News

“Memories In My Head” – nowe wydawnictwo Riverside

2011-03-29

W związku z jubileuszem 10-lecia zespołu, Riverside przygotowało specjalne wydawnictwo, które będzie można nabyć na nadchodzącej trasie koncertowej. Płyta o tytule „Memories In My Head” będzie zawierała 33 minuty premierowego materiału. Tytuły utworów będą prezentowały się następująco:

Riverside – Memories In My Head

1. Goodbye Sweet Innocence
2. Living In The Past
3. Forgotten Land

Mariusz Duda: „Riverside, w najnowszej muzycznej odsłonie okraszonej z wiadomych względów tematyką związaną z upływem czasu, będzie miłą niespodzianką dla tych, którym na ostatnich wydawnictwach brakowało specyficznych melodii i przestrzeni. Świadomie nawiązaliśmy do naszych początków, żeby zatoczyć swego rodzaju koło. Na nowym minialbumie znajdą się trzy dłuższe kompozycje w stylu chyba najbardziej zbliżonym do tego z dwóch pierwszych płyt. Wyszła z tego dosyć ciekawa, przestrzenna, filmowa, nostalgiczna i przede wszystkim rockowa muzyczna mikstura, chyba całkiem udanie podsumowująca pierwszą dekadę w naszej karierze. „Memories In My Head” to płytka, która pojawia się dosłownie znikąd, bez zbytniej reklamy i promocji, mamy jednak nadzieję, że wystarczająco obroni się zawartością i dostarczy wam wielu pozytywnych emocji. Nam dostarcza, co udowodnimy wam już niedługo, grając nowe utwory podczas nadchodzących koncertów”.

Koncerty, na których będzie można nabyć minialbum i przede wszystkim usłyszeć nowe utwory na żywo, rozpoczną się już 5 maja w Pradze, a zakończą 29 maja koncertem w Warszawskiej Stodole. Na 12 koncertach w Europie zespołowi towarzyszyć będzie warszawski Tides From Nebula, a na 6 koncertach w Polsce – brytyjski The Pineapple Thief oraz szwedzki Paatos. Bilety na polskie koncerty już od piątku w sprzedaży!

Pełna lista koncertów do zobaczenia tutaj.

Więcej informacji już niebawem!

Riverside na letnich festiwalach

2011-03-14

Riverside AD2011

Jest nam niezwykle miło poinformować, że latem tego roku Riverside wystąpi m.in. na trzech dużych festiwalach.

8 i 9 lipca odbędzie się szósta edycja Night of The Prog w niemieckim Loreley, na którym Riverside wystąpi z takimi zespołami jak Eloy, IQ, Anathema czy Dream Theater. Koncert warszawiaków odbędzie się w pierwszy dzień festiwalu.

10 lipca (niedziela) - Riverside wystąpi na holenderskim BOSPOP, na którym wystąpią również m.in. Joe Cocker, Journey, Bush, Ringo Starr, Roxette, Black Country Communion.

Program festiwalu

Nie zabraknie również dużego występu w naszym kraju, bowiem 5 sierpnia 2011, po raz pierwszy w karierze, Riverside wystąpi na... Przystanku Woodstock!

Wszystkich bardzo gorąco zapraszamy!

Riverside 10th Anniversary Tour – europejskie koncerty potwierdzone.

2011-03-01

Już z początkiem maja zespół Riverside wyrusza na jubileuszową trasę po Europie. Gościem specjalnym na dwunastu zagranicznych koncertach będzie warszawski Tides From Nebula. Poniżej lista miast, w których wystąpią zespoły:

05.05. Exit Chmelnice, Praga, Czechy
06.05. Diesel, Budapeszt, Węgry
08.05. Kulturhaus, Bucharest, Rumunia
09.05. Bulgaria Hall, Sofia, Bułgaria
12.05. Substage, Karlsruhe, Niemcy
13.05. Nouveau Casino, Paryż, Francja
15.05. Picturedrome, Holmfirth, Wielka Brytania
16.05. Scala, Londyn, Wielka Brytania
18.05. Trix, Antwerpen, Belgia
19.05. Die kantine, Kolonia, Niemcy
20.05. Metropol, Hengelo, Holandia
21.05. De Boerderij, Zoetermeer, Holandia

Wszystkich będących nieopodal serdecznie zapraszamy! :)

Podsumowanie roku 2010 według czytelników miesięcznika Metal Hammer

2011-02-25

Podsumowanie Roku 2010 MH

Miło nam poinformować, że w najnowszym podsumowaniu czytelników miesięcznika Metal Hammer, Mariusz Duda zajął pierwsze miejsce w kategorii instrumentalista roku, Riverside znalazło się na miejscu pierwszym, jeśli chodzi o nadzieje płytowe na 2011 r., a "Lunatic Soul II" - w kategorii album roku - zajął trzecie miejsce.

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!

A propos "nadziei płytowych". Wprawdzie następca ADHD ukaże się dopiero w 2012 r., ale już teraz chcemy potwierdzić informację, że niedługo czeka nas specjalne jubileuszowe wydawnictwo Riverside, z całkowicie premierowym materiałem, które będzie można nabyć na nadchodzącej trasie. Więcej informacji wkrótce.

Riverside “10th Anniversary Tour” - Goście specjalni potwierdzeni!

2011-02-22

Miło nam donieść, że gośćmi specjalnymi na sześciu polskich koncertach Riverside, które będą miały miejsce pod koniec maja 2011, będą angielski The Pineapple Thief i szwedzki Paatos.

The Pineapple Thief ostatnimi dwoma albumami - „Tightly Unwound” 2008 oraz „Someone Here Is Missing” 2010 (do którego okładkę zrobił Storm Thorgerson, znany chociażby ze współpracy z takimi zespołami jak Pink Floyd czy Led Zeppelin) - potwierdzili, że są zespołem zjawiskowym i umiejętnie łączą dźwięki będące na pograniczu rocka, alternatywy i psychodelii. Ich muzyka to oryginalny miks klimatów w stylu Radiohead, Muse i Porcupine Tree.

The Pineapple Thief “Show a Little Love” official video

The Pineapple Thief “Nothing at best” official video

Paatos – po wydaniu trzech albumów studyjnych (producentem jednego z nich był Steven Wilson), po wspólnych trasach koncertowych z zespołami takimi jak The Gathering czy Porcupine Tree, zespół tymczasowo zawiesił działalność. Teraz szwedzcy pionierzy post progresywnego rocka powracają z nowym albumem „Breathing”, najbardziej dojrzałym i odważnym w ich muzycznej karierze.

Paatos „Gone” official video

„Bardzo sie ucieszyliśmy, kiedy oba zespoły przyjęły nasze zaproszenie” – mówi gitarzysta Piotr Grudzińki – „Mam nadzieję, że to będzie fajny mix brytyjsko-skandynawsko-polski. Wszyscy obracamy się w szeroko pojętym roku progresywnym, a tak bardzo sie od siebie różnimy. To według mnie będzie dużą zaletą tej trasy”.

Lista koncertów, na których będziemy mogli zobaczyć  Riverside, The Pineapple Thief i Paatos przedstawia się następująco:

24.05 - Łódź - Wytwórnia
25.05 - Wrocław - Eter
26.05 - Kraków - Rotunda
27.05 - Poznań - Eskulap
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska
29.05 - Warszawa – Stodoła

Ceny biletów to 50 zł w przedsprzedaży i 60 zł w dniu koncertu.

Dostępne już wkrótce!

Wyjątkowa trasa koncertowa Riverside z okazji X-lecia!

2011-02-07

Riverside obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia istnienia. Z okazji X-lecia zespół planuje specjalną trasę koncertową pod szyldem "Riverside Anniversary Tour 2011". Dotąd oficjalnie potwierdzono 10 pierwszych koncertów zagranicznych - dziś możemy poinformować, że w ramach polskiej części tej rocznicowej trasy Riverside wystąpi na sześciu koncertach w Polsce.

Oto dokładne daty:

24.05 - Łódź - Wytwórnia
25.05 - Wrocław - Eter
26.05 - Kraków - Rotunda
27.05 - Poznań - Eskulap
28.05 - Gdańsk - Centrum Stocznia Gdańska
29.05 - Warszawa - Stodoła

Twórcom "Anno Domini High Definition" towarzyszyć będą w roli gości na tych 6 występach w kraju dwa znakomite zespoły zagraniczne - ich nazwy zostaną potwierdzone wkrótce, podobnie jak ceny biletów.

Przypomnijmy, że poza jednym ubiegłorocznym festiwalem będzie to pierwsza okazja zobaczenia w kraju Riverside na żywo od 18 miesięcy.

Oto kilka słów od Mariusza Dudy, wokalisty zespołu:
Nie ukrywam, że stęskniliśmy się już za graniem przed polską publicznością. Po intensywnej promocji płyty "Anno Domini High Definition" postanowiliśmy, że zrobimy sobie przerwę. Teraz naprawdę nie możemy się już doczekać polskich występów na żywo zwłaszcza, że przygotowaliśmy na nie parę niespodzianek, między innymi zupełnie nowe kompozycje. Warto też wspomnieć, że gośćmi specjalnymi na trasie będą zaprzyjaźnione i całkiem u nas lubiane zespoły z zagranicy. Dlatego też tylko 6 koncertów, ale myślę, że lepiej postawić na ich jakość niż ilość. A gwarantuję, że będą to niezapomniane wieczory. W końcu to nasz pierwszy poważny jubileusz!

Więcej informacji wkrótce...

Wywiad z Mittloffem w najnowszym “Perkusiście”

2011-01-11

Perkusista

Miło nam poinformować, że w najnowszym, podwójnym (styczniowo-lutowym) numerze miesięcznika „Perkusista” ukazał się obszerny, 13-stronicowy wywiad z Piotrem „Mittloffem” Kozieradzkim.

W wywiadzie można znaleźć wiele interesujących informacji i archiwalnych zdjęć z całego okresu kariery Piotra, od skromnych początków w rodzinnym duecie, poprzez death metal aż po Riverside.

Zapraszamy do lektury!

„Second Life Syndrome” oraz „Rapid Eye Movement” na winylach w marcu 2011.

2010-12-06

SLS REM

Mamy już potwierdzone informacje, że w okolicach marca 2011 roku zostaną wydane kolejne płyty Riverside na winylach. Tym razem na czarnym krążku ukaże się druga i trzecia część trylogii "Reality Dream". Za wydawnictwo odpowiadać będzie firma Inside Out.

Fani wydawnictw winylowych mogą zainteresować się też faktem, że w styczniu 2011 roku, dzięki firmie Kscope, na winylu ukaże się również drugi album Lunatic Soul, który już dzisiaj zamawiać można tutaj.

A na zakończenie - na portalu artock.pl, oraz między innymi w grudniowych wydaniach Metal Hammer i Magazynu Gitarzysta, ukazały się wywiady z Mariuszem Dudą, z których możecie się dowiedzieć również o najbliższych planach Rzekobrzeżnych. Zapraszamy do lektury!

Riverside rozpoczyna prace nad nowym materiałem.

2010-11-15

Po przerwie związanej z intensywną promocją albumu „Anno Domini High DefinitionRiverside powraca do komponowania nowego materiału. I mimo że następca „ADHD” ukazać ma się dopiero w 2012 roku, to w roku następnym szykują się nie lada atrakcje.

Rozpoczęliśmy prace nad nową płytą, a właściwie dwiema płytami. Bo oprócz pełnoprawnego dużego albumu chcielibyśmy wydać jeszcze minialbum” – mówi Mariusz Duda – „A dlaczego? Otóż powstaliśmy w 2001 roku, więc w sumie jak by nie patrzeć, to w następnym stuka nam dyszka. Chcielibyśmy jakoś ten nasz mały jubileusz uczcić i zaakcentować. W następnym roku planujemy więc zagrać trasę jubileuszową, na której oprócz zaproszonych gości pojawi się też coś więcej – specjalnie na tę okazję przygotowane wydawnictwo, które będzie można dostać tylko na naszych koncertach. I teraz pracujemy zarówno pod kątem nowego albumu, jak i wspomnianej jubileuszowej epki. Chwila przerwy dobrze nam zrobiła, bo pomysły są naprawdę niezłe”.

Więcej o trasie jubileuszowej i nowych wydawnictwach już niebawem.

Przy okazji. Nowe Lunatic Soul zostało albumem miesiąca w niemieckim magazynie Eclipsed, a na liście przebojów radiowej Trójki w propozycjach do głosowania znalazł się utwór „Wanderings”, na który można głosować pod tym linkiem. Zapraszamy!

Lunatic Soul II - Światowa premiera 25.10.2010!!!

2010-09-07

LUNATIC SOUL
znamy datę premiery i tracklistę nowej płyty!

LSII

Już 25 października 2010 ukaże się druga płyta Lunatic Soul, projektu, którego sprawcą jest wokalista i basista Riverside – Mariusz Duda. Biały album będący kontynuacją wydanego dwa lata wcześniej czarnego albumu jest drugą i ostatnią częścią dyptyku o podróżach po zaświatach.

Mariusz Duda: To będzie ponownie historia o podróży przez świat znajdujący się gdzieś pomiędzy, rozwinięta o nowe wątki i retrospekcje. Takie muzyczne kino drogi o zabłąkanej duszy. Muzycznie, chyba bardziej intensywne i niepokojące niż część pierwsza, ale z przewagą pewnej przestrzeni i lekkości kojarzącej się - mam nadzieję - właśnie z kolorem białym. Płyta będzie więc kontynuacją, ale na pewno nie kopią i powtórką z rozrywki.

Większość partii instrumentalnych Mariusz Duda zagrał samodzielnie, ale i tym razem nie zabraknie gości. Na płycie pojawią się między innymi muzycy znani z poprzedniego albumu jak Maciej Szelenbaum (klawisze, flety, quzheng) czy Wawrzyniec Dramowicz z zespołu Indukti (perkusja).

Nowy album w Polsce zostanie wydany pod szyldem Mystic Production, a na całym świecie ukaże się za pośrednictwem – znanej chociażby ze współpracy z takimi zespołami jak Porcupine Tree czy Anathema – brytyjskiej wytwórni Kscope.

Posłuchaj utworu "Wanderings".

Tracklista białego albumu Lunatic Soul:

1. The In-Between Kingdom
2. Otherwhere
3. Suspended In Whiteness
4. Asoulum
5. Limbo
6. Escape from ParadIce
7. Transition
8. Gravestone Hill
9. Wanderings

*Posłuchaj teaser LSII.
*Przeczytaj wywiady z Mariuszem w najnowszym Teraz Rocku oraz portalu Rockarea.

Lunatic Soul – nowy album coraz bliżej!

2010-07-27

LSII

Mariusz Duda kończy właśnie nagrywanie materiału na drugi album "Lunatic Soul". Tak samo jak w przypadku debiutu wszystko odbywa się w warszawskim studiu Serakos pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich. Aktualnie trwają prace nad partami wokalnymi. Na sierpień przewidziany jest miks i mastering materiału. Biały album Lunatic Soul to kontynuacja debiutu. To druga część dyptyku o podróży po świecie umarłych. "Biały", ponieważ okładka drugiego albumu jest... negatywem pierwszej.

"Jest mała obawa, że słuchacze, widząc białą okładkę z charakterystycznym znakiem i podpisem «lunatic soul», ale bez żadnej dwójki rzymskiej lub arabskiej, pomyślą, że to coś w rodzaju reedycji jedynki – zauważa autor i twórca Lunatic Soul. – Dlatego chciałbym stanowczo podkreślić, że to będzie całkowicie nowy materiał, a okładka wygląda tak jak wygląda, ponieważ od początku miał być to czarno-biały dyptyk. Lunatic Soul jest to po prostu podwójnym album przedzielonym dwuletnim okresem oczekiwania. I teraz przychodzi czas na jego drugą i ostatnią część.

To wciąż jest opowieść o podróży w zaświatach, a dokładniej o podróży przez pewne miejsce, które znajduje się gdzieś pomiędzy. Biel nie oznacza bowiem w tym przypadku dosłownego powrotu do życia. Nasz bohater wciąż będzie po drugiej stronie. Biel nie oznacza również, że w miejsce mrocznych dźwięków usłyszymy teraz wesołe piosenki i śpiew słowików. To będzie wciąż bardzo charakterystyczna, transowa,i jak sam lubię to nazywać – orientalno-alternatywna muzyczna podróż. W wielu momentach może trochę bardziej orientalna i może bardziej niepokojąca. Przykładowo, w jednym z utworów bohater znajdzie się wśród czterech pustych białych ścian, ubrany... w kaftan bezpieczeństwa. Oczywiście chciałem uzyskać dużo "jasnych" dźwięków na tym albumie, pewnego rodzaju lekkość i nie ukrywam, że w wielu momentach – z pomocą Roberta i Magdy – osiągnąłem dokładnie to, co sobie wymarzyłem. To oczywiście nadal będzie mieszanka wszystkiego co lubię, od Dead Can Dance, Petera Gabriela z czwórki czy "Passion", przez filmy i książki o duchach, po mój ulubiony Silent Hill, ale już teraz słyszę, że druga płyta, mimo kontynuacji, będzie jednak trochę inna. Mam jednak nadzieję, że znajdą się na niej dźwięki, które nie pozostawią większości z obłąkanych dusz obojętnymi."

Większość partii instrumentalnych Mariusz Duda zagrał samodzielnie, ale i tym razem nie zabraknie gości. Na płycie pojawią się między innymi muzycy znani z poprzedniego albumu jak Maciej Szelenbaum (klawisze, flety, quzheng) czy Wawrzyniec Dramowicz z zespołu Indukti (perkusja).

Nowy album ukaże się jesienią tego roku. W Polsce zostanie wydany pod szyldem Mystic Production, a na całym świecie ukaże się za pośrednictwem – znanej chociażby ze współpracy z takimi zespołami jak Porcupine Tree czy Anathema – brytyjskiej wytwórni Kscope.

Open Mind Festival - występ Riverside odwołany.

2010-07-01

W wyniku zmian związanych z przeniesieniem Open Mind Festival do warszawskiej Stodoły, odwołane zostały występy wszystkich polskich wykonawców, w tym Riverside.

Istnieje szansa, że zespół wystąpi w klubie w późniejszym terminie. Informacje od organizatora można przeczytać na Open Mind Festival

Riverside – dwa tegoroczne występy w Polsce!

2010-06-02

Miło nam poinformować, że potwierdzone już zostały dwa tegoroczne występy Riverside w naszym kraju.

1. Pierwszy będzie miał miejsce podczas Open Mind Festival, z udziałem zespołów niezależnej sceny muzycznej. Festiwal odbędzie się w Szczytnie w dniach 12-14 sierpnia. My zagramy dla Was pierwszego dnia (w czwartek) 12 sierpnia, poprzedzając występ brytyjskiego THE CULT.

2. Drugi występ odbędzie się w katowickim Spodku podczas tegorocznej edycji Metal Hammer Festival. 27 sierpnia 2010 r. (w piątek) wystąpimy tam u boku m.in. takich zespołów jak KORN, OPETH i KATATONIA.

Dokładne godziny występów podamy już niedługo.

Pozdrawiamy hiperaktywnie!

Riverside na koncertach w Grecji i Turcji

2010-05-04

Po udanej kwietniowej minitrasie na zachodzie Riverside wyrusza tym razem na południe. Na koncertowej mapie zespołu po raz pierwszy w karierze pojawią się takie kraje jak Grecja, Bułgaria i Węgry. Podczas najbliższej trasy zespół odwiedzi również Turcję, Austrię i Słowację.

Riverside promować będzie swój ostatni album "Anno Domini High Definition". Oprócz utworów z ADHD będzie można usłyszeć również kompozycje z wcześniejszych płyt scalone w jeden energetyczny i hiperaktywny set. W koncertowym sklepiku będzie można nabyć między innymi specjalne trasowe koszulki , winylowe wydanie ostatniego albumu oraz najnowsze DVD zespołu "Reality Dream".

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

07.05.2010 - Rodeo Live Club, Ateny, Grecja
08.05.2010 - Principal Club, Saloniki, Grecja
09.05.2010 - Blue Box Club, Sofia, Bułgaria
11.05.2010 - Studio Live Club (in Taksim), Istambuł, Turcja
14.05.2010 - Szene Club, Wiedeń, Austria
15.05.2010 - Majestic Music Club / Randal Club, Bratysława, Słowacja
16.05.2010 - Schiff A38, Budapeszt, Węgry

Do zobaczenia!
M

P.S.
Przy okazji zapraszamy do przeczytania najnowszego wywiadu z Mariuszem Dudą, w którym m.in. pojawia się garść najnowszych informacji o pracach nad Lunatic Soul II i przyszłych planach Riverside.

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears