News

Czat na Interii

2006-01-08

Zapraszamy wszystkich na czat z Piorem Kozieradzkim i Piotrem Grudzińskim, który odbędzie się 10 stycznia o godzinie 14:00 na portalu Interia.pl.

Przy okazji chcielibyśmy poinformować, że płyta "Second Life Syndrome" zdobyła 1 miejsca w plebiscytach na najlepszą płytę roku 2005 w audycjach Art Rock Block Roberta Roszaka w Radiu Flash z Konina oraz Mały Leksykon Wielkich Zespołów Artura Chachlowskiego w Radiu Alfa z Krakowa. Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu.

Nowy Mystic Art oraz Album Ro(c)ku

2005-12-15

No i proszę, po raz pierwszy trafiliśmy na okładkę magazynu! :)
W najnowszym Mystic Art dużo o Riverside: wywiad, relacja z koncertu w Poznaniu, oraz dział "Loża Szyderców" z "Second Life Syndrome" na pierwszym miejscu.
Magazyn do nabycia w każdym dobrze zaopatrzonym kiosku na terenie całego kraju.
Zapraszamy do lektury! :)

Przy okazji informujemy, że ruszyło głosowanie na Ulubiony Album Ro(c)ku audycji Noc Muzycznych Pejzaży. W zestawieniu tegorocznych albumów do głosowania znalazły się dwie płyty Riverside - Voices In My Headoraz Second Life Syndrome.

Glosować można tutaj.

Przypominamy, że w dalszym ciągu można głosować na Conceiving Youna Liście Przebojów Trójki. Jakby ktoś chciał, a zgubił link, to głos można oddać tutaj :)

...

2005-11-23

After

Dziękujemy wszystkim za dwa fantastyczne koncerty w Poznaniu i Aschaffenburgu. 850 osób na poznańskim koncercie to już naprawdę nie są żarty! Dziękujemy szczególne tym, którzy - pomimo terminu w środku tygodnia - dotarli do Zeppellin Hall z najbardziej odległych zakątków kraju.

Fanklubowi, który tego dnia ukończył rok, życzymy jeszcze sto takich pysznych tortów, a wszystkich uprzejmie informujemy, że z koncertami powrócimy już w kwietniu 2006. Obecnie trwają przygotowania do przyszłorocznej trasy "Second LIVE Syndrome" - szczegóły niebawem.

Zapraszamy do zapoznawania się z bieżącymi aktualizacjami na naszej stronie oraz do głosowania na "Conceiving You" na LP3.

Miło nam również poinformować, że Piotr Kaczkowski zaprosił Riverside na rozmowę, której będziecie mogli posłuchać na żywo w Trójce już 27.11.2005 około godziny 21:30. Zapraszamy!

Before

Koncerty promocyjne

2005-10-20

Nadchodzi długo oczekiwana, przez niektórych, premiera "Second Life Syndrome". W związku z tym wydarzeniem, planujemy dwa koncerty promocyjne. Będą to ostatnie koncerty Riverside w tym roku.
Pierwszy z nich odbędzie się 17.11.2005 w Zeppelin Hall w Poznaniu ul. Działyńskich 10 (bardzo przepraszamy, ale miejsce uległo zmianie) o godzinie 20 (wstęp od godz. 19). Bilety w cenie 25zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu) można rezerwować pisząc na adres ranus@ranus.pl

Organizujemy również przejazd autokarem z Warszawy do Poznania. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 50 zł, zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 501 267 857.

UWAGA UWAGA !!!
Wyjazd autokaru jest już pewny. Prosimy wszystkich zainteresowanych o zebranie się 17.11 o godzinie 11:00 pod Sala Kongresową (klub Quo Vadis).


Drugi koncert to Eclipsed Festival, który odbędzie sie w mieście Aschaffenburg (D) dnia 19.11.2005 w Aschaffenburger Colos-Saal.

Miło nam również donieść, że "Second Life Syndrome" zostało płytą miesiąca w listopadowym wydaniu niemieckiego Eclipsed Magazine oraz holenderskiego Aardshock.

Singiel „Conceiving You” & Koncert Promocyjny!

2005-09-16

Płyta "Second Life Syndrome" coraz bliżej. Niektórzy z was znają już "I Turned You Down" teraz czas na kolejną odsłonę. 1 października 2005 do sklepów trafi singiel "Conceiving You" zawierający następujące kompozycje:

1. Conceiving You
2. I Turned You Down
3. The Piece Reflecting the Mental State of One of the Members of Our Band (unreleased track)

Ostatnia, instrumentalna kompozycja, nie znajdzie się na płycie i będzie dostępna tylko na niniejszym wydawnictwie. Cena singla będzie wynosiła jedynie 5 zł!!!

Wybraliśmy już miejsce jedynego w tym roku koncertu w Polsce. Koncert promocyjny Second Life Syndorme odbędzie się 17 listopada 2005 w klubie Eskulap w Poznaniu. Początek koncertu godz. 20ta. Więcej szczegółów wkrótce. Komu będzie mało zapraszamy 19 listopada 2005 na Festiwal Eclipseddo Niemiec na którym zagramy razem z zespołami Amplifier i The Brimstone Solar Radiation Band.

Premiera „Second Life Syndrome” 31 października!!!

2005-08-26

Informujemy, że polska i światowa data premiery "Second Life Syndrome" została ustalona na 31 października 2005. Płyta ukaże się na całym świecie nakładem wydawnictwa Inside Out, a w Polsce nakładem wydawnictwa Mystic Production. Obie wersje będą miały tę samą oprawę graficzną autorstwa Travisa Smitha. Mamy nadzieje, że ucieszy Was również informacja o tym, że na SLS znajdzie się 9 utworów a nie 8 jak pisaliśmy wcześniej:

Riverside - Second Life Syndrome

01. After
02. Volte-Face
03. Conceiving You
04. Second Life Syndrome
05. Artificial Smile
06. I Turned You Down
07. Reality Dream III
08. Dance With The Shadow
09. Before

Na jesień zaplanowaliśmy również kilka koncertów:

24-25.09.2005 PROGRESISTE CONVENTION- Spirit Of 66, Verviers, Belgia
13.10.2005 Bluescafe, Apeldoorn, Holandia
14.10.2005
15.10.2005 PROG NOSE FESTIVAL
19.11.2005 ECLIPSED FESTIVAL - Aschaffenburger Colos-Saal, Niemcy.

„Second Life Syndrome” w Inside Out!!!

2005-07-06

"Second Life Syndrome", bo taki tytuł nosił będzie nowy album Riverside, ukaże się na całym świecie nakładem wydawnictwa Inside Out! Na płycie znajdzie się osiem kompozycji, miedzy innymi znany z koncertów "Reality Dream III". "Second Life Syndrome" będzie tekstową kontynuacją "Out of Myself". Muzycznie pokaże trochę ostrzejsze oblicze zespołu. Nad okładką ponownie pracuje Travis Smith. Premiera płyty przewidziana jest na listopad 2005.

Raport ze studia nagraniowego już niedługo.

Riverside w Mystic Production!!!

2005-06-20

Mamy przyjemność ogłosić, że nasz kontrakt z Mystic Production został już oficjalnie potwierdzony na stronie internetowej wydawnictwa, a reedycje "Out of Myself" i "Voices In My Head" będą miały swoją premierę 29 czerwca.

To prawdziwy zaszczyt móc pracować z tak utalentowanymi ludźmi- komentuje Michał Wardzała z Mystic - Riverside to diament na polskiej scenie progresywnego rocka, zespół który tworzy dźwięki absolutnie wyjątkowe, magiczne, pełne emocji. Jestem fanem ich obydwu wydawnictw, wspaniale jest podpisać kontrakt na takim właśnie etapie - zestawienie fana i wydawcy może przynieść genialne efekty. Riverside bez wątpienia jest dla nas jednym z najważniejszych zespołów, z którymi pracujemy!


Cieszymy się, że naszą muzyką zainteresowało się właśnie Mystic Production. To miłe, kiedy wydawca liczy się z Tobą i traktuje jak artystę, a nie jak kolejny produkt czy numer w katalogu. Mamy nadzieję, że współpraca z Mystic Production umożliwi nam dotarcie do szerszego grona słuchaczy, a Riverside stanie się jednym z dowodów na to, że z założenia trudniejsze dźwięki mogą mieć równie wielu odbiorców co tzw. "muzyka popularna".

Więcej na stronie Mystic

A na zakończenie miła informacja - "Us" trafiło na Listę Przebojów Trójki a więc zapraszamy do głosowania!

Reedycje i nowa płyta!

2005-05-30

Pierwsza europejska trasa Riverside bardzo mile zaskoczyła nas frekwencją i zainteresowaniem ze strony słuchaczy. Fantastyczne przyjęcie. Fantastyczna publiczność. Dziękujemy Wam za wszystko! Obiecujemy, że tuż po nagraniu drugiej płyty ponownie będzie nas można usłyszeć na żywo!

Materiał na drugą płytę ukończony. W połowie czerwca wchodzimy do studia. Jesienią tego roku - mamy nadzieję - następca "Out of Myself" ukaże się w sklepach. O wszystkich szczegółach dotyczących procesu jego realizacji będziemy oczywiście informowali Was na bieżąco Miłą informacją jest to, że z powodu dużego zainteresowania i próśb ze strony słuchaczy, wydanie drugiej płyty Riverside poprzedzą reedycje "Out of Myself" i "Voices In My Head". Kto jeszcze ich nie ma - będzie mógł je nabyć w sklepach od 20 tego czerwca. Dystrybucją obu tytułów zajmie się Mystic Production.

Zapraszamy wszystkich do działów "zdjęcia" i "media" oraz do udzielania się na naszym forum.

Zmiana terminów koncertów w Warszawie i Krakowie

2005-04-04

W związku z żałobą narodową zdecydowaliśmy o przeniesieniu koncertu w Warszawie z 9 kwietnia na 14 maja . Miejsce oczywiście pozostaje bez zmian, a bilety zachowują swoją ważność. Wszyscy, którym nowy termin nie odpowiada i chcieliby zwrócić bilety, mogą to zrobić jedynie w klubie Progresja.

Koncert w Krakowie został przeniesiony na 12 kwietnia. Miejsce bez zmian.

Premiera „Voices In My Head”

2005-03-08

Już od 07.03 można nabyć nasz pierwszy limitowany minialbum zatytułowany "Voices In My Head". Jego dystrybucją zajmuje się Wydawnictwo Rockserwis. Duże zainteresowanie tym tytułem i liczne prośby sprawiły, że płytę oprócz sprzedaży internetowej będzie można nabyć także w niektórych sklepach. Więcej o płycie – tutaj.

I jeszcze miła wiadomość – utwór "Stuck Between" znalazł się na liście przebojów Trójki! Już można głosować!

Ytre cno Kez Sżilbjan

2005-02-24

Wszystkich zainteresowanych "Riverside na żywo" ;) powinna ucieszyć wiadomość o trzech koncertach, które zagramy w kwietniu, i które będą rozpoczynały naszą europejską trasę, a oto szczegóły:

08.04 - Kraków - klub Loch Ness
09.04 - Warszawa - klub Progresja
13.04 - Wrocław - klub Diabolique

Informacje o całej trasie już wkrótce na stronie!

Już niedługo premiera minialbumu !

2005-02-10

Zgodnie z obietnicą na przełomie lutego i marca pojawi się pierwszy minialbum Riverside zatytułowany "Voices In My Head" i w specjalnym limitowanym nakładzie będzie dostępny tylko w wydawnictwie rockserwis. Zawierać będzie ponad 35 minut muzyki i podzielony zostanie na dwie części. Kompozycje nowe i kompozycje "live". Przypominamy, że nowe utwory z VIMH nie znajdą się na naszej drugiej płycie.

VOICES IN MY HEAD

1. Us
2. Acronym Love
3. Dna ts. Rednum or F.Raf
4. The Time I Was Daydreaming
5. Stuck Between

6. I Believe (live)
7. Loose Heart (live)
8. Out Of Myself (live)


Pozdrawiamy wszystkich fanklubowiczów zarówno tych, którzy są z nami od samego początku jak i tych, którzy do fanklubu dopiero się zapisują. Pamietajcie, że głównie z myślą o Was powstawał ten minialbum.

Mamy nadzieję, że VIMH umili wszystkim zainteresowanym oczekiwanie na naszą drugą płytę długogrającą, której premiera przewidziana jest wstępnie na jesień 2005.

R.

Riverside - debiut roku 2004 wg czytelników Metal Hammer.

2005-02-03

Miło nam poinformować, że w lutowym wydaniu miesięcznika Metal Hammer zamieszczone zostało podsumowanie roku 2004, w którym Riverside uznano za najlepszy w naszym kraju debiut! Zaskoczenia i wzruszenia nie kryjemy, a wszystkim głosującym chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.

Plany 2005

2005-01-12

Nowy rok się zaczął, czas więc na podzielenie się kilkoma tegorocznymi planami:

Druga płyta

Tego czy uda nam się przeskoczyć poprzeczkę, zaskoczyć, potwierdzić, że "OOM" nie wyszło nam przez przypadek i innych tego typu rzeczy dowiecie się niestety dopiero... kchm... jesienią tego roku. Składa się na to kilka powodów – m.in. fakt, że nasz debiut wyszedł za granicą dopiero 21 września 2004, a tym razem chcielibyśmy wydać płytę mniej więcej w tym samym terminie zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Materiał na drugą płytę cały czas komponujemy, zmieniamy i układamy w jedną całość. Jej nagrywanie rozpoczniemy najprawdopodobniej w marcu. Na razie powiemy Wam, że będzie to tekstowa kontynuacja "OOM". Muzycznie zaś zapowiada się trochę... dynamiczniej :) Dwie kompozycje z nowej płyty prezentowaliśmy już podczas trasy "Progressive Tour" w maju i październiku ubiegłego roku (m.in. instrumentalny "Reality Dream III")

Koncerty

Kwiecień 2005 – w tym miesiącu planujemy kilka koncertów w Europie i najprawdopodobniej jeden koncert w Polsce. Szczegóły wkrótce.

W oficjalną trasę promującą nasz drugi album wyruszymy dopiero po jego wydaniu (październik/ listopad) o czym oczywiście również odpowiednio wcześniej wszystkich poinformujemy :)

Ze średnio miłych informacji – niestety musieliśmy odwołać nasz występ na tegorocznym NEARfest. Problemy z wizami okazały się poważną przeszkodą w wyjeździe, mamy jednak stałe zaproszenie od organizatorów i liczymy na to, że prędzej czy później uda nam się na tamtej scenie zaistnieć.

"Voices in my head"

Ponieważ nasza druga płyta będzie miała swoją premierę dopiero po wakacjach, dlatego z myślą o fanklubowiczach i osobach, które nowych kompozycji nie mogą się już doczekać :) przygotowujemy małą niespodziankę w postaci... minialbumu.

Minialbum, nad którym obecnie pracujemy w studio, będzie się nazywał "Voices in my head"i w limitowanym nakładzie dostępny będzie na przełomie lutego i marca 2005. Znajdzie się na nim 5 premierowych kompozycji oraz trzy znane już z naszego debiutu utwory w wersji "live". Kompozycje z minialbumu nie znajdą się na naszej drugiej płycie... Już niedługo więcej informacji na ten temat.

Serdecznie wszystkich pozdrawiamy, życząc obfitującego w wiele doznań muzycznych roku 2005.

Riverside

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears