News

„Second Life Syndrome” oraz „Rapid Eye Movement” na winylach w marcu 2011.

2010-12-06

SLS REM

Mamy już potwierdzone informacje, że w okolicach marca 2011 roku zostaną wydane kolejne płyty Riverside na winylach. Tym razem na czarnym krążku ukaże się druga i trzecia część trylogii "Reality Dream". Za wydawnictwo odpowiadać będzie firma Inside Out.

Fani wydawnictw winylowych mogą zainteresować się też faktem, że w styczniu 2011 roku, dzięki firmie Kscope, na winylu ukaże się również drugi album Lunatic Soul, który już dzisiaj zamawiać można tutaj.

A na zakończenie - na portalu artock.pl, oraz między innymi w grudniowych wydaniach Metal Hammer i Magazynu Gitarzysta, ukazały się wywiady z Mariuszem Dudą, z których możecie się dowiedzieć również o najbliższych planach Rzekobrzeżnych. Zapraszamy do lektury!

Riverside rozpoczyna prace nad nowym materiałem.

2010-11-15

Po przerwie związanej z intensywną promocją albumu „Anno Domini High DefinitionRiverside powraca do komponowania nowego materiału. I mimo że następca „ADHD” ukazać ma się dopiero w 2012 roku, to w roku następnym szykują się nie lada atrakcje.

Rozpoczęliśmy prace nad nową płytą, a właściwie dwiema płytami. Bo oprócz pełnoprawnego dużego albumu chcielibyśmy wydać jeszcze minialbum” – mówi Mariusz Duda – „A dlaczego? Otóż powstaliśmy w 2001 roku, więc w sumie jak by nie patrzeć, to w następnym stuka nam dyszka. Chcielibyśmy jakoś ten nasz mały jubileusz uczcić i zaakcentować. W następnym roku planujemy więc zagrać trasę jubileuszową, na której oprócz zaproszonych gości pojawi się też coś więcej – specjalnie na tę okazję przygotowane wydawnictwo, które będzie można dostać tylko na naszych koncertach. I teraz pracujemy zarówno pod kątem nowego albumu, jak i wspomnianej jubileuszowej epki. Chwila przerwy dobrze nam zrobiła, bo pomysły są naprawdę niezłe”.

Więcej o trasie jubileuszowej i nowych wydawnictwach już niebawem.

Przy okazji. Nowe Lunatic Soul zostało albumem miesiąca w niemieckim magazynie Eclipsed, a na liście przebojów radiowej Trójki w propozycjach do głosowania znalazł się utwór „Wanderings”, na który można głosować pod tym linkiem. Zapraszamy!

Lunatic Soul II - Światowa premiera 25.10.2010!!!

2010-09-07

LUNATIC SOUL
znamy datę premiery i tracklistę nowej płyty!

LSII

Już 25 października 2010 ukaże się druga płyta Lunatic Soul, projektu, którego sprawcą jest wokalista i basista Riverside – Mariusz Duda. Biały album będący kontynuacją wydanego dwa lata wcześniej czarnego albumu jest drugą i ostatnią częścią dyptyku o podróżach po zaświatach.

Mariusz Duda: To będzie ponownie historia o podróży przez świat znajdujący się gdzieś pomiędzy, rozwinięta o nowe wątki i retrospekcje. Takie muzyczne kino drogi o zabłąkanej duszy. Muzycznie, chyba bardziej intensywne i niepokojące niż część pierwsza, ale z przewagą pewnej przestrzeni i lekkości kojarzącej się - mam nadzieję - właśnie z kolorem białym. Płyta będzie więc kontynuacją, ale na pewno nie kopią i powtórką z rozrywki.

Większość partii instrumentalnych Mariusz Duda zagrał samodzielnie, ale i tym razem nie zabraknie gości. Na płycie pojawią się między innymi muzycy znani z poprzedniego albumu jak Maciej Szelenbaum (klawisze, flety, quzheng) czy Wawrzyniec Dramowicz z zespołu Indukti (perkusja).

Nowy album w Polsce zostanie wydany pod szyldem Mystic Production, a na całym świecie ukaże się za pośrednictwem – znanej chociażby ze współpracy z takimi zespołami jak Porcupine Tree czy Anathema – brytyjskiej wytwórni Kscope.

Posłuchaj utworu "Wanderings".

Tracklista białego albumu Lunatic Soul:

1. The In-Between Kingdom
2. Otherwhere
3. Suspended In Whiteness
4. Asoulum
5. Limbo
6. Escape from ParadIce
7. Transition
8. Gravestone Hill
9. Wanderings

*Posłuchaj teaser LSII.
*Przeczytaj wywiady z Mariuszem w najnowszym Teraz Rocku oraz portalu Rockarea.

Lunatic Soul – nowy album coraz bliżej!

2010-07-27

LSII

Mariusz Duda kończy właśnie nagrywanie materiału na drugi album "Lunatic Soul". Tak samo jak w przypadku debiutu wszystko odbywa się w warszawskim studiu Serakos pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich. Aktualnie trwają prace nad partami wokalnymi. Na sierpień przewidziany jest miks i mastering materiału. Biały album Lunatic Soul to kontynuacja debiutu. To druga część dyptyku o podróży po świecie umarłych. "Biały", ponieważ okładka drugiego albumu jest... negatywem pierwszej.

"Jest mała obawa, że słuchacze, widząc białą okładkę z charakterystycznym znakiem i podpisem «lunatic soul», ale bez żadnej dwójki rzymskiej lub arabskiej, pomyślą, że to coś w rodzaju reedycji jedynki – zauważa autor i twórca Lunatic Soul. – Dlatego chciałbym stanowczo podkreślić, że to będzie całkowicie nowy materiał, a okładka wygląda tak jak wygląda, ponieważ od początku miał być to czarno-biały dyptyk. Lunatic Soul jest to po prostu podwójnym album przedzielonym dwuletnim okresem oczekiwania. I teraz przychodzi czas na jego drugą i ostatnią część.

To wciąż jest opowieść o podróży w zaświatach, a dokładniej o podróży przez pewne miejsce, które znajduje się gdzieś pomiędzy. Biel nie oznacza bowiem w tym przypadku dosłownego powrotu do życia. Nasz bohater wciąż będzie po drugiej stronie. Biel nie oznacza również, że w miejsce mrocznych dźwięków usłyszymy teraz wesołe piosenki i śpiew słowików. To będzie wciąż bardzo charakterystyczna, transowa,i jak sam lubię to nazywać – orientalno-alternatywna muzyczna podróż. W wielu momentach może trochę bardziej orientalna i może bardziej niepokojąca. Przykładowo, w jednym z utworów bohater znajdzie się wśród czterech pustych białych ścian, ubrany... w kaftan bezpieczeństwa. Oczywiście chciałem uzyskać dużo "jasnych" dźwięków na tym albumie, pewnego rodzaju lekkość i nie ukrywam, że w wielu momentach – z pomocą Roberta i Magdy – osiągnąłem dokładnie to, co sobie wymarzyłem. To oczywiście nadal będzie mieszanka wszystkiego co lubię, od Dead Can Dance, Petera Gabriela z czwórki czy "Passion", przez filmy i książki o duchach, po mój ulubiony Silent Hill, ale już teraz słyszę, że druga płyta, mimo kontynuacji, będzie jednak trochę inna. Mam jednak nadzieję, że znajdą się na niej dźwięki, które nie pozostawią większości z obłąkanych dusz obojętnymi."

Większość partii instrumentalnych Mariusz Duda zagrał samodzielnie, ale i tym razem nie zabraknie gości. Na płycie pojawią się między innymi muzycy znani z poprzedniego albumu jak Maciej Szelenbaum (klawisze, flety, quzheng) czy Wawrzyniec Dramowicz z zespołu Indukti (perkusja).

Nowy album ukaże się jesienią tego roku. W Polsce zostanie wydany pod szyldem Mystic Production, a na całym świecie ukaże się za pośrednictwem – znanej chociażby ze współpracy z takimi zespołami jak Porcupine Tree czy Anathema – brytyjskiej wytwórni Kscope.

Open Mind Festival - występ Riverside odwołany.

2010-07-01

W wyniku zmian związanych z przeniesieniem Open Mind Festival do warszawskiej Stodoły, odwołane zostały występy wszystkich polskich wykonawców, w tym Riverside.

Istnieje szansa, że zespół wystąpi w klubie w późniejszym terminie. Informacje od organizatora można przeczytać na Open Mind Festival

Riverside – dwa tegoroczne występy w Polsce!

2010-06-02

Miło nam poinformować, że potwierdzone już zostały dwa tegoroczne występy Riverside w naszym kraju.

1. Pierwszy będzie miał miejsce podczas Open Mind Festival, z udziałem zespołów niezależnej sceny muzycznej. Festiwal odbędzie się w Szczytnie w dniach 12-14 sierpnia. My zagramy dla Was pierwszego dnia (w czwartek) 12 sierpnia, poprzedzając występ brytyjskiego THE CULT.

2. Drugi występ odbędzie się w katowickim Spodku podczas tegorocznej edycji Metal Hammer Festival. 27 sierpnia 2010 r. (w piątek) wystąpimy tam u boku m.in. takich zespołów jak KORN, OPETH i KATATONIA.

Dokładne godziny występów podamy już niedługo.

Pozdrawiamy hiperaktywnie!

Riverside na koncertach w Grecji i Turcji

2010-05-04

Po udanej kwietniowej minitrasie na zachodzie Riverside wyrusza tym razem na południe. Na koncertowej mapie zespołu po raz pierwszy w karierze pojawią się takie kraje jak Grecja, Bułgaria i Węgry. Podczas najbliższej trasy zespół odwiedzi również Turcję, Austrię i Słowację.

Riverside promować będzie swój ostatni album "Anno Domini High Definition". Oprócz utworów z ADHD będzie można usłyszeć również kompozycje z wcześniejszych płyt scalone w jeden energetyczny i hiperaktywny set. W koncertowym sklepiku będzie można nabyć między innymi specjalne trasowe koszulki , winylowe wydanie ostatniego albumu oraz najnowsze DVD zespołu "Reality Dream".

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

07.05.2010 - Rodeo Live Club, Ateny, Grecja
08.05.2010 - Principal Club, Saloniki, Grecja
09.05.2010 - Blue Box Club, Sofia, Bułgaria
11.05.2010 - Studio Live Club (in Taksim), Istambuł, Turcja
14.05.2010 - Szene Club, Wiedeń, Austria
15.05.2010 - Majestic Music Club / Randal Club, Bratysława, Słowacja
16.05.2010 - Schiff A38, Budapeszt, Węgry

Do zobaczenia!
M

P.S.
Przy okazji zapraszamy do przeczytania najnowszego wywiadu z Mariuszem Dudą, w którym m.in. pojawia się garść najnowszych informacji o pracach nad Lunatic Soul II i przyszłych planach Riverside.

Zakończenie Mini-Tour

2010-04-29

Poniedziałkowym koncertem w szwajcarskim klubie Z-7 zakończyła się mini-trasa „An Evening with Riverside and friends”, gdzie obok Riverside wystąpiły zespoły Pure Reason Revolution i Jolly. Było fantastycznie! Mini-trasa spotkała się z dużym zainteresowaniem, na koncercie w holenderskim Tilburgu obejrzało nas ponad 1000 osób. Wszyscy świetnie dogadywaliśmy się poza sceną. Miejmy nadzieję, że jak tylko Riverside powróci do grania koncertów w Polsce, będzie można zobaczyć to wydarzenie również w naszym kraju. Dziękujemy publiczności, zespołom i całej ekipie!

Do następnego razu!

ADHD LIVE - już w tym tygodniu!

2010-04-21

Po kilku miesiącach przerwy Riverside powraca do grania koncertów.

Już w najbliższy piątek 23 kwietnia, wraz z zespołami Jolly i Pure Reason Revolution wystąpi na scenie holenderskiego klubu 013 w Tilburgu, rozpoczynając tym samym nową serię występów będących kontynuacją ubiegłorocznej trasy „Anno Domini High Definition Tour”.

Miejmy nadzieję, że goście specjalni, zmiany w setliście i pewne muzyczne niespodzianki zachęcą wszystkich tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na zagraniczną wyprawę :)

Lista najbliższych koncertów przedstawia się następująco:

23.04.2010 - 013, Tilburg, Holandia
24.04.2010 - Turbinen Halle, Oberhausen, Niemcy
25.04.2010 - Colos-Saal, Aschaffenburg, Niemcy
26.04.2010 - Z-7, Pratteln, Szwajcaria
07.05.2010 - Rodeo Live Club, Ateny, Grecja
08.05.2010 - Principal Club, Saloniki, Grecja
09.05.2010 - Blue Box Club, Sofia, Bułgaria
11.05.2010 - Studio Live Club (in Taksim), Istambuł, Turcja
14.05.2010 - Szene Club, Wiedeń, Austria
15.05.2010 - Majestic Music Club / Randal Club, Bratysława, Słowacja
16.05.2010 - Schiff A38, Budapeszt, Węgry

Majowe koncerty Riverside

2010-03-15

Potwierdzone zostały tegoroczne majowe koncerty Riverside.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy :)

07.05 - Grecja, Ateny, Rodeo Live Club
08.05 - Grecja, Saloniki, Principal Club
09.05 - Bułgaria, Sofia, Blue Box Club
11.05 - Turcja, Istambuł, Studio Live Club (in Taksim)
14.05 - Austria, Wiedeń, Szene Club
15.05 - Słowacja, Bratysława, Majestic Music Club
16.05 - Węgry, Budapeszt, Schiff A38

Riverside w Minimaxie!

2010-02-19

Miło nam donieść, że w najbliższą niedzielę (21.02), w Programie Trzecim Polskiego Radia, o godzinie 21, w audycji Minimax, gośćmi Leszka Adamczyka będzie zespół... Riverside!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy przed radioodbiorniki.

Riverside, PRR i Jolly – cztery koncerty potwierdzone!

2010-02-07

Miło nam donieść, że w wyniku dużego zainteresowania wspólnymi koncertami zespołów Riverside, Pure Reason Revolution i Jolly zorganizowane zostaną cztery koncerty w tym składzie. Odbędą się one w następujących miejscach:

23.04.2010, 013, Tilburg, Holandia

24.04.2010, Turbinen Halle, Oberhausen, Niemcy

25.04.2010, Colos-Saal, Aschaffenburg, Niemcy

26.04.2010, Z-7, Pratteln, Szwajcaria

Wszystkich zainteresowanych niezmiennie bardzo serdecznie zapraszamy!

Jednocześnie informujemy, że na maj 2010 Riverside szykuje kolejną porcję koncertów promujących płytę „Anno Domini High Definition”, tym razem w krajach, które ominęła trasa w 2009 roku. Więcej szczegółów niebawem.

Riverside na Nearfest 2010

2010-01-25

Nearfest

Miło nam poinformować, że Riverside ponownie zawita do miejscowości Bethlehem w stanie Pensylwania, USA, gdzie zaprezentuje się na scenie Zoellner Arts Center tegorocznej edycji festiwalu NEARfest. To już drugi występ zespołu na tym festiwalu – poprzedni miał miejsce w 2006 roku. Tym razem Riverside wystąpi w piątek – 18.06.2010. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji - www.nearfest.com

Lunatic Soul: już w tym roku druga płyta!

2010-01-19

LUNATIC SOUL IIMariusz Duda jest właśnie w trakcie komponowania materiału na nową płytę Lunatic Soul. Tym razem czeka nas „biały album”.

Od początku widziałem dwie pierwsze płyty jako dyptyk. W wersji czarnej i białej. Żadnych tytułów płyt – po prostu nazwa i znak graficzny. Płyta czarna to przejście na stronę śmierci, płyta biała to przejście na stronę życia. Po czerni nadszedł czas na biel. Okładkę widzę jako negatyw okładki płyty debiutanckiej. Obecnie jestem w trakcie komponowania nowych utworów, więc zimowa sceneria za oknem jak najbardziej mi odpowiada” – opowiada Mariusz.

„Biały” Lunatic Soul albo „Lunatic Soul II” będzie – jak zapewnia muzyk – albumem „pełnym tajemniczych klimatów, dziwacznych dźwięków i wyszukanych instrumentów. Próbą kompromisu między dobrą piosenką a otwartą formą i eksperymentem dźwiękowym”. I dodaje: „chciałbym teraz bardziej niż kiedykolwiek wykorzystać głos w sposób niestandardowy”.

O dodatkowych muzykach i gościach biorących udział w projekcie dowiemy się niebawem. Drugie Lunatic Soul ponownie będzie nagrywane w warszawskim studiu Serakos. Początek nagrań – już w lutym i marcu tego roku.

Płyta ukaże się na rynku jesienią 2010 dzięki firmie Mystic Production oraz KScope (Europa / USA).

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears