalach

2011-03-14

Riverside AD2011

Jest nam niezwykle miło poinformować, że latem tego roku Riverside wystąpi m.in. na trzech dużych festiwalach.

8 i 9 lipca odbędzie się szósta edycja Night of The Prog w niemieckim Loreley, na którym Riverside wystąpi z takimi zespołami jak Eloy, IQ, Anathema czy Dream Theater. Koncert warszawiaków odbędzie się w pierwszy dzień festiwalu.

10 lipca (niedziela) - Riverside wystąpi na holenderskim BOSPOP, na którym wystąpią również m.in. Joe Cocker, Journey, Bush, Ringo Starr, Roxette, Black Country Communion.

Program festiwalu

Nie zabraknie również dużego występu w naszym kraju, bowiem 5 sierpnia 2011, po raz pierwszy w karierze, Riverside wystąpi na... Przystanku Woodstock!

Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy!

Riverside 10th Anniversary Tour – europejskie koncerty potwierdzone.

2011-03-01

Już z początkiem maja zespół Riverside wyrusza na jubileuszową trasę po Europie. Gościem specjalnym na dwunastu zagranicznych koncertach będzie warszawski Tides From Nebula. Poniżej lista miast, w których wystąpią zespoły:

05.05. Exit Chmelnice, Praga, Czechy
06.05. Diesel, Budapeszt, Węgry
08.05. Kulturhaus, Bucharest, Rumunia
09.05. Bulgaria Hall, Sofia, Bułgaria
12.05. Substage, Karlsruhe, Niemcy
13.05. Nouveau Casino, Paryż, Francja
15.05. Picturedrome, Holmfirth, Wielka Brytania
16.05. Scala, Londyn, Wielka Brytania
18.05. Trix, Antwerpen, Belgia
19.05. Die kantine, Kolonia, Niemcy
20.05. Metropol, Hengelo, Holandia
21.05. De Boerderij, Zoetermeer, Holandia

Wszystkich będących nieopodal serdecznie zapraszamy! :)

Podsumowanie roku 2010 według czytelników miesięcznika Metal Hammer

2011-02-25

Podsumowanie Roku 2010 MH

Miło nam poinformować, że w najnowszym podsumowaniu czytelników miesięcznika Metal Hammer, Mariusz Duda zajął pierwsze miejsce w kategorii instrumentalista roku, Riverside znalazło się na miejscu pierwszym, jeśli chodzi o nadzieje płytowe na 2011 r., a "Lunatic Soul II" - w kategorii album roku - zajął trzecie miejsce.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!

A propos "nadziei płytowych". Wprawdzie następca ADHD ukaże się dopiero w 2012 r., ale już teraz chcemy potwierdzić informację, że niedługo czeka nas specjalne jubileuszowe wydawnictwo Riverside, z całkowicie premierowym materiałem, które będzie można nabyć na nadchodzącej trasie. Więcej informacji wkrótce.

Riverside “10th Anniversary Tour” - Goście specjalni potwierdzeni!

2011-02-22

Miło nam donieść, że gośćmi specjalnymi na sześciu polskich koncertach Riverside, które będą miały miejsce pod koniec maja 2011, będą angielski The Pineapple Thief i szwedzki Paatos.

The Pineapple Thief ostatnimi dwoma albumami - „Tightly Unwound” 2008 oraz „Someone Here Is Missing” 2010 (do którego okładkę zrobił Storm Thorgerson, znany chociażby ze współpracy z takimi zespołami jak Pink Floyd czy Led Zeppelin) - potwierdzili, że są zespołem zjawiskowym i umiejętnie łączą dźwięki będące na pograniczu rocka, alternatywy i psychodelii. Ich muzyka to oryginalny miks klimatów w stylu Radiohead, Muse i Porcupine Tree.

The Pineapple Thief “Show a Little Love” official video

The Pineapple Thief “Nothing at best” official video

Paatos – po wydaniu trzech albumów studyjnych (producentem jednego z nich był Steven Wilson), po wspólnych trasach koncertowych z zespołami takimi jak The Gathering czy Porcupine Tree, zespół tymczasowo zawiesił działalność. Teraz szwedzcy pionierzy post progresywnego rocka powracają z nowym albumem „Breathing”, najbardziej dojrzałym i odważnym w ich muzycznej karierze.

Paatos „Gone” official video

„Bardzo sie ucieszyliśmy, kiedy oba zespoły przyjęły nasze zaproszenie” – mówi gitarzysta Piotr Grudzińki – „Mam nadzieję, że to będzie fajny mix brytyjsko-skandynawsko-polski. Wszyscy obracamy się w szeroko pojętym roku progresywnym, a tak bardzo sie od siebie różnimy. To według mnie będzie dużą zaletą tej trasy”.

Lista koncertów, na których będziemy mogli zobaczyć  Riverside, The Pineapple Thief i Paatos przedstawia się następująco:

24.05 - Łódź - Wytwórnia
25.05 - Wrocław - Eter
26.05 - Kraków - Rotunda
27.05 - Poznań - Eskulap
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska
29.05 - Warszawa – Stodoła

Ceny biletów to 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu.

Dostępne już wkrótce!

Wyjątkowa trasa koncertowa Riverside z okazji X-lecia!

2011-02-07

Riverside obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia istnienia. Z okazji X-lecia zespół planuje specjalną trasę koncertową pod szyldem "Riverside Anniversary Tour 2011". Dotąd oficjalnie potwierdzono 10 pierwszych koncertów zagranicznych - dziś możemy poinformować, że w ramach polskiej części tej rocznicowej trasy Riverside wystąpi na sześciu koncertach w Polsce.

Oto dokładne daty:

24.05 - Łódź - Wytwórnia
25.05 - Wrocław - Eter
26.05 - Kraków - Rotunda
27.05 - Poznań - Eskulap
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska
29.05 - Warszawa - Stodoła

Twórcom "Anno Domini High Definition" towarzyszyć będą w roli gości na tych 6 występach w kraju dwa znakomite zespoły zagraniczne - ich nazwy zostaną potwierdzone wkrótce, podobnie jak ceny biletów.

Przypomnijmy, że poza jednym ubiegłorocznym festiwalem będzie to pierwsza okazja zobaczenia w kraju Riverside na żywo od 18 miesięcy.

Oto kilka słów od Mariusza Dudy, wokalisty zespołu:
Nie ukrywam, że stęskniliśmy się już za graniem przed polską publicznością. Po intensywnej promocji płyty "Anno Domini High Definition" postanowiliśmy, że zrobimy sobie przerwę. Teraz naprawdę nie możemy się już doczekać polskich występów na żywo zwłaszcza, że przygotowaliśmy na nie parę niespodzianek, między innymi zupełnie nowe kompozycje. Warto też wspomnieć, że gośćmi specjalnymi na trasie będą zaprzyjaźnione i całkiem u nas lubiane zespoły z zagranicy. Dlatego też tylko 6 koncertów, ale myślę, że lepiej postawić na ich jakość niż ilość. A gwarantuję, że będą to niezapomniane wieczory. W końcu to nasz pierwszy poważny jubileusz!

Więcej informacji wkrótce...

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears