News

Riverside “Shrine of New Generation Slaves” – premiera już za dwa miesiące!

2012-11-19

SoNGS

Znamy już dokładną datę premiery najnowszego, piątego albumu Riverside – „Shrine of New Generation Slaves”. Światowa premiera odbędzie się 21 stycznia 2013 roku, w Polsce płyta ukaże się już 18 stycznia 2013. Najnowsze wydawnictwo dostępne będzie w czterech wersjach: elektronicznej, pojedyńczego i podwójnego CD oraz w wersji winylowej. Autorem szaty graficznej jest tradycyjnie Travis Smith. Okładka i tracklista najnowszego albumu wygląda następująco:

Riverside – Shrine of New Generation Slaves

1. New Generation Slave (4:17)
2. The Depth of Self-Delusion (7:39)
3. Celebrity Touch (6:48)
4. We Got Used To Us (4:12)
5. Feel Like Falling (5:17)
6. Deprived (8:26)
7. Escalator Shrine (12:41)
8. Coda (1:39)

Wersja specjalna płyty wydana w postaci 32 stronicowego mediabooka (2CD) oraz wersja winylowa (2LP) zawierać będą dodatkowe dwie kompozycje bonusowe. „SoNGS” trafi do sklepów dzięki firmie Century Media/Inside Out na całym świecie i Mystic Production w Polsce.

Riverside – nagrania nowej płyty zakończone!

2012-10-30

Riverside – nagrania nowej płyty zakończone!

Kochani, jest nam niezwykle miło zakomunikować, że właśnie zakończyliśmy nagrania naszej najnowszej płyty „Shrine of New Generation Slaves”! Piąta płyta, pięć słów w tytule i ponad 50 minut zupełnie nowej muzyki. 8 kompozycji, z czego najkrótsza „Coda” będzie miała niecałe dwie minuty, a najdłuższa „Escalator Shrine” - ponad dwanaście. Pierwszy singiel będzie nosił tytuł „Celebrity Touch”. Będzie go można usłyszeć już pod koniec listopada tego roku.

Premiera nowego Riverside to styczeń 2013. Trasa promująca płytę rusza w marcu 2013. Już niedługo więcej szczegółowych informacji na ten temat.

Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie i cierpliwość. Mamy nadzieję, że nowy album przypadnie Wam do gustu. Muzyka? Na razie możemy powiedzieć tylko tyle – jest inaczej, ale słychać, że to my! :)

Już za tydzień okładka i tracklista nowego albumu, pozostańcie z nami!

R

„SHRINE OF NEW GENERATION SLAVES” – PIĄTY ALBUM RIVERSIDE!

2012-09-03

Znamy już tytuł najnowszego studyjnego albumu Riverside, piątego w karierze zespołu. „Shrine of New Generation Slaves”, nad którym zespół jeszcze przez najbliższe dwa miesiące będzie pracował w warszawskim studiu Serakos, będzie zawierał 50 minut muzyki, a w jego skład wejdzie 8 całkowicie premierowych kompozycji.

Rok 2012 przeznaczyliśmy głównie na pracę nad nowym albumem, zależało mi bardzo na tym, by udowodnić przede wszystkim sobie, że potrafimy jeszcze czymś zaskoczyć, a co najważniejsze stworzyć album, który byłby naszą najlepszą wizytówką zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym” – mówi Mariusz Duda, lider zespołu. „Tytuł płyty być może brzmi zawile, ale po utworzeniu z niego skrótu zdecydowanie wyjaśni, na co tym razem położyliśmy nacisk, jeśli chodzi o formę muzyczną”.

Premiera najnowszego albumu przewidziana jest na koniec stycznia 2013 roku, ale jeszcze w tym roku, w okolicach listopada, będziemy mogli zapoznać się z pierwszym singlem, do którego również powstanie teledysk. Album ukaże się za pośrednictwem Mystic Production w Polsce i Century Media/Inside Out na świecie.

Riverside - Raport ze Studia!

2012-05-30

Riverside - Raport ze Studia!

Nagrania piątej płyty Riverside ruszyły już pełną parą. Zespół ponownie zainstalował się w warszawskim studiu Serakos, w którym powstała m.in. trylogia „Reality Dream”. Pierwsze szkice zostały zarejestrowane już w marcu. Od maja zespół rozpoczął konkretne nagrania, które potrwają do jesieni tego roku.

Mariusz Duda: Bardzo się cieszę, że znowu nagrywamy w Serakosie. Nasza ostatnia płyta „ADHD” powstawała w zupełnie innym miejscu i pod okiem zupełnie innego realizatora. Minęło jednak trochę czasu, więc z przyjemnością wracamy do współpracy z Magdą i Robertem Srzednickimi. Znamy się lepiej niż ktokolwiek, więc mamy bardzo duży komfort pracy. Przede wszystkim jednak każde z nas ma pragnienie zrobienia kolejnego kroku naprzód i stworzenia jak najlepszej płyty Riverside. Zapowiada się, że będzie to najbardziej dojrzała rzecz, jaką stworzymy.

O postępach pracy w studiu wszyscy zainteresowani mogą dowiedzieć się już teraz ze specjalnie w tym celu uruchomionej zakładki „Studio Raport” na oficjalnej stronie zespołu, gdzie na bieżąco będą aktualizowane filmy, zdjęcia i wpisy dotyczące najnowszych nagrań.

Adres strony: www.riversideband.pl/pl/news/studioraport

Ostatni pełny album zespołu to wydane w 2009 roku „Anno Domini High Definition”. Premiera najnowszej, piątej płyty przewidziana jest na sam początek 2013 roku. Album wydany zostanie pod szyldem Mystic Production w Polsce i Inside Out/Century Media na całym świecie.

Riverside - próba wywiadu

2012-04-06

W marcu 2012 Riverside wszedł do studia, aby nagrać szkice do piątego albumu. Postanowił podzielić się swoimi opiniami w krótkim wywiadzie. Okazało się to bardzo trudnym zadaniem :)

Przy okazji, pozdrawiamy bardzo świątecznie!

Riverside rozpoczyna prace nad piątą płytą!

2012-03-02

Riverside rozpoczyna prace nad piątą płytą!

Po ubiegłorocznych wydawnictwach „Memories In My Head” i „Reality Dream Trilogy” oraz udanych trasach koncertowych związanych z jubileuszem 10-lecia istnienia zespół Riverside rozpoczyna pracę nad kolejną płytą.

Myślę, że najwyższy czas na nowe dźwięki – mówi Mariusz Duda – i to takie naprawdę nowe. Ubiegłoroczny minialbum nie odkrywał nowych rejonów muzycznych, był swego rodzaju nawiązaniem do naszych początków. Zamknęliśmy w klamrę pewien etap. Najwyższy czas zanurzyć się w inne muzyczne rejony, które nie będą ani muzyczną kontynuacją wspomnianego minialbumu, ani nawet „ADHD”. Co z tego wszystkiego wyjdzie – zobaczymy. Na razie kompozycje są bardziej otwarte, jest masa świetnych melodii, powróciła gitara akustyczna, a riffy przestały być metalowe i stały się bardziej rockowe. Jeśli po drodze tego nie zepsujemy, wyjdzie nam naprawdę mocna i dojrzała płyta, jedna z lepszych, jeśli nawet nie najlepsza. To w końcu będzie nasza piąta płyta, a ta, jeśli nie na szóstkę, to przynajmniej musi być na piątkę.

Zespół w tym roku koncentruje się głównie na nagraniu nowego albumu, który ukaże się pod koniec obecnego lub na początku 2013 roku. Na efekt końcowy będziemy musieli więc jeszcze trochę poczekać. Wszystkich niecierpliwych informujemy jednak, że o postępach pracy nad nową płytą Riverside będzie można na bieżąco zdobywać informacje na specjalnie do tego stworzonym blogu zespołu, na stronie www.riversideband.pl.

Ostatni pełny album Riverside to wydane w 2009 roku „Anno Domini High Definition”. Nowy, którego tytuł zapewne niedługo poznamy, ukaże się na całym świecie za pośrednictwem Century Media/Inside Out, a w Polsce za pośrednictwem Mystic Production. Z firmami tymi zespół przedłużył swój kontrakt na dwa kolejne wydawnictwa.

Dziękujemy!

2011-12-23

To był udany rok. Stuknęła nam dyszka, więc pozwoliliśmy sobie intensywnie poświętować ;)

Jeżeli chodzi o wydawnictwa, to jubileusz 10-lecia naszego istnienia rozpoczęliśmy płytą przygotowaną specjalnie na tę okazję - minialbumem "Memories In My Head". Warto przy okazji wspomnieć, że pochodzący z owego minialbumu utwór "Forgotten Land" zbratał się promocyjnie z grą "Wiedźmin 2" oraz dotarł do 6 miejsca LP3. Co więcej? Na winylach pojawiły się nareszcie płyty "Second Life Syndrome" i "Rapid Eye Movement", we wrześniu zaś w sklepach pokazał się dosyć pokaźny 6-dyskowy box "Reality Dream Trilogy", gdzie nareszcie zebraliśmy w całość wszystkie utwory duże i małe z trylogią związane. Na koniec Mariusz definitywnie zakończył przygodę z obłąkanymi podróżami w zaświatach, wypuszczając nowy krążek Lunatic Soul "Impressions", będący instrumentalnym suplementem do czarno-białego dyptyku.

Jeżeli chodzi o koncerty, to w ramach „10th Anniversary Tour”, w maju wybraliśmy się na kilkanaście zagranicznych występów i dotarliśmy między innymi po raz pierwszy do Rumunii. W Polsce zaś świętowaliśmy przy udziale zagranicznych gości, zespołów Paatos i The Pineapple Thief, bijąc kilka rekordów frekwencyjnych. Koncert w Stodole przyciągnął prawie 1500 osób, co wprawiło nas w lekkie osłupienie. Latem oprócz kilku zagranicznych występów po raz pierwszy zaprezentowaliśmy naszą muzykę przed półmilionowym tłumem podczas Przystanku Woodstock. Nogi trochę się pod nami ugięły, ale może nie było tak źle, bo w planach jest DVD z tego występu. Jesienią powróciliśmy do klubów – tym razem tam, gdzie było nas mało lub nie było nas wcale. Zagraliśmy własne koncerty m.in. w Portugalii. Kąpaliśmy się też w morzu. W październiku. Tak było ;)

A teraz, na sam koniec roku, powróciwszy z bliższych i dalszych wojaży, chcielibyśmy bardzo serdecznie wszystkim za ten rok podziękować. Szczególnie naszej koncertowej ekipie, naszym fanom, przyjaciołom oraz wszystkim tym, którzy na nasze koncerty przybyli lub też nasze płyty kupili. Dziękujemy Wam za wsparcie i bycie z nami przez te wszystkie lata. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami przez kolejnych lat 10 lub więcej. Od stycznia zabieramy się za przygotowania do nagrań piątego już albumu. O pracy nad nim będziemy Was informować na bieżąco, oczywiście na naszej stronie, w specjalnie do tego przygotowanym dziale. Pamiętajcie o kilku rocznych podsumowaniach, będzie nam bardzo miło, jeśli o nas wspomnicie :)

Korzystając jeszcze z okazji, że mamy włączony mikrofon, chcielibyśmy wszystkim znajdującym się nad brzegiem tej samej czy też innej rzeki życzyć radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku! Do zobaczenia wkrótce!

R

Riverside – koncert w warszawskiej Progresji już jutro!

2011-11-25

Witajcie!

Trasa Riverside - 10th Anniversary Tour dobiega końca. Już jutro (26.11) zapraszamy na nasz ostatni w tym roku koncert, który odbędzie się w warszawskim klubie Progresja (ul. Kaliskiego 15a).

To ostatni występ przed dłuższą przerwą. Od grudnia zabieramy się za tworzenie nowego, piątego albumu, więc na kolejnych koncertach spotkamy się zapewne dopiero po jego wydaniu.
I dlatego też wszystkim tym, którzy nie mieli jeszcze okazji widzieć nas w tym roku, albo tym, którzy widzieli, ale chcieliby jeszcze raz zaśpiewać z nami w Left Out, przypominamy, że... to już jutro! :)

Bilety dostępne będą w klubie.
Wjazd od 18.
Koncert Disperse 19:30.
Koncert Riverside 20:30.

Zapraszamy!

Riverside – 10th Anniversary Tour. Ostatnie jubileuszowe koncerty!

2011-11-10

Plakat Progresja Już w najbliższy piątek (11.11.11) koncertem w niemieckim Dreźnie Riverside rozpocznie ostatnią część trasy podsumowującej 10-lecie istnienia zespołu. Tym razem zespół zawita do Niemiec, po czym uda się do Skandynawii i Estonii. Ostatni koncert, podsumowujący całą trasę, będzie miał miejsce w warszawskiej Progresji 26.11.

Koncert w Progresji będzie ostatnimi koncertem przed dłuższą przerwą, podczas której zespół rozpocznie prace nad kolejnym, piątym albumem. Premiera przewidziana jest na jesień 2012.

Przypominamy, że w związku z jubileuszem ukazały się w tym roku dwa wydawnictwa Riverside. Minialbum „Memories In My Head” oraz box „Reality Dream Trilogy”. Oczywiście utwory z tych wydawnictw będzie można usłyszeć podczas listopadowych występów zespołu.

Lista najbliższych koncertów Riverside wygląda następująco:

11.11 – Pushkin, Drezno, Niemcy
12.11 – Knust, Hamburg, Niemcy
13.11 - Magnet Club, Berlin, Niemcy
15.11 – Brewhouse, Gothenburg, Szwecja
16.11 – John Dee, Oslo, Norwegia
17.11 - Göta Källare, Sztokholm, Szwecja
19.11 – Nosturi, Helsinki, Finlandia
20.11 – Tapper, Tallin, Estonia
26.11 – Progresja, Warszawa, Polska (support: Disperse) [ Bilety do nabycia w Eventim oraz na stronie Progresji ].

Bilety na warszawski koncert w klubie Progresja można zamawiać tutaj - http://www.progresja.com

Zapraszamy!

Lunatic Soul „Impressions” – już do nabycia!

2011-11-04

Lunatic Soul - Impressions

W sprzedaży dostępne jest już najnowsze wydawnictwo Lunatic Soul, za którym stoi Mariusz Duda (Riverside). Album zatytułowany „ Impressions” składna się z ośmiu instrumentalnych kompozycji będących jak mówi autor suplementem i uzupełnieniem do czarno-białego dyptyku.

Mariusz Duda: To nie jest ani „Lunatic Soul III” ani płyta z odrzutami z sesji. To utwory, które powstały w mojej głowie głównie w trakcie nagrań czarnego i białego albumu, ale z takich czy innych przyczyn nie zostały zarejestrowane. W tym roku znalazłem czas i postanowiłem je zarejestrować. Pierwotnie miały być to tylko bonusy do wznowień dwóch pierwszych płyt, ale wspólnie z kolegami z Kscope stwierdziliśmy, że jest to na tyle interesujący materiał, że warto wydać te kompozycje, jako oddzielne wydawnictwo. Trochę przez przypadek wyszła więc z tego całkiem oryginalna i spójna płyta podkreślająca styl i charakter muzyki, którą aktualnie tworzę.

„Impressions” ukazało się tym razem tylko za granicą, na szczęście za sprawą Mystic Production trafiło również do polskiej dystrybucji i w tej chwili znajduje się już w polskich sklepach. Płyta pojawiła się zarówno w formacie CD (gdzie dodatkowo zamieszczone są jeszcze remiksy do dwóch utworów znanych z poprzednich płyt Lunatic Soul), MP3 jak i w wersji winylowej.

Album zamawiać można między innymi tutaj:

CD – mystic.pl, rockserwis.pl
MP3 – iTunes(również bezpośrednio z Iphone’a)
Winyl – vinylgold.pl, burningshed.com

Spotkanie z zespołem

2011-10-22

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich w niedzielę o godzinie 17 do Salonu Empik w Silesia City Center w Katowicach na spotkanie z zespołem.

CH Silesia, Katowice, ul.Chorzowska 107

Do zobaczenia!

Riverside – Jubileuszowa Trasa “10th Anniversary Tour” powraca jesienią!

2011-09-21

zdjęcie Shirin Kasraeian
Już 30 września 2011 r. występem w holenderskim Uden zespół Riverside rozpoczyna drugą edycję jubileuszowej trasy „10th Anniversary Tour”. Jesienne koncerty obejmą te miejsca, do których zespół nie dotarł podczas pierwszej, wiosennej edycji. W polskiej części trasy będą to takie miasta jak Rzeszów, Częstochowa, Lublin, Bielsko-Biała i Katowice. Finałem będzie występ w warszawskim Klubie Progresja, 26 listopada.

Jesienna edycja „10th Anniversary Tour” to podsumowanie intensywnego roku pracy zespołu. Przypominamy, że w 2011 r. pojawiły się ciekawe wydawnictwa związane z jubileuszem zespołu: minialbum „Memories In My Head”, z całkowicie premierowym materiałem, w którego skład wchodzi między innymi promujący grę Wiedźmin 2 utwór „Forgotten Land”, winylowe wydania „Second Life Syndrome”, „Rapid Eye Movement” oraz „Anno Domini High Definition”, które ukazały się dzięki firmie Inside Out, oraz specjalny sześciopłytowy box „Reality Dream Trilogy” wydany 6 września dzięki firmie Mystic Production i obejmujący wszystkie płyty wchodzące w skład tzw. trylogii „Reality Dream”, wraz z dodatkami. Zespół oprócz majowej trasy zagranej w towarzystwie między innymi takich zespołów jak The Pineapple Thief oraz Paatos wystąpił również na tegorocznej edycji przystanku Woodstock oraz na kilku prestiżowych zagranicznych festiwalach, między innymi holenderskim Bospop i niemieckim Loreley. Październikowe i listopadowe koncerty to ostatnie występy przed ukazaniem się nowej płyty zespołu, nad którą Riverside rozpoczyna pracę od razu po powrocie z trasy koncertowej.

Lista wszystkich koncertów jesiennej edycji „10th Anniversary Tour” wygląda następująco:

30.09 – De Pul, Uden, Holandia
01.10 – Das Rind, Rüsselsheim, Niemcy
03.10 - Music Hall, Barcelona, Hiszpania
05.10 – La Sala Live, Madryt, Hiszpania
06.10 – Fanatic, Sevilla, Hiszpania
07.10 - Santiago Alquimista, Lizbona, Portugalia
08.10 – Hard Club, Porto, Portugalia
11.10 - Auditorio de Peralta, Peralta, Hiszpania
15.10 – Spirit of 66, Verviers, Belgia

19.10 – Pod Palmą, Rzeszów, Polska support: Disperse
20.10 – Zero, Częstochowa, Polska
21.10 – CK "Electric Nights Festival 2011", Lublin, Polska
22.10 – Rude Boy, Bielsko-Biała, Polska
23.10 – Mega Club, Katowice, Polska
support: Nemezis

11.11 – Pushkin, Drezno, Niemcy
12.11 – Knust, Hamburg, Niemcy
13.11 - Magnet Club, Berlin, Niemcy
15.11 – Brewhouse, Gothenburg, Szwecja
16.11 – John Dee, Oslo, Norwegia
17.11 - Göta Källare, Sztokholm, Szwecja
19.11 – Nosturi, Helsinki, Finlandia
20.11 – Tapper, Tallin, Estonia
26.11 – Progresja, Warszawa, Polska support: Disperse

Bilety do nabycia w klubach.

Zapraszamy!

Premiera „Reality Dream Trilogy”!

2011-09-05

Już od dzisiaj we wszystkich dobrych sklepach muzycznych będzie można nabyć 6-płytowy box Riverside, w którego skład wchodzą wszystkie płyty związane z tzw. trylogią "Reality Dream Trilogy". Wydawcą boxu jest firma Mystic Production. W związku z premierą będą miały dzisiaj miejsce m.in. wywiady radiowe z zespołem:

14:10 – Jedynka, Adama Dobrzyńskiego
15:10 – AntyRadio, audycja Tomka Kasprzyka

Jutro natomiast o godzinie 10:10 wywiad u Piotra Barona w Radiowej Trójce.

Zapraszamy!

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears