News

Wywiad z Mittloffem w najnowszym “Perkusiście”

2011-01-11

Perkusista

Miło nam poinformować, że w najnowszym, podwójnym (styczniowo-lutowym) numerze miesięcznika „Perkusista” ukazał się obszerny, 13-stronicowy wywiad z Piotrem „Mittloffem” Kozieradzkim.

W wywiadzie można znaleźć wiele interesujących informacji i archiwalnych zdjęć z całego okresu kariery Piotra, od skromnych początków w rodzinnym duecie, poprzez death metal aż po Riverside.

Zapraszamy do lektury!

„Second Life Syndrome” oraz „Rapid Eye Movement” na winylach w marcu 2011.

2010-12-06

SLS REM

Mamy już potwierdzone informacje, że w okolicach marca 2011 roku zostaną wydane kolejne płyty Riverside na winylach. Tym razem na czarnym krążku ukaże się druga i trzecia część trylogii "Reality Dream". Za wydawnictwo odpowiadać będzie firma Inside Out.

Fani wydawnictw winylowych mogą zainteresować się też faktem, że w styczniu 2011 roku, dzięki firmie Kscope, na winylu ukaże się również drugi album Lunatic Soul, który już dzisiaj zamawiać można tutaj.

A na zakończenie - na portalu artock.pl, oraz między innymi w grudniowych wydaniach Metal Hammer i Magazynu Gitarzysta, ukazały się wywiady z Mariuszem Dudą, z których możecie się dowiedzieć również o najbliższych planach Rzekobrzeżnych. Zapraszamy do lektury!

Riverside rozpoczyna prace nad nowym materiałem.

2010-11-15

Po przerwie związanej z intensywną promocją albumu „Anno Domini High DefinitionRiverside powraca do komponowania nowego materiału. I mimo że następca „ADHD” ukazać ma się dopiero w 2012 roku, to w roku następnym szykują się nie lada atrakcje.

Rozpoczęliśmy prace nad nową płytą, a właściwie dwiema płytami. Bo oprócz pełnoprawnego dużego albumu chcielibyśmy wydać jeszcze minialbum” – mówi Mariusz Duda – „A dlaczego? Otóż powstaliśmy w 2001 roku, więc w sumie jak by nie patrzeć, to w następnym stuka nam dyszka. Chcielibyśmy jakoś ten nasz mały jubileusz uczcić i zaakcentować. W następnym roku planujemy więc zagrać trasę jubileuszową, na której oprócz zaproszonych gości pojawi się też coś więcej – specjalnie na tę okazję przygotowane wydawnictwo, które będzie można dostać tylko na naszych koncertach. I teraz pracujemy zarówno pod kątem nowego albumu, jak i wspomnianej jubileuszowej epki. Chwila przerwy dobrze nam zrobiła, bo pomysły są naprawdę niezłe”.

Więcej o trasie jubileuszowej i nowych wydawnictwach już niebawem.

Przy okazji. Nowe Lunatic Soul zostało albumem miesiąca w niemieckim magazynie Eclipsed, a na liście przebojów radiowej Trójki w propozycjach do głosowania znalazł się utwór „Wanderings”, na który można głosować pod tym linkiem. Zapraszamy!

Lunatic Soul II - Światowa premiera 25.10.2010!!!

2010-09-07

LUNATIC SOUL
znamy datę premiery i tracklistę nowej płyty!

LSII

Już 25 października 2010 ukaże się druga płyta Lunatic Soul, projektu, którego sprawcą jest wokalista i basista Riverside – Mariusz Duda. Biały album będący kontynuacją wydanego dwa lata wcześniej czarnego albumu jest drugą i ostatnią częścią dyptyku o podróżach po zaświatach.

Mariusz Duda: To będzie ponownie historia o podróży przez świat znajdujący się gdzieś pomiędzy, rozwinięta o nowe wątki i retrospekcje. Takie muzyczne kino drogi o zabłąkanej duszy. Muzycznie, chyba bardziej intensywne i niepokojące niż część pierwsza, ale z przewagą pewnej przestrzeni i lekkości kojarzącej się - mam nadzieję - właśnie z kolorem białym. Płyta będzie więc kontynuacją, ale na pewno nie kopią i powtórką z rozrywki.

Większość partii instrumentalnych Mariusz Duda zagrał samodzielnie, ale i tym razem nie zabraknie gości. Na płycie pojawią się między innymi muzycy znani z poprzedniego albumu jak Maciej Szelenbaum (klawisze, flety, quzheng) czy Wawrzyniec Dramowicz z zespołu Indukti (perkusja).

Nowy album w Polsce zostanie wydany pod szyldem Mystic Production, a na całym świecie ukaże się za pośrednictwem – znanej chociażby ze współpracy z takimi zespołami jak Porcupine Tree czy Anathema – brytyjskiej wytwórni Kscope.

Posłuchaj utworu "Wanderings".

Tracklista białego albumu Lunatic Soul:

1. The In-Between Kingdom
2. Otherwhere
3. Suspended In Whiteness
4. Asoulum
5. Limbo
6. Escape from ParadIce
7. Transition
8. Gravestone Hill
9. Wanderings

*Posłuchaj teaser LSII.
*Przeczytaj wywiady z Mariuszem w najnowszym Teraz Rocku oraz portalu Rockarea.

Lunatic Soul – nowy album coraz bliżej!

2010-07-27

LSII

Mariusz Duda kończy właśnie nagrywanie materiału na drugi album "Lunatic Soul". Tak samo jak w przypadku debiutu wszystko odbywa się w warszawskim studiu Serakos pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich. Aktualnie trwają prace nad partami wokalnymi. Na sierpień przewidziany jest miks i mastering materiału. Biały album Lunatic Soul to kontynuacja debiutu. To druga część dyptyku o podróży po świecie umarłych. "Biały", ponieważ okładka drugiego albumu jest... negatywem pierwszej.

"Jest mała obawa, że słuchacze, widząc białą okładkę z charakterystycznym znakiem i podpisem «lunatic soul», ale bez żadnej dwójki rzymskiej lub arabskiej, pomyślą, że to coś w rodzaju reedycji jedynki – zauważa autor i twórca Lunatic Soul. – Dlatego chciałbym stanowczo podkreślić, że to będzie całkowicie nowy materiał, a okładka wygląda tak jak wygląda, ponieważ od początku miał być to czarno-biały dyptyk. Lunatic Soul jest to po prostu podwójnym album przedzielonym dwuletnim okresem oczekiwania. I teraz przychodzi czas na jego drugą i ostatnią część.

To wciąż jest opowieść o podróży w zaświatach, a dokładniej o podróży przez pewne miejsce, które znajduje się gdzieś pomiędzy. Biel nie oznacza bowiem w tym przypadku dosłownego powrotu do życia. Nasz bohater wciąż będzie po drugiej stronie. Biel nie oznacza również, że w miejsce mrocznych dźwięków usłyszymy teraz wesołe piosenki i śpiew słowików. To będzie wciąż bardzo charakterystyczna, transowa,i jak sam lubię to nazywać – orientalno-alternatywna muzyczna podróż. W wielu momentach może trochę bardziej orientalna i może bardziej niepokojąca. Przykładowo, w jednym z utworów bohater znajdzie się wśród czterech pustych białych ścian, ubrany... w kaftan bezpieczeństwa. Oczywiście chciałem uzyskać dużo "jasnych" dźwięków na tym albumie, pewnego rodzaju lekkość i nie ukrywam, że w wielu momentach – z pomocą Roberta i Magdy – osiągnąłem dokładnie to, co sobie wymarzyłem. To oczywiście nadal będzie mieszanka wszystkiego co lubię, od Dead Can Dance, Petera Gabriela z czwórki czy "Passion", przez filmy i książki o duchach, po mój ulubiony Silent Hill, ale już teraz słyszę, że druga płyta, mimo kontynuacji, będzie jednak trochę inna. Mam jednak nadzieję, że znajdą się na niej dźwięki, które nie pozostawią większości z obłąkanych dusz obojętnymi."

Większość partii instrumentalnych Mariusz Duda zagrał samodzielnie, ale i tym razem nie zabraknie gości. Na płycie pojawią się między innymi muzycy znani z poprzedniego albumu jak Maciej Szelenbaum (klawisze, flety, quzheng) czy Wawrzyniec Dramowicz z zespołu Indukti (perkusja).

Nowy album ukaże się jesienią tego roku. W Polsce zostanie wydany pod szyldem Mystic Production, a na całym świecie ukaże się za pośrednictwem – znanej chociażby ze współpracy z takimi zespołami jak Porcupine Tree czy Anathema – brytyjskiej wytwórni Kscope.

Open Mind Festival - występ Riverside odwołany.

2010-07-01

W wyniku zmian związanych z przeniesieniem Open Mind Festival do warszawskiej Stodoły, odwołane zostały występy wszystkich polskich wykonawców, w tym Riverside.

Istnieje szansa, że zespół wystąpi w klubie w późniejszym terminie. Informacje od organizatora można przeczytać na Open Mind Festival

Riverside – dwa tegoroczne występy w Polsce!

2010-06-02

Miło nam poinformować, że potwierdzone już zostały dwa tegoroczne występy Riverside w naszym kraju.

1. Pierwszy będzie miał miejsce podczas Open Mind Festival, z udziałem zespołów niezależnej sceny muzycznej. Festiwal odbędzie się w Szczytnie w dniach 12-14 sierpnia. My zagramy dla Was pierwszego dnia (w czwartek) 12 sierpnia, poprzedzając występ brytyjskiego THE CULT.

2. Drugi występ odbędzie się w katowickim Spodku podczas tegorocznej edycji Metal Hammer Festival. 27 sierpnia 2010 r. (w piątek) wystąpimy tam u boku m.in. takich zespołów jak KORN, OPETH i KATATONIA.

Dokładne godziny występów podamy już niedługo.

Pozdrawiamy hiperaktywnie!

Riverside na koncertach w Grecji i Turcji

2010-05-04

Po udanej kwietniowej minitrasie na zachodzie Riverside wyrusza tym razem na południe. Na koncertowej mapie zespołu po raz pierwszy w karierze pojawią się takie kraje jak Grecja, Bułgaria i Węgry. Podczas najbliższej trasy zespół odwiedzi również Turcję, Austrię i Słowację.

Riverside promować będzie swój ostatni album "Anno Domini High Definition". Oprócz utworów z ADHD będzie można usłyszeć również kompozycje z wcześniejszych płyt scalone w jeden energetyczny i hiperaktywny set. W koncertowym sklepiku będzie można nabyć między innymi specjalne trasowe koszulki , winylowe wydanie ostatniego albumu oraz najnowsze DVD zespołu "Reality Dream".

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!

07.05.2010 - Rodeo Live Club, Ateny, Grecja
08.05.2010 - Principal Club, Saloniki, Grecja
09.05.2010 - Blue Box Club, Sofia, Bułgaria
11.05.2010 - Studio Live Club (in Taksim), Istambuł, Turcja
14.05.2010 - Szene Club, Wiedeń, Austria
15.05.2010 - Majestic Music Club / Randal Club, Bratysława, Słowacja
16.05.2010 - Schiff A38, Budapeszt, Węgry

Do zobaczenia!
M

P.S.
Przy okazji zapraszamy do przeczytania najnowszego wywiadu z Mariuszem Dudą, w którym m.in. pojawia się garść najnowszych informacji o pracach nad Lunatic Soul II i przyszłych planach Riverside.

Zakończenie Mini-Tour

2010-04-29

Poniedziałkowym koncertem w szwajcarskim klubie Z-7 zakończyła się mini-trasa „An Evening with Riverside and friends”, gdzie obok Riverside wystąpiły zespoły Pure Reason Revolution i Jolly. Było fantastycznie! Mini-trasa spotkała się z dużym zainteresowaniem, na koncercie w holenderskim Tilburgu obejrzało nas ponad 1000 osób. Wszyscy świetnie dogadywaliśmy się poza sceną. Miejmy nadzieję, że jak tylko Riverside powróci do grania koncertów w Polsce, będzie można zobaczyć to wydarzenie również w naszym kraju. Dziękujemy publiczności, zespołom i całej ekipie!

Do następnego razu!

ADHD LIVE - już w tym tygodniu!

2010-04-21

Po kilku miesiącach przerwy Riverside powraca do grania koncertów.

Już w najbliższy piątek 23 kwietnia, wraz z zespołami Jolly i Pure Reason Revolution wystąpi na scenie holenderskiego klubu 013 w Tilburgu, rozpoczynając tym samym nową serię występów będących kontynuacją ubiegłorocznej trasy „Anno Domini High Definition Tour”.

Miejmy nadzieję, że goście specjalni, zmiany w setliście i pewne muzyczne niespodzianki zachęcą wszystkich tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na zagraniczną wyprawę :)

Lista najbliższych koncertów przedstawia się następująco:

23.04.2010 - 013, Tilburg, Holandia
24.04.2010 - Turbinen Halle, Oberhausen, Niemcy
25.04.2010 - Colos-Saal, Aschaffenburg, Niemcy
26.04.2010 - Z-7, Pratteln, Szwajcaria
07.05.2010 - Rodeo Live Club, Ateny, Grecja
08.05.2010 - Principal Club, Saloniki, Grecja
09.05.2010 - Blue Box Club, Sofia, Bułgaria
11.05.2010 - Studio Live Club (in Taksim), Istambuł, Turcja
14.05.2010 - Szene Club, Wiedeń, Austria
15.05.2010 - Majestic Music Club / Randal Club, Bratysława, Słowacja
16.05.2010 - Schiff A38, Budapeszt, Węgry

Majowe koncerty Riverside

2010-03-15

Potwierdzone zostały tegoroczne majowe koncerty Riverside.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy :)

07.05 - Grecja, Ateny, Rodeo Live Club
08.05 - Grecja, Saloniki, Principal Club
09.05 - Bułgaria, Sofia, Blue Box Club
11.05 - Turcja, Istambuł, Studio Live Club (in Taksim)
14.05 - Austria, Wiedeń, Szene Club
15.05 - Słowacja, Bratysława, Majestic Music Club
16.05 - Węgry, Budapeszt, Schiff A38

Riverside w Minimaxie!

2010-02-19

Miło nam donieść, że w najbliższą niedzielę (21.02), w Programie Trzecim Polskiego Radia, o godzinie 21, w audycji Minimax, gośćmi Leszka Adamczyka będzie zespół... Riverside!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy przed radioodbiorniki.

Riverside, PRR i Jolly – cztery koncerty potwierdzone!

2010-02-07

Miło nam donieść, że w wyniku dużego zainteresowania wspólnymi koncertami zespołów Riverside, Pure Reason Revolution i Jolly zorganizowane zostaną cztery koncerty w tym składzie. Odbędą się one w następujących miejscach:

23.04.2010, 013, Tilburg, Holandia

24.04.2010, Turbinen Halle, Oberhausen, Niemcy

25.04.2010, Colos-Saal, Aschaffenburg, Niemcy

26.04.2010, Z-7, Pratteln, Szwajcaria

Wszystkich zainteresowanych niezmiennie bardzo serdecznie zapraszamy!

Jednocześnie informujemy, że na maj 2010 Riverside szykuje kolejną porcję koncertów promujących płytę „Anno Domini High Definition”, tym razem w krajach, które ominęła trasa w 2009 roku. Więcej szczegółów niebawem.

  • B Merlin Pickups
  • B Ls
  • B CM
  • B VE
  • B Audio Technica
  • B Czarcie Kopyto
  • B Paiste
  • B V
  • B Ultimate Ears