News

Dziękujemy

2017-02-27

Dziękujemy

Dziękujemy za dwa cudowne, niezapomniane, oczyszczające i jedyne w swoim rodzaju wieczory.

Zostawiamy przeszłość za sobą.

zdjęcia: Radek Zawadzki

Bilety na polskie koncerty już dostępne!

2017-02-14

Bilety na polskie koncerty już dostępne!

20.04. Nowy Andegrant, Olsztyn, PL [BILETY]
21.04. Stary Maneż, Gdańsk, PL [BILETY]
22.04. B17, Poznań, PL [BILETY]
23.04. A2, Wrocław, PL [BILETY]
26.04. Stara Kopalnia, Wałbrzych, PL [BILETY]
27.04. Mega Club, Katowice, PL [BILETY]
28.04. Rude Boy, Bielsko Biała, PL [BILETY]
29.04. Estrada, Bydgoszcz, PL [BILETY]
30.05. Łaźnia, Kraków, PL [BILETY], [BILETY]

Podczas nadchodzących polskich koncertów pojawimy się w towarzystwie zespołów Lion Shepherd oraz Sounds Like the End of the World.

Lunatic Soul "Fractured"

2017-02-09

Lunatic Soul

Znamy już tytuł najnowszego albumu Lunatic Soul. Piąty album Lunatic Soul będzie zatytułowany "Fractured" i ukaże się jesienią 2017 r. Premiera płyty przewidziana jest na wrzesień tego roku.

Mariusz Duda: "Lunatic Soul się zmienia. Gdybym miał tę muzykę w jakiś sposób określić, to nazwałbym ją „mroczną i transową melancholią”, z większą ilością elektroniki i ostrzejszego brzmienia. Nie zabraknie jednak lirycznych fragmentów, w dwóch utworach pojawi się bowiem orkiestra symfoniczna, z którą współpracowałem po raz pierwszy w swojej karierze. Nowy Lunatic Soul będzie odważnym, bogatym i bardzo intensywnym muzycznie albumem, będącym raczej początkiem nowego stylu niż kontynuacją poprzedniego. Mam wrażenie, że wszystkie moje muzyczne doświadczenia zmierzały właśnie tutaj i że będzie to jedna z najlepszych płyt, jakie udało mi się stworzyć."

Lunatic Soul "Fractured" ukaże tradycyjnie dzięki firmie Kscope na całym świecie oraz Mystic Production w Polsce.

Więcej szczegółów już niebawem.

Trailer: Sightsphere

RIVERSIDE - "TOWARDS THE BLUE HORIZON TOUR 2017"

2017-01-26

RIVERSIDE -

Rok 2017 musi być lepszym rokiem. A my musimy powrócić do życia. Nie zrobimy tego bez powrotu na scenę. Jest nam więc niezwykle miło poinformować Was wszystkich, że w tym roku Riverside powraca do grania na żywo.

Po dwóch specjalnych wieczorach w lutym, które z wiadomych względów będą niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, zaplanowaliśmy dla Was dwie odsłony specjalnej trasy koncertowej, którą postanowiliśmy nazwać „Towards The Blue Horizon Tour”. Pierwsza jej odsłona rusza w kwietniu i maju. Druga, podczas której odwiedzimy więcej europejskich krajów, wystartuje jesienią.

Na „Towards The Blue Horizon Tour” pojawimy się w nowym składzie koncertowym. Podczas trasy zagra z nami gitarzysta, dzięki któremu nasza muzyka zabrzmi tak jak powinna, nie tylko dlatego, że jest bardzo dobrym muzykiem, ale przede wszystkim dlatego, że ma w sobie skromność i pokorę, która dla nas na scenie zawsze była niezwykle ważna. Dodatkowo zaprezentujemy masę kompozycji, które zagramy po raz pierwszy w swojej karierze. Do naszych występów dołączą też emocje, jakich wcześniej nie czuliśmy. Wspólnie z Wami chcielibyśmy się im poddać i sprawić, by każdy z naszych utworów zabrzmiał potężnie jak nigdy.

Stajemy się innym zespołem, dojrzalszym, poważniejszym, naznaczonym przez życie. Jednak mimo braku Piotra, który zawsze będzie z nami obecny, wciąż jesteśmy przede wszystkim zespołem koncertowym. Co już całkiem niedługo udowodnimy Wam podczas „Towards The Blue Horizon Tour”.

Pamiętajcie – „This is not the end, this is not the time”.

RIVERSIDE - „TOWARDS THE BLUE HORIZON TOUR 2017”

20.04. Nowy Andegrant, Olsztyn, PL [BILETY]
21.04. Stary Maneż, Gdańsk, PL [BILETY]
22.04. B17, Poznań, PL [BILETY]
23.04. A2, Wrocław, PL [BILETY]
26.04. Stara Kopalnia, Wałbrzych, PL [BILETY]
27.04. Mega Club, Katowice, PL [BILETY]
28.04. Rude Boy, Bielsko Biała, PL [BILETY]
29.04. Estrada, Bydgoszcz, PL [BILETY]
05.05. Columbia Theater, Berlin, DE [BILETY]
06.05. Music Hall, Worpswede, DE [BILETY]
07.05. Markthalle, Hamburg, DE [BILETY]
09.05. Colos-saal, Aschaffenburg, DE [BILETY]
10.05. Z7, Pratteln, CH [BILETY]
12.05. MJC Ô Totem, Lyon, FR [BILETY]
13.05. Salamandra 1, Barcelona, ES [BILETY]
14.05. Teatro Barcelo, Madrid, ES [BILETY]
16.05. Krakatoa, Bordeaux, FR [BILETY]
17.05. Divan du Monde, Paris, FR [BILETY]
19.05. Liquid Room, Edinburgh, UK [BILETY]
20.05. Marble Factory, Bristol, UK [BILETY]
21.05. Assembly, Leamington Spa, UK [BILETY]
22.05. Islington Assembly Hall, London, UK [BILETY]
24.05. Muziekgieterij, Maastricht, NL [BILETY]
25.05. De Boerderij, Zoetermeer, NL [BILETY]
26.05. Hedon, Zwolle, NL [BILETY]
27.05. De Pul, Uden, NL [BILETY]
28.05. Die Kantine, Cologne, DE [BILETY]
30.05. Łaźnia, Kraków, PL [BILETY], [BILETY]

Nowy album Lunatic Soul we wrześniu

2017-01-13

Nowy album Lunatic Soul we wrześniu

Mariusz kończy nagrania piątego już albumu Lunatic Soul. Premiera płyty przewidziana jest na jesień tego roku. Następca „Walking on a Flashlight Beam” ukaże się we wrześniu 2017 i jak możemy wyczytać z notatki opublikowanej przez muzyka będzie inny muzycznie i kolorystycznie. Temat płyty zainspirowany będzie wydarzeniami jakie ostatnio miały miejsce w prywatnym życiu twórcy Lunatic Soul, a szata graficzna będzie tym razem w kolorze czerwonym.

Nowy album Lunatic Soul ukaże się w naszym kraju dzięki wydawnictwu Mystic Production oraz Kscope na całym świecie.

Jedną z najbardziej fascynujących rzeczy w byciu artystą jest możliwość tworzenia własnego alternatywnego świata. Świata, w którym można zamknąć się na kluczyk w szkatułce i z nogami pod brodą przed niealternatywnym światem się ukryć.

Jedną z najbardziej wdzięcznych dla artysty rzeczy jest możliwość tworzenia alternatywnego świata pod wpływem niewdzięczności świata rzeczywistego. A im większa niewdzięczność, tym więcej miejsca w szkatułce. Można i nogi rozprostować, i ogólnie mieć więcej miejsca i swobody, a dzięki temu i więcej siły po wydostaniu się na zewnątrz.

Siła oznacza większą pewność siebie. Pewność siebie – większą bezczelność w tworzeniu. Gdzieś zanikają wcześniejsze granice, lęki. Pojawia się chęć większych zmian. I mimo że jestem świadomym niewolnikiem własnej estetyki, tym razem różnice są słyszalne. Moja dusza i ciało domagały się rozliczenia z niedawną przeszłością. Domagały się poskładania rzeczy rozrzuconych. Sklejenia tego, co popękane. Zaszycia tego, co rozdarte. Opowiedzenia o tym, jak to było, kiedy wszystko rozpadło się na kawałki.

Może przez te ostre krawędzie muzyka nie będzie już taka jak wcześniej. Lunatic Soul się zmienił. Przeszedł transformację i trafił do świata zupełnie innych kolorów. Wciąż mrocznych, ale już nie takich zachowawczych.
Pracuję nad tym albumem od kwietnia 2016 r. Wchodzę w ostatnią fazę nagrań. Ostatnie dogrywki, poprawki, wokal. Pierwotnie miał to być album dwupłytowy, ale zrobiłem stosowną selekcję. Nie chcę się rozmieniać na drobne – zostawiam samą esencję tego, co najlepsze. Tego, co zawsze chciałem, żeby było odzwierciedleniem mojej duszy.
„I did not look good in red” – pisałem kiedyś, odnosząc się do okładki jednej z płyt.

We wrześniu 2017 r. spróbuję to zmienić.

zdjęcie Radek Zawadzki

2017

2016-12-30

2017

Kochani,

W nadchodzącym roku 2017 życzymy Wam wszystkim jak najwięcej zdrowia i spokoju ducha oraz ogromu muzycznych wrażeń, do których, mamy nadzieję, i my będziemy mogli się przyczynić.

2016 to nie był dobry rok, przecierpieliśmy razem wiele i wiele razem doświadczyliśmy. Mimo wszystko udało się nam zrealizować pewne plany i sprawić, że wciąż będziemy mogli zdobywać kolejne doświadczenia. A wszystko to dzięki Wam, dzięki temu, że byliście przy nas i nas wspieraliście.

W następnym roku Riverside powróci do grania koncertów. Zaczniemy od dwóch szczególnych występów 25 i 26 lutego, które będą jednocześnie pożegnaniem i początkiem nowej wspólnej drogi. Zagramy też trasę koncertową, w nowym składzie, w nowym miejscu i nowym czasie. Rozpoczniemy również pracę nad nową muzyką.

Liczymy na to, że uda nam się powrócić do życia i chociaż w małej części sprawić, że rok 2017 zmieni Wasze życie na lepsze. Po nocy musi przecież przyjść dzień, „a po burzy spokój”.

Kłaniamy się Wam nisko i do zobaczenia niebawem!

zdjęcie Hajo Müller

Premiera Meller Gołyźniak Duda - Breaking Habits

2016-11-18

Premiera Meller Gołyźniak Duda - Breaking Habits

Miło nam poinformować, że już dzisiaj ukazuje się kolejny album, który współtworzył Mariusz Duda.

Gdzieś poza Riverside i solowym Lunatic Soul, Mariusz znalazł jeszcze czas na zupełnie inny - bardzo rockowy - projekt. Zespół nazywa się Meller Gołyźniak Duda, a debiutancka płyta nosi tytuł „Breaking Habits”. Mariusz na niej zaśpiewał, zagrał na basie oraz napisał wszystkie teksty. Płyta opowiada o wyrwaniu się ze schematów i walce z przyzwyczajeniami. Znajdziecie na niej dużo brudnych i bardzo rockowych dźwięków, jak również dużo melodii i przestrzeni.

W skład zespołu wchodzą:
Maciej Meller - gitara
Maciek Gołyźniak - perkusja
Mariusz Duda - bas, wokal

Szatę graficzną stworzył niezwykle utalentowany polski malarz i grafik Jarek Kubicki. Album „Breaking Habits” ukazuje się dzięki wydawnictwu Rockerwis.

1. Birds Of Prey 5:20
2. Feet On The Desk 5:46
3. Shapeshifter 3:30
4. Breaking Habits 5:42
5. Against The Tide 4:25
6. Tattoo 4:16
7. Floating Over 9:52
8. Into The Wild 4:44

Dodatkowy koncert

2016-11-10

Dodatkowy koncert

Kochani,

Pierwszy koncert po przerwie, który zagramy dla Was 25.02.2017 w warszawskiej Progresji został wyprzedany w ciągu jednego dnia!

W związku z ogromnym zainteresowaniem i prośbami, chcielibyśmy ogłosić, że dzień później, w niedzielę 26.02 odbędzie się również drugi koncert. Sprzedaż biletów startuje w poniedziałek (14.11) i będzie można je nabyć tylko przez stronę klubu Progresja, bezpośrednio w klubie oraz sklepie Vintage Vinyl.

...

6 marca 2004 roku, zespół Riverside wystąpił po raz pierwszy w nowym składzie. Zainteresowanie było tak duże, że dzień później, 7 marca, odbył się kolejny koncert.

"Dwa koncerty w Progresji" powracają po 13 latach, w nowym miejscu, w nowym czasie, z emocjami, których dotąd nie było.

Dziękujemy wszystkim, którzy 25 i 26 lutego 2017 pojawią się na tych koncertach. To będą dwa niezwykłe i niezapomniane wieczory.

25 lutego - Progresja - koncert

2016-11-04

25 lutego - Progresja  - koncert

Witajcie.

Kilka dni po rocznicy śmierci Piotra - dokładnie 25 lutego 2017 roku, zagramy swój pierwszy koncert po przerwie. Koncert dla nas najważniejszy i na pewno najbardziej emocjonalny. Koncert, który odbędzie się w klubie przez długie lata związanym z zespołem Riverside - warszawskiej Progresji. Koncert na którym pojawią się zaproszeni goście i który będzie początkiem zupełnie nowego rozdziału naszej historii.

25 lutego 2017 roku będzie miało miejsce wydarzenie specjalne i jedyne w swoim rodzaju. Dla Grudnia, dla Riverside i dla każdego z nas.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 7 listopada 2016. Będzie można je nabyć w klubie, sklepie Vintage Vinyl oraz na stronie klubu Progresja.

Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Koncert specjalny

2016-10-29

Koncert specjalny

Kochani,

Na wstępie bardzo Wam dziękujemy za wsparcie i zainteresowanie naszą nową płytą "Eye of the Soundscape". Mamy nadzieję, że nasza instrumentalna podróż przypadła Wam do gustu i spędzicie z tą muzyką wiele niezapomnianych chwil.

Chcielibyśmy poinformować Was, że wznowiliśmy próby. Początki były ciężkie, ale powoli odnajdujemy się w nowej rzeczywistości. Nasze spotkania mają na celu przygotowanie się do specjalnego koncertu, w rocznicę śmierci Piotrka, który planujemy zagrać w sobotę 25 lutego 2017 roku w warszawskim klubie Progresja. Koncert będzie z udziałem zaprzyjaźnionych gitarzystów i innych gości. Już niedługo poinformujemy Was o dacie sprzedaży biletów oraz miejscach, gdzie będzie można je nabyć.

A tymczasem dziękujemy jeszcze raz za pozytywny odzew i dobre słowa!

Najbliższe plany Mariusza Dudy

2016-10-17

Najbliższe plany Mariusza Dudy

Październik jest jednym z moich ulubionych miesięcy. Jeszcze nie jest tak paskudny jak listopad, ale i nie jest już wrześniem, który zawsze przypomina mi o tym, że starzeję się i przemijam. W październiku kupuję dużo zeszytów, takich w twardych okładkach z czystymi kartkami, i robię plany na najbliższy rok, dwa, trzy. W październiku też dopada mnie tzw. dobra refleksja, bo podsumowuję sobie pewne rzeczy i przeglądam te wcześniejsze, już pobazgrane i pomięte – przeszłe plany przyszłe. W teraźniejszości.

Ten 2016 r. przerobił mnie trochę na miazgę. Piotrek w lutym. Tato w maju. Dodatkowe personalne rzeczy po drodze. Jakimś cudem udało się jednak przetrwać, doprowadzić do ukończenia wielu wcześniejszych planów i wciąż trzymać fason. Dużo się tego dzieje, pozwólcie więc, że i sobie, i Wam jakoś to zbiorę w całość, a przy okazji trochę poukładam w swojej głowie.

Riverside

Zespół jest już trio. Wydaliśmy oświadczenie, bo wiem, że damy radę to pociągnąć. Będziemy tworzyć kolejny album w następnym roku. Na spokojnie. Zanim się jednak za to zabierzemy, to powiem tylko tyle – zrobię wszystko, żeby serce i dusza w muzyce Riverside pozostały na swoim miejscu. Udało się wydać „Love, Fear and the Time Machine” w wersji 5.1, uda się i wydać „Eye of the Soundscape”. Premiera już za chwilę – dokładnie 21 października. Cieszę się z tego albumu z wielu powodów (o tym w oddzielnym komentarzu już w okolicach wydania). Uda się też wydać naszą biografię „Sen w wysokiej rozdzielczości”. Maurycy Nowakowski odwalił kawał świetnej roboty, przede wszystkim zmobilizował nas, żeby dokończyć wszystkie wywiady. Poodkrywaliśmy się w tej książce, ale skoro w naszej muzyce stawiamy na szczerość, to i tutaj szczerości nie zabraknie. Premiera w połowie listopada. Koncerty? Pod koniec lutego 2017 r. Riverside zagra swój pierwszy koncert po przerwie. Niedługo damy znać, co z biletami. To będzie niezwykle emocjonalne wydarzenie i chyba wszystkich nas solidnie przetrzepie, ale wierzę, że będziemy już na ten koncert gotowi.

Już niedługo swoją premierę będzie miał nowy videoklip przygotowany przez Sightsphere (to ci państwo od klipu do „Found”, tak więc spokojnie – jesteśmy w dobrych rękach :)). Będzie to obrazek do „Shine”, utworu pochodzącego z naszego – jeszcze raz przypomnę – najnowszego, podwójnego i całkowicie instrumentalnego albumu, który zawsze chcieliśmy mieć w naszej dyskografii. Patrzę właśnie na niego i muszę Wam powiedzieć, że to piękna rzecz.

Meller Gołyźniak Duda

Maciej Meller – gitara, Maciej Gołyźniak – bębny i Mariusz Duda – bas i wokal. Nazwaliśmy się „Meller Gołyźniak Duda”, bo nazwa jakoś nie mogła się nam wymyślić ;) Co to jest? To jest projekt, do którego trzy lata temu zaprosił mnie Maciek Meller, z którym znamy się jeszcze z czasów Xanadu i Deep River. Zgodziłem się na udział, ale co chwilę zawalałem terminy. Najpierw nie mogłem, bo kończyłem nowe Lunatic Soul, potem nie mogłem, bo kończyłem nowe Riverside, potem nie mogłem, bo mi wszyscy poumierali i jakoś nie miałem ochoty. W końcu się jednak udało i płyta „Breaking Habits” wychodzi 18 listopada tego roku. To zupełnie inny muzyczny świat. Bardzo rockowe, brudne, żywe granie. Płytę nagraliśmy na setkę, później tylko dograłem wokale. Wydaje ją Rockserwis i Piotr Kosiński. Więcej informacji na facebookowej stronie zespołu.

mellergolyzniakduda.com

Lunatic Soul

Wiem, że wrzucałem już zdjęcia ze studia. Były też lakoniczne informacje na różne tematy, ale jeszcze żadnego konkretu. Wciąż na konkrety jest za wcześnie, ale chyba mogę już powiedzieć tyle: piąty album Lunatic Soul ukaże się wiosną 2017 r. W kwietniu lub maju. Nie wiem jeszcze dokładnie kiedy. Płyta ma już tytuł i wiem, że będzie to bardzo intymna i bardzo potężna rzecz. Przy okazji będzie to najdłuższy album, jaki kiedykolwiek nagrałem (naturalnie zaraz po EOTS). Mam już tytuł, ale nie będę go jeszcze zdradzał. Mam już temat – i ten zdradzić mogę. Płyta będzie o tym, jak poradzić sobie po stracie bliskiej osoby. Nie będzie o taplaniu się we własnym nieszczęściu – będzie o tym, jak ponownie stanąć na nogi. Potrzebuję pozytywnego przesłania. A więc niby znowu temat o śmierci (jak i cały LS), ale od tej drugiej strony. Nowy Lunatic zmienia trochę formułę, będzie bardziej elektroniczny, jeszcze bardziej... alternatywny (?), i najbardziej ze wszystkich odważny muzycznie. Zaryzykuję, że nawet najodważniejszy muzycznie ze wszystkich moich dotychczasowych płyt. Będzie to zdecydowanie nowe rozdanie. Zwykle tworzyłem „Lunatiki” pomiędzy płytami Riverside, pomiędzy trasami koncertowymi. W tym roku, ponieważ odwołaliśmy wszystkie koncerty, miałem czas, żeby bardziej wszystko przemyśleć. Nowy Lunatic Soul będzie bardzo bogatym muzycznie albumem i chyba najbardziej emocjonalnym w dorobku.

lunaticsoul.com

***

Nie ma nic piękniejszego w byciu muzykiem, niż możliwość tworzenia własnych muzycznych światów. W granicach rozsądku i należytej estetyki, wiem, że można mieć ich kilka. Tworzyć coś z niczego, ubierać w różne kolory i barwy, segregować, kolekcjonować. Umieszczać sobie na półce takie światy paradoksów, z jednej strony pozbawione barier i wyznaczników, z drugiej jak najbardziej poukładane. Zaplanowanie pewnych rzeczy na dwa, trzy, dziesięć lat do przodu, spojrzenie na pewne sytuacje z szerszej i dalszej perspektywy pozwala tworzyć światy ponadczasowe, bardziej wartościowe. Chciałbym tworzyć coś takiego. Coś, co ma znaczenie. Co pomaga nie tylko mnie, ale i innym.
Dziękuję więc wszystkim za wiarę i lojalność. Za zainteresowanie, za bycie przy mnie. Dzięki Wam wciąż mogę tworzyć i czuć, że nie robię tego tylko dla siebie. Dzięki Wam październik jest z roku na roku coraz lepszym miesiącem, a ja jak głupi jaram się kolejnymi planami na przyszłość, kupuję te durne zeszyty i autentycznie czuję, że mimo wszystko, mimo tego całego posraństwa naokoło, życie jest naprawdę piękne.

Mariusz

zdjęcie: Oskar Szramka

Solowy projekt Michała Łapaja

2016-10-05

Solowy projekt Michała Łapaja

Moi Drodzy,

Zespół Riverside od zawsze był moim muzycznym domem. Już od pierwszej próby z chłopakami w 2003 roku wiedziałem, że dołączyłem do ludzi, którzy mają ten sam cel w życiu, tyle samo siły i tę samą wrażliwość muzyczną, jakiej zawsze oczekiwałem będąc w zespole. Spojrzałem w przeszłość i ujrzałem wspaniale spędzony czas z przyjaciółmi nie tylko w studiu, ale i na próbach, trasach, koncertach, a także i poza nimi. To była ciężka, ale przyjemna praca, jednak ta kładka po której razem szliśmy się zachwiała.

Ostatnie wydarzenia pokazały, że życie, to ciekawy zawodnik, który czasem zaskakuje nas i atakuje ze stron, z których nikt by się nie spodziewał. Szach..., ale nie mat. Podjęliśmy decyzję, że mimo zmian trzymamy się razem i dalej będziemy robić to, co robimy.

Ten czas popchnął mnie do stworzenia pewnej muzycznej odskoczni od tego, co do tej pory robiłem. Do tego muzycznego domu dobudowuję pewną część. Moją część, w której będę tworzył swój własny, muzyczny świat - mój projekt solowy. Pomysł na tę własną drogę rodził się w mojej głowie już od dawna. Potrzebowałem czasu, żeby do tego dojrzeć, ustalić kierunek i złożyć wszystko w jedną całość. Jutro wchodzę do studia.

Co to będzie? Na pewno znajdzie się tam miejsce dla tej ambientowej części mojej duszy, będzie przestrzennie i melodyjnie. Więcej tajemnic będę odkrywał kawałek po kawałku, a póki co zostawiam to Waszej wyobraźni.
Wszystkie zwierzenia związane z nowym, rodzącym się projektem oraz moją aktywnością jako muzyka, będą się pojawiać na nowo powstałej oficjalnej stronie facebook.com/michallapajofficial na którą Was zapraszam.

Michał
fot. paulina kimbar

"Where The River Flows" premierowy singiel z Eye Of The Soundscape

2016-09-30

21 października ukazuje się najnowszy album Riverside „Eye Of The Soundscape”. Będzie to kompilacja utworów instrumentalnych, zawierająca ponad 30 minut premierowego materiału, ostatniego nagranego ze zmarłym na początku roku gitarzystą zespołu, Piotrem Grudzińskim. Już dzisiaj możemy posłuchać nowego utworu "Where The River Flows", ponad dziesięciominutowej kompozycji, która otwiera najnowszy album zespołu.

Mariusz Duda tak opowiada o premierowym utworze:
"Ten utwór pokazuje czym jest nowa płyta Riverside. Długie, przestrzenne kompozycje i połączenie elektroniki z muzyką organiczną. "Where the River Flows" to idealne wprowadzenie do naszego ambientowego i instrumentalnego świata. Jeden z czterech ostatnich utworów, w których zagrał Grudzień. Kiedyś zapewne wszyscy spotkamy się "Tam gdzie płynie rzeka"."

Szczegółowa tracklista wydawnictwa "Eye of the Soundscape" wygląda następująco:

CD 1:
1. Where The River Flows (10:53)
2. Shine (4:09)
3. Rapid Eye Movement (2016 mix) (12:40)
4. Night Session - Part One (10:40)
5. Night Session - Part Two (11:35)

CD 2:
1. Sleepwalkers (07:19)
2. Rainbow Trip (2016 mix) (06:19)
3. Heavenland (04:59)
4. Return (6:50)
5. Aether (08:43)
6. Machines (03:53)
7. Promise (02:44)
8. Eye Of The Soundscape (11:30)

Album ukaże się w wersji 2CD mediabook oraz w wersji winylowej. Zamówienia na to wyjątkowe wydawnictwo można składać już dziś:
http://bit.ly/2ciLcNk

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears